zestawienie żarówek

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: zestawienie żarówek

Post autor: Gonzo »

lec pisze:no nie mow ze chcesz jechac do ASO na wymiane tych zaroweczek ???? to jest czynnosc tak skomplikowana jak tankowanie...
Chcieć-nie chcę, nię chcę też, żeby mi gitarę zawracali;). Ale jak mówisz, że to bezproblemowe to ok.
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: zestawienie żarówek

Post autor: Misiek Fisiek »

Za pierwszym razem zajmie Ci to z 5 minut, potem już nie więcej niż dwie. Zawsze możesz szybko zmienić na zwykłe jak będziesz się wybierał do ASO.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: zestawienie żarówek

Post autor: grzesiu26 »

lec pisze:
w S2 nie przejmujemy sie canbusem w przypadku dziennych..... na przeszlo 100 szt Superbow o ktorych wiem , zdarzyly sie 3 szt gdzie pojawil sie blad, o dziwo wszystkie 2010. Nie wiem dlaczego....
pozdr
lec - zapisz sobie w takim razie pierwszy model 2011, który wywala błąd - ciągle mam komunikat o spalonej lewej dziennej żarówce.
Mam go chyba do dwóch czy trzech miesięcy. Fakt - wcześniej przez prawie rok go nie było.
Za to po 8 miesiącach - jak może pamiętasz - przepalił mi się prawy LED, ale on nigdy błędu nie zgłaszał.
Więc jak widać nie jest regułą, że nie przejmujemy się dziennymi w S2 :(
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: zestawienie żarówek

Post autor: Misiek Fisiek »

Grzesiek możesz kupić adapter to przestanie wyświetlać się błąd.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: zestawienie żarówek

Post autor: lec »

Grzesiu26, opisywana przez Ciebie sytuacja ma sie nijak do tego co na napisalem. Nowa sprawna żarówka + Superb 2 jest jak napisalem wyzej. Jesli zarowka zaczela zgłaszac blad tzn ze nastapila usterka - spadla jej moc i nalezy ją wymienic. Nie bardzo rozumiem co ma wspolnego usterka Twojej zarowki z kwestią błędów w S2. Chyba mnie źle zrozumiales...

ps
dodam moze , bo nie dopowiedzialem ale w domysle raczej to oczywiste, ze chodzi o te zarowki o ktorych byla mowa, a nie o WSZYSTKIE zarówki led na rynku
Więc jak widać nie jest regułą, że nie przejmujemy się dziennymi w S2
jest. A dokladniej, kazda zarowka z mojej kategorii ded. do swiatel dzienntych dziala w S2 bez bledow z malym 3% prawdopodobienstwiem bledu w MY10.

Natomiast jesli ktos zrozumial ze w S2 nie sprawdzana jest zarowka wogole to mnie zle zrozumial - spadek mocy zostanie wykryty.

pozdr

Grzesiek możesz kupić adapter to przestanie wyświetlać się błąd.
malo sensowne ale mozna... tylko po co ? wymienic zarowke na sprawna, chyba ze juz po gwarancji.
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: zestawienie żarówek

Post autor: grzesiu26 »

Lec - kupiłem od Ciebie żarówki które poleciłeś w rozmowie telefonicznej.
Dlatego śmiem domyślać się, że kupiłem odpowiednie żarówki do S2.
To raz.
A dwa - jeśli jest tak jak napisałem 2 zdania wcześniej - to sorry, ale wg. mojej prywatnej opinii - kiepskie są te żarówki, skoro druga żarówka mi się psuje w ciągu dwóch lat.
Dla przypomnienia poprzednia się spaliła, a ta obecnie ma jakąś awarię. Ciągle coś.
Dziękuję za współpracę i rezygnuję.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: zestawienie żarówek

