Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewody?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewody?

Post autor: albanzg »

Witam, rozebrałem dzisiaj drzwi przednie i zobaczyłem, że 16stki podłączone są przez jakąś kostkę, a do tej kostki wchodzą 4 przewody. O co chodzi? :) Przecież do podłączenia głośnika potrzebny nam jest tylko 1 plus i 1 minus.

Z góry dzięki, jeśli uda mnie się w końcu uzyskać jakąś dobrą odpowiedź :P
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewod

Post autor: dato »

A ten głośnik to nie są jakieś 2 w jednym ? A może ma jakąś zwrotnicę / separator w środku i podaje sygnał dalej ?
Porób fotki z numerkami, żeby się dało zidentyfikować wszystko, co tam siedzi, poszukamy opisów i specyfikacji w necie...
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewod

Post autor: Arci9 »

z tego co pamiętam, dwa wchodzą z sygnałem i dwa wychodzą na tweeter. Na plastikowej obudowie jest swoista zwrotka (3 rzędu) czyli kondesator.
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Re: Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewod

Post autor: albanzg »

No i podpiąłem 2 do głośnika, po czym skumałem, że tweeter nie działa, więc dolutowałem je i zaczął działać. Wszystko było ok, póki 15 minut później nie złożyłem boczków, nie odjechałem, nie podgłośnłem i... dupa. coś się zjarało, tweter działa jak należy, ale kick-bass nie... Może ktoś to u siebie ogarnąć i potwierdzić jakimiś zdjęciami? Jak nie to myślę, że naprawię o ile się da to co spaliło się w radiu i później zamiast się głowić, to do kabli wchodzących podepnę bezpośrednio moją zwrotnicę i od niej juz moje głośniki...
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewod

Post autor: Misiektt »

A tweeter polutowałeś przez zwrotnice ? Bo jak nie to masz powód dla którego padło.
albanzg
Posty: 45
Rejestracja: 8 sty 2013, o 21:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Zielona Gora / Northampton

Re: Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewod

Post autor: albanzg »

No i doszedlem juz co i jak. Ogólnie na przyszłość, to na ebayu mozna dostac przejsciowki, a jesli ktos ma odseparowane, to automatycznie odpowiadajac na Twoje pytanie Misiek- nie, bo seryjnie cos a'la zwrotnica wmontowana jest przy seryjnym glosniku, a ja sie go pozbylem :) tak myslalem, ze czegos mi brakuje.

Tak czy inaczej glosnik okazał się uszkodzony, przez ponad rok walał się po mieszkaniu i uszkodził się magnez, więć jak pograł trochę i przejechałem się po nierównej drodze to przestał spełnia swoją funkcję. teraz muszę więc dokupić sobie zestaw samych wooferów do drzwi i nie wiem jakie będą sensownym wyjściem, żeby mieć w miarę jakość z tego seryjnego radia...
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Jak podłączyć głośnik, jeśli do kostki wchodzą 4 przewod

Post autor: dato »

dato pisze:A ten głośnik to nie są jakieś 2 w jednym ? A może ma jakąś zwrotnicę / separator w środku i podaje sygnał dalej ?
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Się można nie znać i podpowiedzieć ;)

Nie przejmuj się - mi już ze 2x na mrozie zaczął niski pierdzieć, jak zacznie częściej to w końcu pojadę na zmianę i wygłuszenie przy okazji :)
Trzyma mnie tylko to, że póki co (bez rozbierania) nie wiem, co w końcu dokładnie w tych moich drzwiach siedzi...
ODPOWIEDZ