Światła dzienne - regulacja

Awatar użytkownika
Delmut
Posty: 66
Rejestracja: 31 sie 2012, o 15:55
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Zabrze

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: Delmut »

A wracając do meritum. Da się?? ;) ;) ;)
Awatar użytkownika
szymi81
Posty: 459
Rejestracja: 8 cze 2011, o 21:21
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Aktualnie: seria
Lokalizacja: Katowice

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: szymi81 »

Delmut pisze: Wracając do moich pytań.
Mając włączony przód i tył przy dziennych nie muszę się zastanawiać czy jestem wystarczająco widoczny przy deszczu, śniegu czy szarówce - mam cztery światła zapalone czyli jestem widoczny z każdej strony.

Dodatkowo mając oświetlony przód i tył ksenon może się włączać dopiero jak faktycznie robi się ciemno i tym samym przedłużyć żywot palników.
Nie chce mi się szukać paragrafu, ale dzienne można używać TYLKO w dzień przy dobrej pogodzie. Jak jest mżawka, mgła, deszcz lub inne niekorzystne warunki OBOWIĄZKOWO należy włączyć światła mijania. Tyle mówi przepis. Osobiście uważam, że akurat skodzinki maja dosyć rozsądne dzienne, ale jak ktoś ma malutkie ledowe paseczki za 10 zł to przepis jest jak najbardziej zasadny.
Obrazek

Moja kurka: http://goo.gl/6qIZv7

Sprzedam felgi: http://goo.gl/DmfXDJ
bezduszny

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: bezduszny »

szymi81 pisze: Dodatkowo mając oświetlony przód i tył ksenon może się włączać dopiero jak faktycznie robi się ciemno i tym samym przedłużyć żywot palników.
Nie chce mi się szukać paragrafu, ale dzienne można używać TYLKO w dzień przy dobrej pogodzie. Jak jest mżawka, mgła, deszcz lub inne niekorzystne warunki OBOWIĄZKOWO należy włączyć światła mijania. Tyle mówi przepis.
dokładnie
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: noso »

Co Wy z tą żywotnością ksenonów? To ile Wy jezdzicie jednym samochodem? 8 lat?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: szms »

Niektórzy pewnie tyle jeżdzą, jak ktoś robi mało kilometrów a kupuje nowe auto się mu nie dziwię.
Noso, nasz kraj nie jest miodem i mlekiem płynącym :)
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: grzesiu26 »

Ja Fabią jeździłem 10 lat :-)
Sprzedałem jak miała 196.000 km :-)
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: marasmus007 »

Panowie ale z czystej ciekawości , da sie ustawić tak aby przy światłach dziennych tył też się palił ?
Zauważyłem , że coraz więcej aut ma takie nastaiwenie , że z dziennymi też tył się świeci. Rzuciłem okiem przez VCDSa i ja ram takiej opcji nie widze , chyba że ślepy jestem :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: szms »

A grzebałeś w tematach? Kiedyś chyba coś było na ten temat, są różne "tryby" świateł tj. skandynawskie, amerykańskie itp. itd. :)
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: marasmus007 »

Pobieżnie przeglądałem temat , natomiast to jest torszkę inna sytuacja. Mówimy o światłach do jazdy dziennej , one generalnie nie potrzebują świateł z tyłu, gdyż przepis tego nie nakazuje. Co ciekawe u ojca w BMW jest opcja jak mają dziłać światła do jazdy dziennej z tylymi czy bez. Kolega w Audi też ma takie ustawienia. Zadaję sobie więc pytanie wybiegające do przodu, czy coś sie w przepisach ma zmieniać , czy może producenci ze zwględu na lepszą widoczność pojazdów tak zrobili. Stąd moje zainteresowanie czy da się to ogarnąć VCDSem.
Kaloteck
Posty: 107
Rejestracja: 25 gru 2012, o 16:25
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 1.6TDI (120KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: Kaloteck »

Zawsze lepiej jak tył się świeci, tak prewencyjnie, żeby się nam ktoś nie władował w kufer ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: Enriquez »

Były takie auta z przełomu lat 2009/10 gdzie świecił się tył i dzienne, bo takie były przepisy.
Niestety VCDSem się nie da się tego zrobić, trzeba pojechać do ASO, choć myślę, że też nie będą mogli tego wykonać ze względu właśnie na przepisy (podpowiem, że Pan w ASO nic tam nie klika, tylko albo ma wybór co chce konkretnie zrobić, albo coraz częściej kontakt ON-Line, wtedy dupa zbita,).
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
marasmus007
Posty: 954
Rejestracja: 30 kwie 2011, o 01:34
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 371 KM/482 Nm
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: marasmus007 »

Załączam coś co znalazłem w sieci , jednak jakaś możliwość jest

Obrazek
Awatar użytkownika
AdamK
Posty: 247
Rejestracja: 29 sty 2011, o 09:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 216KM/314Nm
Imię: Adam
Lokalizacja: TarnoVWskie Góry

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: AdamK »

noso pisze:Co Wy z tą żywotnością ksenonów? To ile Wy jezdzicie jednym samochodem? 8 lat?
Ja będę jeździł 10 i co w tym dziwnego?
SII Elegance 1.8TSI czarny
New Beetle 1.9 TDI 125KM CHIP
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: lec »

marasmus007 pisze:Załączam coś co znalazłem w sieci , jednak jakaś możliwość jest

Obrazek

tj 27 bajtowy sterownik, ktory moze bedzie jeszcze w S2 bez dziennych ( o ile wogole) ale juz na pewno nie w takim gdzie DRL juz sa.


odpowiadajac na pytanie - da sie - kodowaniem. Hint do spr.: 09 CE, bajty: 15 bit5 , bajt 11 bit7 itd....

a jak nie to odpowiednia kombinacja w bajcie 18, mozna nawet sobie ustawic róznce kubistyczne wersje z tyłu dobierajac jakies kodowania np z Audi, ale moga wystapic efekty uboczne w postaci niedzialania innych rzeczy :P
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Światła dzienne - regulacja

Post autor: Enriquez »

Mam takie małe ostrzeżenie - przy grzebaniu w bajcie 18.
Jeżeli macie taki sterownik 1K0 937 087 J i Octavię (w Superbie jeszcze nie spotkałem) to zostawcie ten bajt w spokoju. Po przekodowaniu go znikają światła dzienne w ogóle i nie ma takiej kombinacji bajtu 18, żeby one wróciły i poprawnie świecił tył. Na 4 samochody, które znam - 3 z nich wylądowały w ASO na wgraniu od nowa firmware do sterownika, co jest trochę kosztowne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