[S2] Upgrade audio, dokładka bluetooth w Warszawie

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Koleszka
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2013, o 22:03
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

[S2] Upgrade audio, dokładka bluetooth w Warszawie

Post autor: Koleszka »

Witam wszystkich,

kilka dni temu kupiłem Superba II 1.8 TSI (r. 2009), ma na pokładzie Bolero i standartową instalację audio. Muszę przyznać, że jestem trochę zawiedziony brzmieniem podstawowego zestawu (odnosze wrażenie, że fabryczna instalacja w mojej Fabii brzmiała lepiej ;). Zastanawiam się dlatego nad jakimś prostym rozbudowaniem audio, nie jestem nadmiernym audiofilem ani miłośnikiem basu, dlatego myślałem aby po prostu zamontować porządne głośniki z przodu i zobaczyć jaką to da poprawę. W związku z tym szukam firmy w okolicach Warszawy, której można by powierzyć takie zadanie (chciałbym uniknąć samodzielnego rozbierania boczków i zabaw z dystansami itd.). Może ktoś z forumowiczów będzie w stanie podpowiedzieć wartą zaufania firmę, lub podpowiedzieć czy taki prosty upgrade da zauważalną poprawę.

A skoro już bym odstawiał auto do montażu, to zastanawiam się czy jest możliwość domontowania do Bolero modułu bluetooth, tak aby można było podłączyć telefon i prowadzić rozmowy/odtwarzać muzykę. Kierownica jest "wielofunkcyjna" ale nie ma przycisków do telefonu, ale to nie byłby dla mnie problem jeżeli np. rozmowę moża by odebrać z poziomu samego radia. Generalnie też chyba nie jestem zainteresowany wymianą radia na wyższy model, jako że nawigację mam w telefonie a Bolero spełnia wszystkie moja wymagania.

Będę wdzięczny za porady bardziej doświadczonych osób :)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] Upgrade audio, dokładka bluetooth w Warszawie

Post autor: Misiek Fisiek »

Ja robiłem audio w szkodniku w zakładzie na chłodnej i mogę ich polecić. Podjedź do nich to powiedzą Ci co mogą zrobić i za ile. Czy ogarną bluetooth nie mam pojęcia.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Super_Be
Posty: 379
Rejestracja: 1 paź 2012, o 09:37
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: 218KM@309NM
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] Upgrade audio, dokładka bluetooth w Warszawie

Post autor: Super_Be »

Koleszka pisze:Może ktoś z forumowiczów będzie w stanie podpowiedzieć wartą zaufania firmę, lub podpowiedzieć czy taki prosty upgrade da zauważalną poprawę.
Co do firmy nie podpowiem, ale podejrzewam, że każdy doradzi Ci w pierwszej kolejności wygłuszenie drzwi. A ja na pewno 8-) . Ale jak już komuś będziesz to zlecał, to pewnie też Ci to tam doradzą.

