Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Tematy nie związane z Superbem
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Big »

Zuber nie rozumiem tych uszczypliwości. Piszę jak było, a to czy chcesz w to wierzyć, czy nie to twoja osobista sprawa. Natomiast te uszczypliwości są naprawdę zbędne !! W jedna stronę spalanie wyszło 5,8 l/100 km a czas przejazdu dto 3,5 godz.. W stronę powrotna 5,6 l/100 km a czas przejazdu to równe 3 godz. Prędkości to 120-140 km/h.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Misiek Fisiek »

Ależ ją wyrażam podziw dla Twoich umiejętności. Sjak nawet nie potrafi przejechać tej trasy w takim czasie a Ty nie dość że potrafisz to jeszcze osiagasz bardzo niskie spalanie. I radzisz sobie mimo zawieszenia, które w opinii wielu niedomaga.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: sjak »

Przy tych prędkościach (120-140) zawieszenie Superba jest rzeczywiście wystarczające. Zużycie paliwa zapewne z komputera, bo jeśli z tankowania to jestem w szoku :shock:
Inna sprawa, że jazda tamtą trasą z prędkościami rzędu 140 wymaga dużo odwagi. Chyba już za stary jestem do takich przeżyć :twisted:
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2012, o 10:22 przez sjak, łącznie zmieniany 1 raz.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Big »

Zuber pisze:Ależ ją wyrażam podziw dla Twoich umiejętności. Sjak nawet nie potrafi przejechać tej trasy w takim czasie a Ty nie dość że potrafisz to jeszcze osiagasz bardzo niskie spalanie. I radzisz sobie mimo zawieszenia, które w opinii wielu niedomaga.
No cóż, dziękuję za uznanie i .... wystarczy. Wiecej słów uznania od ciebie nie potrzebuję ;)
sjak pisze:Zużycie paliwa zapewne z komputera, bo jeśli z tankowania to jestem w szoku
Oczywiście że z komputera.
Sjak, widzę, że dla niektórych forumowiczów jesteś tu Bogiem :lol: Dobry piar to podstawa.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: sjak »

Big pisze:Sjak, widzę, że dla niektórych forumowiczów jesteś tu Bogiem :lol: Dobry piar to podstawa.
Big, nie bogiem i nie robię żadnego piaru. Mam jakieś doświadczenie w jeździe (grubo ponad 2 000 000 km i trochę startów w WSMP) - to wszystko.
Nie twierdzę, że nie da się tego przejechać w tym czasie. Piszę tylko, że w normalnym ruchu JA nie podejmuję się przejechać tego odcinka ze średnią 90 km/h. Być może masz dużo większe ode mnie doświadczenie i umiejętności, nie neguję tego. Ale jeśli piszesz, że przy takim tempie na niezbyt równych wąskich drogach nie wyczułeś żadnych słabości zawieszenia, to albo do testów dostałeś Superba z nieco zmodyfikowanym zawiasem, albo ...jednak trochę zwolnij ;)
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Big »

Sjak, napisze to jeszcze raz bo być może ktos nie zrozumiał. Auto przy prędkosciach podanych powyżej prowadzi się pewnie i neutralnie. Ani przez chilę nie straciłem poczucia panowania nad nim. Zawias Superba II jest, jak dla mnie, bardzo dobry i pewny. Oczywiście, jeśli ktoś chce go porównywać z zawiasami Subaru WRX. Miśka EVO, czy Porsche 911 lub nawet Audi RS4 czy 6 to ten zawias jest do d... .Ale ja porównuję go z jego klasowymi konkurentami takimi jak Avensis, Passat, Laguna III czy Mondeo lub Accord i tu Superb naprawdę nie ma sie czego wstydzić, a okreslenie "pewne prowadzenia" znajduje swój sens.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Misiek Fisiek »