Post autor: lec »

ale co to ma wspolnego z kwestią blędów w przypadku ledów i S2 ? skoro wystapila usterka to jest blad. Koniec kropka - nijak nie podważa to tego co napisalem. Awaria to awaria, usterkowosc to usterkowosc a kwestie wykrywania spalonej zarowki to jeszcze inna historia,wiec wykorzystales zupelnie inna kwestie poruszana w watku do wyrazenia swoich żali ? Miales pecha i tyle, rozne rzeczy mozna pisac ale akurat usterkowosc jest na poziomie 5% , i mozna poczytac na SCP , OCP , LCP itd itd - ludzie jezdxcza po 2-3 lata. Nie wiem, moze parkujesz na zyle wodnej.... :)

kazdy ma prawo do swojej prywatnej opini.


pozdr
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: zestawienie żarówek

Post autor: grzesiu26 »

lec- jakbyś nie zauważył celowo zaznaczyłem w swoim poście, że jest to moja prywatna opinia na temat żarówek które od Ciebie kupiłem.
grzesiu26 pisze:ale wg. mojej prywatnej opinii - kiepskie są te żarówki, skoro druga żarówka mi się psuje w ciągu dwóch lat.
i zgodnie z tym co napisałeś mam prawo do takowej.

Takie forum jak to - to jedno z wielu miejsc do wyrażania prywatnego zdania na ten czy inne tematy i ja z tej możliwości skorzystałem. Ot i wsio.
lec pisze:usterkowosc jest na poziomie 5% , i mozna poczytac na SCP , OCP , LCP itd itd - ludzie jezdxcza po 2-3 lata. pozdr
...i zapytam tak samo... - ale co to ma wspólnego z kwestią blędów w przypadku ledów i S2 ?

Odpowiadając na Twoje pytanie - w moim przypadku ma to tyle wspólnego, że odpisałem na propozycje Zubera i uzasadniłem, dlaczego nie chcę z niej korzystać.
Szkoda mi było zamieszania w stylu - Zuber - nie kupię adaptera, bo... - poczytaj w innym wątku :lol:

Tak więc loozik. Zawsze będziesz miał zadowolonych i niezadowolonych klientów.
Ja widocznie zostanę tym zadowolonym z obsługi, ale nie zadowolonym z nabytych towarów.

pzdr
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: zestawienie żarówek

Post autor: lec »

grzesiu26 pisze:...i zapytam tak samo... - ale co to ma wspólnego z kwestią blędów w przypadku ledów i S2 ?
z bledami nic, z poruszaną przez Ciebie kwestią w oppowiedzi do ktorej sie odnioslem - WSZYSTKO.
grzesiu26 pisze:Takie forum jak to - to jedno z wielu miejsc do wyrażania prywatnego zdania na ten czy inne tematy i ja z tej możliwości skorzystałem. Ot i wsio.
forum to nie jest miejsce gdzie w watku o marchewkach mozemy nagle pisac o pietruszce, bo nas naszla na to ochota, to tak zwany "OFF TOP".
lec pisze:Odpowiadając na Twoje pytanie - w moim przypadku ma to tyle wspólnego, że odpisałem na propozycje Zubera i uzasadniłem, dlaczego nie chcę z niej korzystać
to chyba pomylily Ci sie guziki, bo cytat z mojego postu i personalne zwrócenie sie do mnie na poczatku swojej odpowiedzi to raczej kiepsko skojarzyc z odpowiedza na post Zuber'a (który notabene był pozniej). Moze ktos inny dopatrzy sie ze rozmawiales tutaj z Zuberem, ja tego nie zauwazylem...
grzesiu26 pisze:Tak więc loozik. Zawsze będziesz miał zadowolonych i niezadowolonych klientów.
pewnie, szkoda tylko ze powod niezadowolenia jest czesto zrozumialy tylko dla niezadowolonego. Jesli sa jakies problemy to sie to chyba zalatwia ze sprzedawcą który z załozenia zawsze powinien sprawe zalatwiac tak aby klient byl zadowolony i do niego wrocil. Ja sie dowiedzialem przez forum ze masz jakis problem, bo nagle zaczales wylewac jakies żale podczas rozmowy o troszke innym temacie. Wystarczylo sie odezwac, dostalbys nowe , moze lepsze, moze adapter HGW - teraz mozna gdybac - moze towogole nie byc kwestia zwiazana z zarowkami = mialem juz takie przypadki... Wolisz strzelic focha , wyrazic niezadowolenie i obrócic sie na pięcie strzelajac "rezygnuje" - bo "ciagle cos", tak jakbys tydzien w tydzien na cos narzekal.... jak sam napisales - chodzi o okres 2 letni. Masz racje - zawsze beda niezadowoleni - tzw malkontenci.