Ja akurat zmieniałem u siebie Swinga na Bolero, chociaż nie pod kątem poprawy jakości dźwięku. Chodziło mi raczej o zmieniarkę, czytnik SD i właśnie Bluetooth (o tym za chwilę). Wcześniej wygłuszyłem drzwi i już przy seryjnych głośnikach jest niebo a ziemia. A co do brzmienia Bolero, to powiem Ci, że zaraz po zamontowaniu (a kupiłem używkę) wydawało mi się, że coś ma walnięte w końcówce mocy. I już miałem odsyłać, ale nagrałem sobie parę mp3-ek, przesłuchawszy ich dokładnie w domu i spędziłem parę godzin (w kilku podejściach) na prostej regulacji bas-średnie-sopran. I teraz jak dla mnie jest po prostu cud-miód, chociaż audiofilem na pewno nie jestem i nie mam pojęcia, co Ty byś powiedział o brzmieniu mojego zestawu. W każdym razie to, co wpłynęło najbardziej na poprawę, to właśnie wygłuszenie, a następnie... skręcenie basu w dół, bo tak się nagle pojawił :mrgreen: . Tzn. jakieś mruczenie już wcześniej z drzwi dobiegało, więc wiedziałem, że da się z tego coś tam wycisnąć, ale seryjnie to gdzieś tam w czeluściach tapicerki ginęło ;) . Pewnie gdybym teraz zmienił głośniki to byłby kolejny skok w jakości dźwięku, ale nie widzę (nie słyszę :D ) na razie potrzeby.
Koleszka pisze:A skoro już bym odstawiał auto do montażu, to zastanawiam się czy jest możliwość domontowania do Bolero modułu bluetooth, tak aby można było podłączyć telefon i prowadzić rozmowy/odtwarzać muzykę. Kierownica jest "wielofunkcyjna" ale nie ma przycisków do telefonu, ale to nie byłby dla mnie problem jeżeli np. rozmowę moża by odebrać z poziomu samego radia. Generalnie też chyba nie jestem zainteresowany wymianą radia na wyższy model, jako że nawigację mam w telefonie a Bolero spełnia wszystkie moja wymagania.
Jak już wspomniałem - jak najbardziej. Kwestia dobrania modułu (jest ich straszliwie dużo, do różnych generacji aut, różnych radii i jeszcze o różnych możliwościach). Przeczytasz o tym trochę na tym forum, a jeszcze więcej na OCP. W każdym razie niewiele trzeba, żeby cieszyć się zestawem BT o naprawdę przyzwoitej jakości dźwięku, pełną "wizualną" obsługą z Bolerka, automatycznym zczytywaniem kontaktów, ostatnich połączeń itp.
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: [S2] Upgrade audio, dokładka bluetooth w Warszawie

Post autor: Roger83 »

Po pierwsze polecam zmianę do Columbusa (ok 2k, mój zaufany sprzedawca to KubaSAN), a do tego warto dołożyć oryginalny moduł Novero montowany przez VW/Skoda i fantastycznie robią to chłopcy tu: http://naviservice.com.pl/?item=354&t=1366235970

Jest to moduł premium tzw. Bluetooth III z możliwością pracy w trybie zdalnej karty SIM (samochód przejmuje wszystkie funkcje telefonu i to moduł wykonuje połączenia, a nie nasza komórka. Oczywiście korzysta ze swojej anteny - różnica jakości dźwięku, jak między Mauluchem a Rollsem).

Polecam tych chłopaków co powyżej. NaviService się mieści w Józefowie na Granicznej. W dodatku montują bluetooth nie pod siedzeniem pasażera,
tylko w drugim przewidzianym do tego fabrycznie miejscu, czyli po prawej stronie tunelu środkowego na wysokości stóp pasażera - prościej, schludniej,
nic nie widać i nie zabiera miejsca pod fotelem.

Polecam.
Arci9
Posty: 541
Rejestracja: 4 cze 2010, o 13:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Artur
Lokalizacja: WND
Kontakt:

Re: [S2] Upgrade audio, dokładka bluetooth w Warszawie

Post autor: Arci9 »

Zuber pisze:Ja robiłem audio w szkodniku w zakładzie na chłodnej i mogę ich polecić. Podjedź do nich to powiedzą Ci co mogą zrobić i za ile. Czy ogarną bluetooth nie mam pojęcia.
Też mogę chłopaków polecić. W mojej szkodzince zmieniłem same głośniki + dystans+wygłuszenie blachy.
Natomiast nie wiem czy z samej wymiany będziesz zadowolony skoro już widzisz, że jest słabo.U mnie działają Rainbowy SLX 265 + Columbus, ale daleko jest do choćby porządnego grania, polecam pomyśleć o wzmaku. Gdybym miała walutę to na pewno wrzucił bym właśnie piec :)
gospodarstwo agroturystyczne

http://kasztelania.cba.pl/
ODPOWIEDZ