uszkodzony wewnętrzny czujnik temperatury

koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

uszkodzony wewnętrzny czujnik temperatury

Post autor: koda »

witam Kolegów ponownie, ustaliłem u niezależnego eksperta ze mam uszkodzony czujnik temperatury wewnętrzny. dodatkowo ten gość twierdzi , że może on okresowo działać poprawnie. co o tym sądzicie Panowie? nie zdecydowałem się na to żeby go wymontował bo nie che naruszyć warunków gwarancji. dodam jeszcze ,że w aso nie potwierdzają tych "rewelacji "
piotrus_pan

Re: uszkodzony wewnętrzny czujnik temperatury

Post autor: piotrus_pan »

skoro masz masz jeszcze gwarancje to jedź to aso i niech kombinują. Jakie objawy? Diagnoza przez komputer?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: uszkodzony wewnętrzny czujnik temperatury

Post autor: szms »

Zgłaszaj problem kilka razy to się w końcu zainteresują, albo spróbuj w innym ASO :)
Męcz ich, w końcu Twoje pieniądze, a ich obowiązek.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13611
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: uszkodzony wewnętrzny czujnik temperatury

Post autor: Enriquez »

no ale jakie objawy?
gdzie masz autoscan od tego niezależnego experta?
wrzuć tutaj
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
koda
Posty: 37
Rejestracja: 21 gru 2012, o 22:48
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 125kw
Lokalizacja: Polska

Re: uszkodzony wewnętrzny czujnik temperatury

Post autor: koda »

te objawy wyglądaja następująco : oktresowo , na zasadzie przypadku najczęściej przy temp 0 stopni lub niżej układ grzewczy podaje gorące powietrze do wnętrza kabiny przez okres okolo 2 godzin po czyn następuje spontaniczna poprawa. ta sytuacja nie występuje za każdym razem dlatego tak trudno ją uchwycic , w aso testowali układ wielokrotnie mierząc dodatkowym termometrem nawiew i niestety ta usterka nie wystąpiła . natomiast ten niezależny inzynier też wątpił w jej istnienie dopóki nie udało mi sie do niego pojechać z nawiiewem podającym bez przerwy gorące powietrze. Podłączyl auto do komputera i stwierdził to co w aso - brak jakiegokolwiek błędu , ale nawiew powietrza gorącego ciągle sie utzrymywał i dochodził nawet do zakresu (40 - 62 stopinie o ile dobrze pamiętam ). Ten inżynier zaproponowal , że go wymontuje i zbada , ale nie zdecydowałe się bo po piewsze auto było jescze na gwarancji , po drubie spieszylem sie do roboty , a on potzrebowal czasu.
Dodatkowo ów inzynier twierdzi , ze ten czujnik może wadliwie działać jesdynie okresowo. co Wy na to ? może tak być?
ODPOWIEDZ