pozdr
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: zestawienie żarówek

Post autor: grzesiu26 »

Mam ochotę napisać co sądzę o jakimś towarze i to robię. Czy tu czy gdzieś indziej - moja sprawa.
Zrozumiałe, że dla Ciebie jako sprzedawcy lepiej, aby takie opinie o towarach przez Ciebie sprzedawanym w necie się nie pojawiały - to oczywista oczywistość.
Zrozum proszę, że ja nie chcę adaptera, ani nowych żarówek, ani takich samych ani lepszych. Mimo Twoich dobrych chęci nie chcę ich również dostać, ani też za nie płacić.
Chcę ZREZYGNOWAĆ z ich używania - co nie jest fochem tylko moim prawem wyboru.

Poza tym doczytaj definicję słowa malkontent, bo za przeproszeniem gówno mnie znasz żeby mnie tak określać.
A z pewnością do końca nie rozumiesz tego słowa skoro tak określasz kogoś kto najzwyczajniej chciał zrezygnować z używania kupionych u Ciebie przedmiotów które "uległy" awarii być może z powodu parkowania na żyle wodnej - zamiast załatwić sprawę po cichu "poza internetem".

Za SJP: ► malkontent
człowiek negatywnie nastawiony do życia, niezadowolony z rzeczywistości, we wszystkim doszukujący się ujemnych stron; maruda, zrzęda, tetryk

Moim zdaniem to nie jest opis klienta, który rezygnuje z zakupów w jakimś sklepie.

I na koniec.
Z mojej strony nie zamierzam więcej robić OFF TOP'a w tym wątku.
Chcesz to odpisuj - nie to nie - ja więcej się udzielać na ten temat i w tym wątku nie będę.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: zestawienie żarówek

Post autor: lec »

grzesiu26 pisze:Mam ochotę napisać co sądzę o jakimś towarze i to robię. Czy tu czy gdzieś indziej - moja sprawa.
\

nie, nie Twoja - nie jestes tu sam. Jest tzw netykieta jak i chocby regulamin tego dzialu - punkt 6.
grzesiu26 pisze:Poza tym doczytaj definicję słowa malkontent, bo za przeproszeniem gówno mnie znasz żeby mnie tak określać.
okreslillem pewna ogólnikową grupe niezadowolonych o ktorych sam wczesniej wspomniales....
grzesiu26 pisze:zamiast załatwić sprawę po cichu "poza internetem".
nie po cichu poza internetem, bo raz ze nie mam sie czego wstydzic a dwa ze do wszystkiego sa odpowiednie drogi. Jak spotkasz sprzedawce swojej lodówki w restauracji to tez przysiadasz mu sie do stolika bo poczules potrzebe opowiedzenia mu w wolnym czasie o tym ze przestala mrozic ? A juz tymbardziej jak wystapilo to po okresie gwarancji i nie masz zamiaru i tak nic z tym zrobic? Widzisz ten obrazek ? Napisz do mnie maila, wyslij PW, zadzwon w poniedzialek do pracy - wysłucham Cie cierpliwie. Ale nie wtryniaj sie podczas rozmowy ze swoim oftopem , twierdzac do tego jeszcze ze nie mam racji .


bardzo prosze moderatora o wydzielenie x ostatnich odpowiedzi z watku bo zasmiecilismy koledze temat.


