Porównanie Superb II z Passatem

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Krzysiek »

Witam wszystkich.

Jak wiecie jestem szczęśliwym posiadaczem Superba II z silnikiem 2.0 TDI (170 KM 4x4) a mój szwagier dokonał zakupu VW Passata 2.0 TSI (200 KM) i w weekend postanowiliśmy porównać swoje auta. W związku z tym wybraliśmy się na lotnisko (gdzie to pozostanie tajemnicą) i zrobiliśmy sobie kilka testów. Po pierwsze prędkościomierze działaja identycznie gdyż po ustawieniu na tempomacie 100 km/h przez odcinek około 1,5 km jechaliśmy obok siebie równo. Osobiście wyobrażałem sobię iż 200 KM w Passacie będzie wciskać w siedzenie a tu zaskoczenie - nie czułem różnicy między miom Superbem. Wykonaliśmy 3 pomiary kilkukrotnie:
100 km/h 4 bieg i na trzy cztery gaz do oporu - tutaj Passat objechał mnie w moment gdyż skończyła mi się po chwili moc a szwagier kręcił go do 6 tyś obrotów.
100 km/h 5 bieg i gaz do oporu - tutaj na początku Superb był z przodu lecz pod koniec Passat wygrał z wiadomych powodów (szwagier kręcił go po 6 tyś obrotów a u mnie koniec sztrumu)
No i wkońcu 100 km/h 6 bieg i tutaj już nie było mowy o przegranej. Superb był pierwszy na końcu pasa startowego i to sporo przed Passatem.

Poza tym szwagier stwierdził iż jego zakup nie jest zbyt udany bo myślał iż będą większe różnice z wygraną Passata a największa różnica to spalanie.
Na 150 km testu średnie spalanie Superba wyniosło 10 litrów diesla a passata 17 litrów Pb 98.

Teraz będziemy porównywać sobie koszty eksploatacji Naszych aut i pewnie za jakiś czas opiszę nowe obserwacje.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
patryk_wawa
Posty: 115
Rejestracja: 18 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Patryk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: patryk_wawa »

Ciekawe porównanie :)
Tylko trochę bezsensu jest porównywać przyśpieszenie TDI i TSI na konkretnych biegach do odcięcia.
TSI kręci się wyżej i na dłuższym odcinku diesel nie będzie miał szans :)
Może uda Wam się kiedyś zrobić test przyśpieszeń np. na 4i5 biegu od 80-120 km/h itp albo zrobić test ze stoperem.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: chudy »

Ciekawy, ciekawy ;)
A różnica zawieszenia, układu kierowniczego kiedyś będziecie porównywać? :D
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Tomek »

ciekawe :)
a jakie wrażenia z jakości macalnej :?: jest różnica w plastikach, spasowaniu, materiałach :?:

i niech Szwagier sprawdzi na wlepce czy na pewno musi lać 98, bo jeżeli nie, to przepłaca i jeszcze ma gorsze osiągi i więcej pali :!: (mniejsza kaloryczność 98 czy coś takiego)
S3 L&K
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Krzysiek »

Zapomniałem o przyśpieszeniu. Wystartowaliśmy obaj i do 130-140 km/h Superb prowadził a poźniej przewaga Passata. Co do zawieszenia Superb nie kład się na mazurskich zakrętach za to Passat mocno. Było to dość widoczne i odczuwalne na krętych drogach. Superb ma też większy prześwit. Ja bardzo się ciesze iż nie kupiłem Passata. Denerwujący ręczny (przycisk a nie standardowy), spasowanie i jakość chyba na jednym poziomie aczkolwiek welur w Passacie napewno przyjemniejszy w dotyku. Światła lepsze w Superbie gdyż nie drgają a w Pasku drgaja przy jeździe po dziurach a w ASO twierdzą iż jest ok. Jak mi coś jeszcze się przypomni to dopiszę.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: chudy »

Z tym zawieszeniem zdawałem sobie sprawę, że Superb jest po prostu twardszy. Lepiej się prowadzi, ale Passat przez to bardziej komfortowy , za to gorsze prowadzenie.
Jakość wykończenia (materiały) moim zdaniem takie same. Spasowanie w obu bardzo dobre, chociaż w Passacie nie wiem jak jest np. na dziurach.

A ten welur przyjemniejszy w dotyku w stosunku do skóry łączonej z alcantarą, zwykłego materiału, czy może skóry ze skórą ekologiczną?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Krzysiek »

Welur w porównaniu z welurem w Superbie
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: chudy »

A to jest dostępny welur w Superbie? :P
Nie wiedziałem...
W jakiej wersji wyposażeniowej?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Krzysiek »

Ambition tzn według twojego posta to materiał a nie welur lecz dla mnie ogólnie to tapicerka welurowa a nie skórzana
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
Iron
Posty: 277
Rejestracja: 5 maja 2010, o 11:46
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: WA (SK)
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Iron »

Ja osobiście czekam na dalsze porównania :) Ciekawe to co napisałeś.
Obrazek

Obecnie:
Superb III L&K 2.0 TSI 280KM 4x4 DSG
Fabia III 1.0 TSI DGS Style
Kymco AK550
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: mkotek »

Ja mogę dorzucić swoje wrażenia.

