Nowa Octavia

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
paulus60
Posty: 565
Rejestracja: 12 wrz 2012, o 13:07
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nowa Octavia

Post autor: paulus60 »

Vedius pisze: O to, co innego mam na myśli się nie martw bo cię głowa rozboli :lol: :lol:
Na wspomnienia ci się zebrało staruszku :?: Załatwo sobie pakalolo. Trzeba się wyluzować :evil: :twisted:
Przeca się nie martwię :lol: :lol: Na wspomnienia to mnie często bierze, a wyluzowanym cały czas :lol: :lol:
Na pakalolo tobym se te starcze giry połamał. ;) Ty też wyluzuj i będzie OK.
Awatar użytkownika
epu
Posty: 36
Rejestracja: 22 lut 2011, o 06:18
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Octavia

Post autor: epu »

A dziś sobie tym nowym cudem polatałem i moja opinia się zmieniła na gorsze od wczoraj - owszem jest to fajne auto do tłuczenia po mieście i to wszystko bez dalszych fajerwerków a tym bardziej cenowych po doposażeniu we wszystko co niezbędne wchodzimy na pułap superba.
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Nowa Octavia

Post autor: Big »

Epu, zależy co komu jest niezbęde ;) Znam takich co kupują najubozsze wersje aut, bo twiedzą że kupowanie bogatszych to przepłacanie za niepotrzebne bajery. Mi tam sie O III jeździło bardzo dobrze (miałem okazję już dwukrotnie nią jeździć. Ostatni raz wczoraj.)i to zarówno w mieście jak i w trasie. O III ma bardzo weygodne fotele przednie, dobrze sie prowadzi, ma dużo miejsca w kabinie i przepastny bagażnik, oraz niezłe wyposazenie. Uwierz mi, że wiekszości ludzi to w zupełności wystarczy. Cena równeiz skalkulowana jest bardzo rozsądnie, w porównaniu z konkurencją. A jeśli ktoś chce brać majmocniejszy silnik z najbogatszym pakiertem elegance i do tego dokładac jeszcze opcje to wcale sie nie dziwię, że cena szybyje ponad 100 tys zł. U konkurencji byłoby podobnie.
A że O III jest gorsza od S II ?? No pewnie, że tak !! A ma być lepsza? Przeciez O III to auto klasy C (ja bym powiedizał, że C+) a Superb II to auto klasy D więc chyba logiczne, że SII zapewni ci większy komfort i lepsze doznania niż O III. Zdziwiłbym się gdyby było inaczej.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nowa Octavia

Post autor: szms »

Może w końcu OIII będziecie porównywać do OII, a nie do Superba?
Czy tam siedzą głupi ludzie, którzy z niższego modelu zrobiliby lepszego?

Nie rozumiem...
ja oceniałem względem OII i jest skok do przodu, nie do tyłu.
jjumbo
Posty: 538
Rejestracja: 26 mar 2011, o 03:15
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KOL

Re: Nowa Octavia

Post autor: jjumbo »

a ja byłem w salonie dzisiaj , oglądałem OIII i powiem wam tak , porównujcie ją sobie ją z OII a jeszcze lepiej z rapidem , a superba zostawcie w spokoju bo to inny serial
fiat cinquecento , polonez caro , citroen xsara ,skoda octavia I , fiat seicento , citroen c8 , skoda octavia II , yamaha fz6 s fazer , ford transit , skoda superb II
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Nowa Octavia

Post autor: Zaj007 »

Od początku mówiłem, że to żadna klasa średnia i do Superba (nie ważne w jakiej klasie Superb jest) nie ma co startować.
Jutro może zobaczę te nowe wozidełko. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

Ciekaw jestem S3. Pewnie będzie miał nową elektronikę - ciekawi mnie bardzo ta nowa navi - acz chodzą słuchy, że S2 spacyfikowało Passka i w VAG doszli do wniosku, że czas to naprawić...

No nie wiem, nie wiem... Octa mi nigdy nie pasowała. Fajne, poprawne auto. I tyle.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nowa Octavia

Post autor: szms »

Fakt, że za cenę FAJNEJ OIII, mamy FAJNĄ INSIGNIĘ.
Wybór mimo wszystko... raczej prosty.
8-)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Nowa Octavia

Post autor: dato »

IMO Octa sprzedaje bagażniki. Insignia nie ma bagażnika. Wybór wcale nie taki prosty. Insignia była na mojej short liście przed zakupem S2.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Nowa Octavia

Post autor: szms »

To fakt, ja też patrzę na bagażnik... a jedyne co wożę to kraty piwa w lato :lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:

p.s.
bagażnik zawsze pełen, - mały czy duży... mam tam wszystko, taka "męska torebka" :mrgreen:
Do Isi też by się zmieściło, ale ścięcie dachu jest masakryczne, z tyłu musiałem być zgarbiony jak Oleksy do wódeczki :mrgreen: :mrgreen:
Choć z tyłu znowu nie jeżdzę, ech. SII górą, SII górą :lol: :lol: :x :mrgreen:
bezduszny

Re: Nowa Octavia

Post autor: bezduszny »

dato pisze:IMO Octa sprzedaje bagażniki. Insignia nie ma bagażnika. Wybór wcale nie taki prosty. Insignia była na mojej short liście przed zakupem S2.
w Insigni (innej niż kombi) siedzenie z tyłu dla kogoś kto ma 175+ cm wzrostu jest porażką
ma też kilka innych drobnych wad
bagażnik jest mniejszy.. a dodatkowo, kiedy zamówimy sobie lepsza audio, jego głębokość zostaje zmniejszona
poziom wykończenia bagażnika (wykładzina podłogi) pozostawia sporo do życzenia

na plus to naprawdę spora możliwość dobrania sobie dodatkowego wypasu (zawieszenie i wnętrze) i ciekawe wzornictwo
bezduszny

Re: Nowa Octavia

Post autor: bezduszny »

szms pisze:z tyłu musiałem być zgarbiony jak Oleksy do wódeczki :mrgreen: :mrgreen:
dobre :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nowa Octavia

Post autor: Enriquez »

Dziś zadzwoniła do mnie miła Pani z SAP i poinformowała, że byłem na tyle szybki w ich konkursie, że podstawią mi 20 kwietnia na tydzień Octavię III 2.0 TDI z DSG... Fajnie, nigdy w życiu nic nie wygrałem a tu taki zonk. :D
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Nowa Octavia

Post autor: grzesiu26 »

No to gratulacje ! Musiałeś mnie wyprzedzić :evil:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Nowa Octavia

Post autor: Enriquez »

Aa jaki miałeś czas? Ja się wyrobiłem coś koło 6 sekund o ile pamiętam.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