No i czar prysl. Wychodzi na to że leciales na złamanie karku na drodze, której nawierzchnia się do tego nie nadaje (sam pisales, że w koleinie chowala się połowa koła) i podales spalanie z kompa, więc równie dobrze moglbys je w całości wymyślić.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Big »

Zuber ty masz jakis problem ?? o co ci człowieku chodzi ???? Co wsie wydało ?? Żeby się coś wydało to musi być coś CELOWO UKRYWANE . Czy ty wiesz co ty piszesz ?? Coś sie czepił ?? Nie pasuje ci to nie czytaj moich postów i będziesz zdrowszy ;)
Jaka nawierzchnia do czego sie nie nadaje ??
Pytam powaznie - ty coś brałeś ? Jesli tak to prosze cię zmien dealera i odp... sie ode mnie.
Ostatnio zmieniony 17 wrz 2012, o 11:40 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Enriquez »

nie ma chyba co bić piany, każdy wie jak jeździ jego Superb i ile pali.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Big »

Enriquez chciałem zdac relację z jazdy, ale jak widzesz nie wszystkim się to podoba. Szkoda bo myslałem że własnie po to jest forum :( Ale nietkórzy nie moge znieść, że ktoś moze mieć inne zdanie od ich własnego. Że komuś może pasowac cos co innemu nie pasuje. Ze komuś moze podobać sie coś innego niż innym.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Misiek Fisiek »

Wybacz Big. Wstalem dziś lewą nogą i trochę się nad Tobą znęcam. Ale obiecuje poprawę. :D
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Odp: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: dato »

Big pisze:Enriquez chciałem zdac relację z jazdy, ale jak widzesz nie wszystkim się to podoba. Szkoda bo myslałem że własnie po to jest forum :( Ale nietkórzy nie moge znieść, że ktoś moze mieć inne zdanie od ich własnego. Że komuś może pasowac cos co innemu nie pasuje. Ze komuś moze podobać sie coś innego niż innym.
Big, nie stresuj się. Zuber teraz ma pms'a, nawet sam się przyznał, a sjak nie był złośliwy. Czas przejazdu masz bardzo dobry i super, spalanie z komputera u mnie różniło się o 35% przed korektą. Osobiście byłem bardzo zadowolony z zawieszenia poza sytuacjami z myszkowaniem: tylko podczas wiatru i prędkości od około 200kmh i wyżej. Tak przez Sandomierz nie leciałeś bo się nie da.

Trzymałeś się przelotowo 150kmh, a przy tej prędkości i spalanie i praca zawieszenia są ok i zgodnie z Twoim opisem. I tak Ci rano odpisałem, opis optymistyczny, ale wiarygodny. Pomijam info o testowaniu vmax bo to wymaga ładnych paru kilometrów prostej szerokiej i pustej trasy, a takich odcinków pomiędzy Krakowem, a Lublinem z tego co pamiętam nie ma.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: sjak »

Dokładnie. Dato ma świętą rację. Żeby tylko rozwiać wszelkie wątpliwości, to zawiasu w SII nie porównywałem do STI, EVO czy czegoś z tej grupy, a do zwykłego Outbacka Diesla, wiszącego 20 cm nad jezdnią fabrycznie wyposażonego w B4. Z tym, że prawdą jest również, iż ten samochód bije pod względem zawieszenia wszystkie wymienione przez Ciebie popularne samochody (Avensisy, Passaty itp. )
Nie na darmo na forum Subaru jest wątek poświęcony "zmaganiom" z innymi użytkownikami dróg zatytułowany "kopanie leżącego" :D
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: dato »

"Kopanie leżącego", dobre :lol:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Prawie 600 km Superbem 2.0 TDI

Post autor: Misiek Fisiek »

Ale musicie przyznać, że kolegę Big łatwo wyprowadzić z równowagi. Nie wydaje mi się żebym kiedykolwiek wcześniej w historii swojego internetowego pisalnictwa zdołał kogoś tak wku...ic 5 postami :) Choć faktem jest że nie próbuję tego zbyt często.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