Zgasł i nie chce zapalić

kura1000
Posty: 1
Rejestracja: 16 gru 2012, o 13:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: UK ESSEX

Zgasł i nie chce zapalić

Post autor: kura1000 »

Witam. Mam problem z moim autkiem. A więc jechałem autostradą do pracy i auto zgasło. Próbowałem kilka razy odpalić, ale bez skutku (siadł aku). Po otwarciu maski zauważyłem brak paska wielorowkowego (napędza między innymi alternator). Skoda została zaholowana do najbliższego mechanika. Ten wymienił pasek, naładował aku, ale auto nadal nie odpala. Dodam jeszcze, że mechanik stwierdził wyciek paliwa z okolic filtra, który wymieniany był tydzień temu. Filtr wymienił i niby wycieku już nie ma. Może ktoś miał podobną sytuację i mógłby podpowiedzieć gdzie szukać problemu. Pozdrawiam forumowiczów.
emay

Re: Zgasł i nie chce zapalić

Post autor: emay »

jak mi w seacie wymienili na moje zyczenie filtr paliwa to po okolo 400km zaczela zezic pompa paliwa podjechalem do serwisu oczywiscie sie wyparli a po tygodniu pompa do wymiany... sprawdz czy wogole pompa paliwa podaje paliwo a jak to juz niech inni sie wypowiedza...

w zeszlym tygodniu w skodzie filtr wymieniali tez na moje zyczenie i z wielkimi oczyma DLACZEGO ??? przeciez instrukcja serwisowa tego nie nakazuje... oczywiscie tym razem kazalem im dokladnie odpowietrzyc i sprawdzic 3 razy czy aby filtr jest do tego modelu...no i wpis do ksiazeczki zrobili tak na wszelaki wypadeczek...
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: Zgasł i nie chce zapalić

Post autor: mariusz408 »

czasami zdarza się że pasek po zerwaniu wpada, zostaje wciągnięty pod kolo pasowe i przestawia pasek rozrządu, jeszcze zostaje pytanie czy pasek pękł z powodu starości, nadmiernego zużycia a może innych powodów bo to dość ważne
ODPOWIEDZ