Napierw jeździłem Paskiem 2.0 150KM Comfortline kombi w benzynie, z ręczną skrzynią biegów. Wrażenia były takie, jak opinia w jakimś teście - niby jest 150 koni na pastwisku, ale w czasie jazdy człowiek ma wrażenie, że sporo z nich uciekło z pastwiska jakimś tylnym wyjściem. Ogólnie poprawnie, ale bez zachwytów. W dodatku przesiadka z 1.9 JTD była z jednej strony miła, bo cisza w środku była niesamowita, z drugiej momentu brakowało i to bardzo.

Następnie miałem Paska 2.0 TFSI 200KM Highline kombi, ale ze zwykła skrzynią automatyczną, choć z łopatkami. Bardzo fajny samochód, moc się czuło, ale skrzynia psuła radość z jazdy, w dodatku w korkach w W-wie regularnie palił 14-15l/100km.

Wybierając Skodę, jeździłem 1.8 TSI z ręczną skrzynią i 2.0 TDI 170KM z DSG i muszę powiedzieć, że wrażenia z jazdy TSI były dużo lepsze. Nie wiem, czy była to kwestia subiektywna, że lepszą kontrolę nad biegami, czy że był to liftback vs. kombi, dość, że miałem wrażenie, że TSI to naprawdę niezły kozak.

Ostatecznie mam Skodę 2.0 TSI DSG w kombi i muszę powiedzieć, że wrażenia z jazdy są bardzo, bardzo przyjemne. Efekt wciśnięcia w fotel w czasie jazdy jest niesamowity i to zarówno w mieście, jak i na trasie. To czysta radość z jazdy, przy dość ciężkim zresztą aucie. Do tego w korkach pali już 2 litry mniej, a tendencję cały czas mam malejącą.

Jeżeli chodzi o porównanie materiałów wykończeniowych, Comfortline po roku skrzypiał niemiłosiernie i plastiki się powycierały, szczególnie po prawej stronie deski, a głównie jeździłem sam, więc było to bardzo dziwne. Highline to już była inna bajka, choć odkrycie, że fotele po bokach mają materiał a nie Alcantarę (tam gdzie nie widać) wzbudziło zdziwienie. Za to nic absolutnie nie skrzypiało. Nie wiem, jak będzie w Skodzie, ale na razie (miesiąc) nic nie skrzypi, a plastiki są na tym samym poziomie co w Pasku, więc absolutnie nie mam się do czego przyczepić. Zobaczymy jak będzie dalej. Wersja Platinum.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
Pietia
Posty: 254
Rejestracja: 26 sie 2010, o 09:32
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 211KM 333Nm
Lokalizacja: Puławy

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Pietia »

Nie jeździłem nigdy Passatem i nie mam porównania ale w moim Superbie absolutnie nic jeszcze nie zaskrzypiało a muszę powiedzieć, że w wakacje sporo jeździłem po kamieniach i po leśnych duktach. Nasze drogi jakie są każdy wie, pełno na nich dziur i nierówności. Czasami wydaje mi się, jakbym jechał nad nimi. Mam nadzieję, że komfort jazdy nie zmieni się na gorszy wraz z upływem czasu. Od czerwca przejechane 8000 km. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
mkotek
Posty: 127
Rejestracja: 3 sie 2010, o 21:07
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Michał 'Kotek'
Lokalizacja: Łomianki
Kontakt:

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: mkotek »

To bardzo pocieszające, bo pierwszym Paskiem jeździłem 2 lata (60k km) i miałem negatywne wrażenia. Drugim jeździłem krócej, ale dostałem go jak miał pół roku i też nic nie skrzypiało.
Mam nadzieję, że w Skodzie będzie tak samo jak w tym drugim.
/Kotek
Superb Combi 2.0 TSI - odebrana (wrzesień 2010); Sedan - odebrany (23 grudnia 2010)
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: zlaskovik »

Ja mam porównanie Paska 2.0 TDI 140km DSG highline vs moja S II 2.0 TDI 170km manual ambition. Potwierdzam że pasek ma lepsze fotele - przede wszystkim większy zakres regulacji lędźwiowej i bardzo przyjemna tapicerka. Ponadto jedyna przewaga paska w tym przypadku to dsg, reszta - materiały, spasowanie - na remis lub światła z afs, przestronność wnętrza na plus dla SII. Ja bym się nie zamienił.
Awatar użytkownika
Nematode
Posty: 381
Rejestracja: 5 sie 2010, o 19:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Porównanie Superb II z Passatem

Post autor: Nematode »

zlaskovik pisze:... Potwierdzam że pasek ma lepsze fotele - przede wszystkim większy zakres regulacji lędźwiowej i bardzo przyjemna tapicerka ...
Obicie faktycznie jest chyba lepsze trochę jednak co do fotela to pojawiały się głosy, że wersja foteli bez elektryki jest mniej komfortowa. Natomiast ponoć dużo lepiej w wersjach z elektryką w fotelach ... Jest dłuższe siedzisko i generalnie fotel wygodniejszy.
Skoda Superb 2 Combi - Elegance powered by 1.8 TSI & DSG7
Obrazek
ODPOWIEDZ