zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
bezduszny

zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: bezduszny »

Czy któryś z kolegów, którzy mają pojęcie o tym lub posiadają wiedzę tego dotyczącą...
mógł by pokusić się i zrobić zestawienie jakie głośniki (rozmiar) idą do S1, S2 i S2 z SS ?

Chodzi oczywiście o przód i tył oraz czy były jakieś zmiany w okresie produkcji.
Na pewno przyda się dla potomnych


z góry dzięki :D




wielkości głośników do S2 bez Sound System :
przód: 165mm
tył: 165mm
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, o 12:59 przez bezduszny, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: dato »

Popieram prośbę. Też bym sobie chętnie poszukał dobrych głośników w jeszcze lepszej cenie i podjechał z nimi do magików od wygłuszania...
Rozmiar i głębokość wnęk...
bezduszny

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: bezduszny »

No to wychodzi, że nikt nie wie...
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: gsh »

Wątpię żeby ktoś takie wymiary znał dokładne do S1, trzeba by poszukać sobie po forach, ewentualnie napisać do sprzedających głośniki fabryczne ( jak napiszą w opisie dokładnie z jakiego modelu wymontowane ) na allegro i poprosić o wymiary że niby chcemy sprawdzić czy spasują. I problem moim zdaniem to będzie głównie z Sound Systemami - bo przeważnie nikt nic nie wie o wymiarach średniaka. Woofer jak woofer standardowo montują do aut 165mm.
S2 to chyba żaden problem - przecież już kilka osób zmieniało głośniki i była o tym mowa.
bezduszny

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: bezduszny »

gsh pisze: S2 to chyba żaden problem - przecież już kilka osób zmieniało głośniki i była o tym mowa.
jak widać nikt kto zmieniał nie chce się wychylić i napisać rozmiaru :roll:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: dato »

gsh pisze:I problem moim zdaniem to będzie głównie z Sound Systemami - bo przeważnie nikt nic nie wie o wymiarach średniaka. Woofer jak woofer standardowo montują do aut 165mm.
S2 to chyba żaden problem - przecież już kilka osób zmieniało głośniki i była o tym mowa.
Te 165 mówisz przy S1 ? Bo według Pana z Chłodnej w S2 z SS dół jest na 180 i dlatego zalecają wymianę tłita i średniego na lepsze, a nie całego trójdrożnego systemu (zmiana na sensowny zestaw jest mocno drogą zabawą)...
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: gsh »

180mm ? Nie wiem jak w 3way macie ale wątpię coś żeby tam było 180mm, w standardzie jest 165mm - zapytać trzeba Miśka bo przecież on demontował u siebie a ma opcję Sound System, może mu gdzieś leży głośnik to mógłby zmierzyć.
Awatar użytkownika
JOY
Posty: 160
Rejestracja: 29 lis 2010, o 22:41
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 150 KM
Imię: Bartek
Lokalizacja: opolskie
Kontakt:

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: JOY »

165 w S2 i w S2 SS
Moja ewolucja: FSO1500>Renault Clio>Renault Megane>Subaru Impreza WRX>Saab900>Honda Accord>O2-czarna zgniotka>Superb2 1.8TSI rosso> FORD FOCUS 3 :)
Obrazek 3 felgi stalowe ori za 100 zł wsio oddam
bezduszny

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: bezduszny »

jak by było to pewne..
to bardzo by ułatwiło sprawę :)
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: gsh »

Wydaje mi się że to jest na pewno pewne, a to dlatego że woofer mocowany jest do drzwi więc wątpię, żeby w fabryce mieli 2 różne rodzaje drzwi ( blacha ), natomiast średniak ( nie mam SS ale tak mi się wydaje ) i tweeter mocowane są do tapicerki, więc to już tylko kwestia mocowania innej tapicerki do tych samych drzwi.
Podsumowując dla mnie istnieje 1% szans że woofer jest innej średnicy, zresztą wystarczy też porównać sobie wymiar tej komory z siateczką na woofer którą widać z zewnątrz, w SS i standardowym audio są takie same, więc nie ma opcji żeby w taki sam zewnętrzny otwór do grania walił większy woofer - bo po obwodzie by grał w plastikowy boczek drzwi.
Awatar użytkownika
gsh
Posty: 242
Rejestracja: 27 lut 2011, o 12:52
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Lokalizacja: Bytom

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: gsh »

dato pisze:Rozmiar i głębokość wnęk...
Dato sprawdź sobie na necie głebokość woofera z zestawu DLS R6A - ja mam takie i powiem szczerze głębiej się już nie da zejść bo magnez oprze się o prowadnicę szyby, ja mam minimalny luz jeszcze, a głośnik jest na dystansie MDF który też ma swoją grubość.

Dobra sam sprawdziłem : 76mm
Casa
Posty: 108
Rejestracja: 25 cze 2011, o 22:11
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: Casa »

Podbijam z inicjatywą tematu, tylko żeby znów nie rozeszło się po kościach.

I w pierwszym poście niech ktoś (autor?) z postów wyciąga konkrety i niech będzie wszystko w jednym miejscu, a przyda się to nie jednej, nie pięciu a wielu osobom :)
Szukanie po wielu tematach i stronach mija się z celem, jak jest pełne zestawienia to jest przejrzyście i każdy może rzucić uwagę, czy zwerifikować zestawienie.
Ja już na taki kieszonkowy skarb CA dla superaków czekam kilka miesięcy i się doczekać nie mogę ;)
bezduszny

Re: zestawienie wielkości głośników montowanych w S1 i S2

Post autor: bezduszny »

Zrobię to..
ale jutro.
ODPOWIEDZ