Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: emay »

Cześć.

Ostatnio zastanawiałem się nad laniem pb98 ze względu na mniejsze spalanie stukowe. W instrukcji obsługi auta mam wpisane Pb 95 min Pb91.
Jakość paliwa w Polsce jest często niższa niż zapewniana i nie mam 100 % pewności, że zalewam z dystrybutora pb98.
A jakie Wy macie odczucia i jakie paliwo lejecie ?
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Big »

Emay, nie ma sensu nalewanie tej 98, bo nic specjalnego ci to nie da, no chyba, że po porstu chcesz. Ja np. od ok. 8-9 lat tankuję tylko i wyłącznie na stacjach Schell i leję V-power 95.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: emay »

I czym sie różni ten v-power 95 od zwykłej pb95 lanej na orlenie ?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: rowerek »

emay pisze:I czym sie różni ten v-power 95 od zwykłej pb95 lanej na orlenie ?
Paliwa w Polsce niezależnie od sieci stacji benzynowych i tak pochodzą z polskich rafinerii. Albo od Orlenu (bierze od nich np. Shell) albo Lotosu (np. BP). Wyjątkiem jest jedynie Shell V-power Racing 100 oktanów, który przyjeżdża z zagranicy.
Jaka jest różnica między v-powerem 95 a zwykłą 95? W zbiornikach stacji żadna, to jedno paliwo. Dopiero podczas tankowania są dodawane jakieś tam cudne dodatki w proporcjach ~20ml/100l paliwa (stąd też taki dodatkowy mały kanalik w pistoletach do tankowania-zdj.).
Obrazek
Ja v-power tankuję co najwyżej jak mają jakieś promocje. Tak to od zawsze śmigam na zwykłym 95 ale tankuję tylko na 'markowych' stacjach (na co dzień na Shellu bo po drodze) i problemów nie mam żadnych. W połowie lat 90' mieliśmy Fiata Punto GT Sporting ciąganego z Włoch, silnik 1.4 turbo 136KM, paliwa kiedyś też nie te co dzisiaj a jeździł na zwykłym paliwie i nie było żadnych problemów.
Dla mnie te wszystkie v-powery w przypadku zwykłych aut to lekkie naciąganie klienta.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: szms »

Tak jest, że wszystkie paliwa są albo Orlenowskie albo Lotosu. Tylko, że różnią się dodatkami dodawanymi przez każdy koncern "po swojemu". A to czy jest gorszej jakości już nie zależy czy to Orlen, czy to Shell czy BP, generalnie jakość naszych paliw to badziew. Na zimę chyba, żadna stacja się nie przygotowała zimowego paliwa z wyjątkiem BP, bo tylko na tym paliwie przy tegorocznych mrozach silnik pracował "lekko".
A próbowałem zarówno Shella, jak i Lukoila, Bliskiej, Orlenu (tak, wiem - Bliska też Orlen) czy też Lotosu. I nie tankowałem na przypadkowych stacjach. Niestety, paliwa są tragiczne, a po zrobieniu tego testu jestem w jeszcze większym szoku...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Big »

emay pisze:I czym sie różni ten v-power 95 od zwykłej pb95 lanej na orlenie ?
Dodatkami uszlachetniającymi dodawanymi przez shella.
Powiem wam, ze mając jeszcze Octavie II 1.6 MPI miałem taka przygodę ze raz, jedyny raz, zatankowałem na Bliskiej za całe 50 zł (bo ciotunia koniecznie chciała zatankować mi auto za to że zawiozłem ja na działkę). Samochód zaczął mi palić o prawie 2 l więcej niż dotychczas. Po wypaleniu tej benzyny z Bliskiej i zatankowaniu na shellu V-power 95 spalanie wróciło do normy.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: szms »

Mi przy tankowaniu v-powega na shellu czy też ultimate na bp to potrafi spalić mniej może 0,1-0,2 l, żaden szał, warto od czasu do czasu po prostu wlać i trochę depnąć dla zdrowego przeczyszczenia :mrgreen: :mrgreen:

Big, 2 l więcej to chyba musieli Ci wodę zalać, bez jaj :lol: :lol:
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: dato »

Mamy pod domem Lukoil z najtańszym paliwem w bliższej i dalszej okolicy i nigdy nie miałem kłopotów z wachą od nich. Leję tu albo na Orlenowską kartę.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: emay »

rowerek ten dodatkowy kanalik w pistolecie do tankowania to sprawdza ilość paliwa i Ci odbija pistolet jak już jest blisko.

Nie sądze, że zatankowanie v-power 95 zrobi różnice w spalaniu, przecież oni dodają tylko uszlachetniacze czyszczące układ.
Podobno dolewa to koleś który zlewa paliwo z cysterny.

Skłamiam się bardziej do zatankowania raz na jakiś czas v-power racing i przepaleniu auta na autostradzie.
Awatar użytkownika
Zapp
Posty: 943
Rejestracja: 14 lut 2012, o 08:45
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: więcej
Lokalizacja: ze wsi (OPO)

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Zapp »

.
Ostatnio zmieniony 9 lis 2015, o 19:13 przez Zapp, łącznie zmieniany 1 raz.
Był: Benzinový 3,6litrový vidlicový šestiválec
Jest: Das V6-Aggregat - Vorsprung durch Technik
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: sjak »

Też mnie to zaciekawiło. Jakieś bliższe dane?
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 748
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Odp: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: rowerek »

Takie info dostałem od kierownika jednej ze stacji Orlen. Być może ten kanalik jest od czegos innego ale myślałem, że kierownikowi można wierzyć. Powiedział też, że jest dodawane podczas tankowania przez ten kanalik ze względu na to, że wtedy dobrze sie miesza z paliwem. Jeżeli to nie tak to sorry za wprowadzenie w błąd.

Wysyłane z mojego za pomocą Tapatalk 2
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: grzesiu26 »

Dodatek do paliw jest dodawany na etapie zalewania cystern.
Bynajmniej w rafinerii w Schwedt która obsługuje m.in. BP i Shella. Wątpię ani nie słyszałem, żeby jakakolwiek stacja coś mieszała czy dodawała na miejscu.
A źródło tej informacji to kierowcy cystern i kilka innych.

Dodatkowy otwór w pistolecie to na pewno tzn. odsysacz oparów które wychodzą ze zbiornika na skutek zalewania paliwa.
Jak tylko ten otworek zaleje paliwo (czyli mamy np. full lub źle umieszczony pistolet) to na skutek umieszczonej w rękojeści membrany pistolet odbije.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: Misiek Fisiek »

Dodatki muszą zostać wymieszane jak należy. Więc nie ma opcji żeby wlewały się luzem z paliwem osobnym kanalikiem.

Poza tym Inspekcja Handlowa by tego nie puściła. IH może pobierać paliwo bezpośrednio ze zbiornika i musi to być paliwo identyczne z tym, które trafia do zbiornika samochodu. A rozporządzenie MG w sprawie sposobu pobierania próbek paliw ciekłych i biopaliw ciekłych nie dopuszcza pobierania z dwóch zbiorników do jednego pojemnika.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
emay

Re: Jakie paliwo lejecie do benzyn turbodoładowanych ?

Post autor: emay »

nie bede sciemnial leje co popadnie i zadnej roznicy nie zauwazylem ..kiedys lalem do seata tylko 98...uwazam to za glupote z ktorej juz sie wyleczylem szkoda kasy...
ODPOWIEDZ