pozdrawiam
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: zestawienie żarówek

Post autor: Enriquez »

chciałbym się dowiedzieć, co sądzicie o tym:

http://allegro.pl/philips-d1s-x-treme-v ... 10920.html
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
neck99
Posty: 1442
Rejestracja: 4 kwie 2012, o 10:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: zestawienie żarówek

Post autor: neck99 »

rezon pisze:Jak w tytule - poszukuję zestawienia żarówek do S2. Do S1 znalazłem tutaj http://www.samnaprawiam.com/download/ka ... _skoda.pdf ale niestety do S2 nie mam. W instrukcji niestety nie ma :( a przydałoby się wiedzieć co gdzie jest założone..

Sorry za śmiecenie - jednak znalazłem

Światła pozycyjne przód: W5W
Światła pozycyjne tył: W16W i W5W
Światła krótkie: H7 lub ksenon D1S
Światła drogowe: H3
Kierunkowskazy przednie: PY21W to błąd - są to żarówki 10W
Kierunkowskazy tylne: PY21W - to błąd są to żarówki 10W
Kierunkowskazy boczne: WY5W
Światła cofania: W16W
Światła stopu: W16W
Światła przeciwmgielne przednie: H8
Światła przeciwmgielne tylne: P21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W

Lista jest aktualna bo coś mi nie pasuje ?

Światła pozycyjne przód: W5W
Światła pozycyjne tył: W16W i W5W + wchodzą i taki i takie ???
Światła krótkie i długie przy Xenonie : ksenon D1S
Kierunkowskazy przednie: ???
Kierunkowskazy tylne: ???
Kierunkowskazy boczne: WY5W te w lusterkach ???
Światła cofania: W16W
Światła stopu: W16W ??? takie same nie sa 2 włuknowe ?
Światła przeciwmgielne przednie: H8 a DRL w5w ?
Światła przeciwmgielne tylne: P21W
Oświetlenie tablicy rejestracyjnej: C5W
Superb Kombi 2.0 TDI 170KM CR My2012 (Platinium+) Brąz magnetic - Z D J Ę C I A

Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: zestawienie żarówek

Post autor: rezon »

listę znalazłem w necie - bodajże na którymś z postów czy stronie lec'a. kierunki tył miałem na wierzchu, zweryfikowałem sam - są tam 10W żarówki. Z przodu kierunki wyglądają prawie na pewno tak samo - jeszcze się do nich nie dostałem, ale przyglądałem się kloszom. muszę kupić śrubokręt z odpowiednią końcówką magnetyczną, aby dostać się do nich bez rozbierania połowy samochodu. Wszelkie PEWNE sugestie zmian, chętnie uwzględnię :)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
lec
Posty: 736
Rejestracja: 1 lis 2011, o 20:06
Samochód: Inny
Rocznik: 2016
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: Tiguan II
Lokalizacja: Poznań

Re: zestawienie żarówek

Post autor: lec »

nie wiem skad ta lista, ale na pewnie nie z zadnego mojego postu.....

z przodu na kierunkach masz HPC24WY - zupelnie co innego niz z tyłu.

neck: W16W i W5W i T10 maja ten sam trzonek - te mniejsze beda fizycznie pasowac w miejsce tych wiekszych ale oczywiscie 5W zarowka nie da tyle swiatla co 16W

w S2 mamy:

kierunkowskazy tył: bau15s py21w
-II- przód: HPC24WY
pozycja przód: w5w
długie: H3
mijania: h7 / D1S
PMG: H8
dzienne: BA15s P21w
kierunkowskazy boczne sa na modułach ledowych
cofania: w16w
rejestracja: c5w 36mm


tylnia pozycja/stop nie pamietam bo tego nie wymieniam.... :)

pozdr
aktualnie TIGUAN2, 2.0 TDI DFGA 4x4 | skodaclub.pl | motohid.pl
ODPOWIEDZ