[S1]Wymiana oslony przegubu

szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S1]Wymiana oslony przegubu

Post autor: szms »

Ja nie mówię o tym tutaj przypadku tylko o ogóle. Ty też nie odniosłeś się konkretnie do tego przypadku, stąd moja odpowiedź.


Tu nie chodzi o to, żeby w ogóle wymienić, tylko jak wymienić i zrobić to sprawnie.
Nie zawsze chodzi o to, że ktoś nie wie, ale może się dowiedzieć, że np. nie trzeba zrzucać zderzaka, żeby coś wymienić itp. itd. etc. 8-) :mrgreen:




;)
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: [S1]Wymiana oslony przegubu

Post autor: Mej »

Obiektywne fakty są takie, że zarówno w niektórych Passatach jak i Superbach do wymiany przegubu (lub samej osłony) NIE MA potrzeby rozpinania wahaczy, a w niektórych - jedynie na pozór identycznych - trzeba się nieźle napocić.
Nie wiem z czego to wynika - być może z nieco zróżnicowanych zwrotnic (domniemanie) ??

Naprawdę nie ma o co się spinać, bo racja jest po obu stronach - zależnie od konkretnego egzemplarza (typu?).

Dla potrzebujących: instrukcja wymiany w przypadku, kiedy samo odkręcenie przegubu nie wystarcza:
http://a6forum.pl/wymiana-oslony-przegu ... -t171.html
(nie ma żadnego znaczenia, że to akurat Audi A6 C5 - części zawieszenia w obrębie podobnych wersji silnikowych są tożsame dla S1 i A6/C5 oraz oczywiście dla Pastucha B5/B5FL też).
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: [S1]Wymiana oslony przegubu

Post autor: Matt »

najlepiej nie patrzeć co mechanik robi, bo im mniej wiesz tym spokojniej żyjesz ;)
Ze mnie i tak się wszyscy śmieją, bo serwisuje i superba I i golfa IV w aso :D
ODPOWIEDZ