Policja się zbroi ;)

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

Nie stawiamy się (ja zawsze jestem grzeczny)...
ale jak pan policjant nadużywa uprawnień lub mniej lub bardziej z rozmysłem oszukuje mnie
to wzywam drugi radiowóz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: szms »

Jasne, zdarzają się mili i normalni, na jakieś 5-6 ostantich kontroli, tylko jeden policjant wzbudził moją "sympatię", reszta to niestety głąby, przyszłem, poszłem dać panu mandat, ani to się nie przedstawi, tylko świeci po oczach i się trzęsie, żeby ustnik otworzyć do dmuchania, bo ja akurat w środę o 14. jadąc coś mierzyć walnąłem flachę...

Ja nie jestem grzeczny, jak wyczuję, że głąb.
Awatar użytkownika
Robi
Posty: 26
Rejestracja: 3 lis 2010, o 11:19
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: Robi »

Tak naprawdę doczepić mogą się do wszystkiego i taka jest prawda. Jak będzie chciał to ci zabierze za głupotę ten dowód. I na skargę możesz iść do Pana Boga a on to ma w dupie.
http://WWW.FOTORADARY.NET.PL" onclick="window.open(this.href);return false; - Forum Fotoradarów, Antyradarów i Nieoznakowanych Radiowozów Policji z kamerami
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

Robi pisze:Tak naprawdę doczepić mogą się do wszystkiego i taka jest prawda. Jak będzie chciał to ci zabierze za głupotę ten dowód. I na skargę możesz iść do Pana Boga a on to ma w dupie.
bzdura
Policja działa wg dość precyzyjnych przepisów... i każde ich naruszenie zgłoszone pisemnie z odpowiednim uzasadnieniem powoduje obcięcie premii tym Policjantom.

Jako administrator i guru takiego forum, masz nikłą wiedzę o prawie i procedurach :roll:
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: Misiek Fisiek »

Prawda. Ale policjantowi trzeba uświadomić, że jesteśmy gotowi złożyć takie pisemko żeby zmienił podejście.

Inna rzecz, że premii to oni od dawna nie widuja. Więc chodzi raczej o konieczność tłumaczenia się przed przełożonym.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

Nie, nie wdajesz się w dysputy.
Po prostu jak widzisz, że jest złośliwy lub nadużywa swoich praw (wiem trzeba coś poczytać o tym co może robić) to dzwonisz przy nim do oficera dyżurnego. Robisz to spokojnie bez podnoszenia głosu... i grzecznie tłumaczysz sprawę, prosząc o przysłanie drugiego radiowozu.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: dato »

Zuber pisze:Inna rzecz, że premii to oni od dawna nie widuja. Więc chodzi raczej o konieczność tłumaczenia się przed przełożonym.
Jak nie jak tak ? Może zależy gdzie, ale znam takich, co naprawdę nie narzekają...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: Big »

dato pisze:Jak nie jak tak ? Może zależy gdzie, ale znam takich, co naprawdę nie narzekają...
szczególnie jak pracjują w KWP/KGP, bo na komistariatach tych pieniądzy nawet nikt nie zobaczy na oczy 8-)
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

Dostają jak każda służba.

Skoro jest tak źle, to dlaczego jest tylu chętnych do pracy w Policji ? ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: Misiek Fisiek »

Emerytury mundurowe?
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

Zuber pisze:Emerytury mundurowe?
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju, ... 91049.html" onclick="window.open(this.href);return false;

niby tłumy..
ale słabej jakości jak słyszałem
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: Big »

bezduszny pisze:Skoro jest tak źle, to dlaczego jest tylu chętnych do pracy w Policji ?
Bo masz pewną i stałą prace z, do niedawna, możliwością przejścia na wcześniejszą emeryturę. Uwierz mi że na zwykłych komisariatach wesoło nie jest. Jest biednie, bardzo biednie !! Owszem w KWP czy KGP jest inny świat, ale zwykły policjant wesoło nie ma.
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

tylko czy wolne etaty są właśnie w takich małych komisariatach ?
może się mylę.. ale najwięcej wolnych etatów (jakość czytałem o tym) jest w dużych miastach
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: Big »

bezduszny pisze:ylko czy wolne etaty są właśnie w takich małych komisariatach ?
może się mylę.. ale najwięcej wolnych etatów (jakość czytałem o tym) jest w dużych miastach
To gdzie będzie pracował posterunkowy po przejściu tzw. kursu podstawowego nie zależy do niego tylko od komendanta miejskiego lub wojewódzkiego policji. To oni przydzielają nowych do jednostek. Aby dostać się do służby, odrazu po kursie, w KWP czy nawet KMP trzeba nieć wieeeeeeeelkie chody. 95% takich nowych ląduje w komisariatach i szlifuje z buta chodniki.
bezduszny

Re: Policja się zbroi ;)

Post autor: bezduszny »

ale wiedzą, że tam trafią i że właśnie to będą robić
do tego są szkoleni

reszta teoretycznie w ich rękach i głowach
czy będą zawsze szlifować chodniki czy będą awansować
ODPOWIEDZ