Podłaczenie interfejsu diagnostycznego

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Podłaczenie interfejsu diagnostycznego

Post autor: nightwatch »

Witajcie, właśnie odebrałem interfejs diagnostyczny VAG z Chin i mam takie pytania:
1. Gdzie go skodzie mogę wetknąć?
2. Na płycie z oprogramowaniem jest napisane żeby komputer nie był podłączony do internetu
No i pytanie - kiedy mianowicie ma on nie być podłączony - w momencie komunikacji z samochodem, czy w ogóle gdy oprogramowanie jest uruchomione, a może w ogóle nie wolno się łączyć z internetem z tego komputera?
Dzięki
R
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Podłaczenie interfejsu diagnostycznego

Post autor: szms »

1. Pod kierownicą z lewej strony, na ślepaka ręką bez problemu trafisz :mrgreen: :mrgreen:
2. Najbezpieczniej chyba po prostu mieć odłączony podczas działania programu i kabla, ale niech się szpece wypowiedzą, w oprogramowaniu możesz też zablokować możliwość łączenia z netem i aktualizacji.
nightwatch
Posty: 18
Rejestracja: 6 sty 2013, o 17:20
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: otwock

Re: Podłaczenie interfejsu diagnostycznego

Post autor: nightwatch »

Dzieki wielkie
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Podłaczenie interfejsu diagnostycznego

Post autor: Super_Be »

szms pisze:2. Najbezpieczniej chyba po prostu mieć odłączony podczas działania programu i kabla, ale niech się szpece wypowiedzą, w oprogramowaniu możesz też zablokować możliwość łączenia z netem i aktualizacji.
Dokładnie, nawet nie chodzi o to, czy kabel podłączony czy nie - w ogóle program szuka sobie aktualizacji po odpaleniu i lepiej żeby nie znalazł :geek:
ODPOWIEDZ