[S2] naprawy gwarancyjne

Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

[S2] naprawy gwarancyjne

Post autor: eX »

dodatkowo poprzedni temat http://forum.superbclub.pl/viewtopic.ph ... 56&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;

proponuje taki temat, aby umieszczac co i jak wychodzilo na gwarancji, i w jaki sposob bylo rozwiazywane, i w jakim salonie/serwisie


Salon skoda Groblewski (teraz juz Lelek) w Sopocie na ul. Niepodleglosci.
ostatnimi czasy mialem problemow kilka;
*kierunkowskaz lusterko kierowcy; zeszlej zimy kierunkowskaz na 2 tyg przestal dzialac, zrobilo sie cieplej zaczal dzialac normalnie. w zeszlym miesiacu, raz dzialal raz nie, pozniej swiecila sie jedna dioda az wreszcie umarl, odstawiajac pod serwis pokazywalem serwisantowi, nie swiecil, a za ostatnim razem zaswiecil ale tylko raz. WYMIENIONY gwarancyjnie

*migajace swiece zarowe podczas jazdy + komunikat o udaniu sie do warsztatu. po dluszej dynamicznej jezdzie i przelaczeniu sie w tryb juz plynnej i spokojnej jazdy, wyswietlal sie komunikat, zgaszenie silnika i ponowne odpalenie rozwiazywalo problem raz na dluzszy cza pozniej na krotszy, po ktoryms zgaszeniu i odpaleniu wystepowal blad silnika (zolte check engine), aleeee po kilku odpaleniach kasowaly sie dwa bledy :shock:
WERDYKT uszkodzony czujnik temperatury filtra czastek stalych (DPF), WYMIENIONY gwarancyjnie.

*odstajaca listwa (czarna) drzwi przednich pasazera, zly montaz czy slaby material, to mnie nie interesowalo bo poza swiszczeniem spelnialo swoja ochronna funkcje. WYMIENIONE gwarancyjnie

*znaczek przedni/logo pokrywy silnika (maski) schodzil klar/bezbarwny, serwis wielce zdziwiony... :? WYMIENIONY gwarancyjnie

*raz dzialajacy, a raz nie zamek otwierania klapy + przelaczania klapy; aktualnie dzialal otwierali podobno milion piencset razy, za kazdym razem dzialal wiec NIEWYMIENIONY (poczekamy az sie zrobi naprawde zimno :mrgreen: )

*listwy chromowane do okola szyb, na przednich drzwiach z jednej i drugiej strony, oraz dlugie listwy drzwi tylnych (poza tymi w litere C) zachodza jakims czyms, nalot albo cos innego (podkreslam ze tylko te 4 listwy, z reszta chromow na drzwiach przod plus tyl i te w litere C sa jak nowe z salonu), serwis wyslal do dzialu gwarancyjnego skoda auto polska, przysla odmowa, powod zla chemia uzywana do czyszczenia/zabezpieczania auta.... pozostawie to bez komentarza skoro po przerwie 0.5mm listwa wyglada jak nowa.
w innym aucie ktore spotkalem pod serwisem tego samego dnia, sytuacja odwrotna, same listwy do okola szyb w litere C z nalotem a reszta zdrowa, NIEWYMIENIONE ale bede walczyl niedlugo z SAP.

*trzaski podczas pokonywania poprzecznych nierownosci, podczas mokrych badz bardziej wilgotnych dni/nocy. poprawili niby jakies kanaly prowadace plastikowe rurki/peszele, niestety na niewiele sie to zdalo bo nadal to slychac ale juz w duzo mniejszym stopniu.
do tych trzaskow jeszcze delikatne chrobotanie przy dodawaniu gazu, jak juz w innym temanie "panowie mechanicy" "zamontowali" dodatkowo dolot do filtra powietrza, blachowkretami takimi pieknymi srebrnymi :mrgreen:


jak cos mi sie jeszcze przypomni to dam znac co i jak. :ugeek:
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, o 08:18 przez eX, łącznie zmieniany 2 razy.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Rafał Sz
Posty: 64
Rejestracja: 3 cze 2010, o 10:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: Rafał Sz »

Ile tego miałeś, jaki przebieg??
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: eX »

aktualny przebieg 44tys, trzaski pojawily sie po ostatniej zimie czyli jakies 20tys byly, listwy prawie od poczatku zachodzily osadem ale to mialem w d..., odstajaca listwe zauwazylem po zimie tego roku, a najwazniejszy czujnik dpfa przy jakis 40tys


a i ile czego mialem?
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: adriand »

1. 20kkm. Listewki chromowane - małe szybki z tyłu - sedan. Wymienione raz i było okej
potem auto pozostawione na wymianę płynu hamulcowego i zostało umyte. Efekt....chromy znów
z nalotem :-) czyli środki w ASO użyte - 30kkm chromy ponownie wymienione.
Pewnie jest to kwestia wadliwej partii. Lepiej aby ASO nie myło auta

2. rozkładające się lusterka na zewnątrz zimną. Efakt nadal nie ma diagnozy z SAP.

3. Kwestia wstecznego, że trzeba go tak trochę dopchnąć aby wszedł poprawnie
Odpowiedź TTTM :-)

4. Jakieś piski itp.. - nasmarowanie uszczelek

5. Czasami na columbusie pokazuje się komunikat, że system cofania nie jest osiągalny
a wtedy samochód jedzie do przodu :-) Wgranie oprogramowania ponownie i czasami ale rzadko się powtarza.

6. Columbus - Wolne działania odczytu karty SD - z tego co wiem jest jakaś poprawką - muszę się zapytać ile kosztuje wgranie

7. Problem z migającymi awaryjnymi - okazało się, że był jakiś błąd przy montażu niefabrycznego alarmu w ASO

8. 30 kkm Rozwarstwienie tylnej szyby - wymieniona

Obecnie mam 41kkm i jest po gwarancji - co miałem załatwić z ASO już zrobiłem poza Columbusem
Najważniejsze silnik bez problemu i żadnej krytycznej awarii.
Awatar użytkownika
Bartic
Posty: 48
Rejestracja: 20 lip 2010, o 20:16
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Aktualnie: 147KM 319Nm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: Bartic »

a u mnie...
Moja S2 1,9tdi niedomagała następująco:

ok. 10000km
Czujki alarmu (w upalne dni włączał się samoistnie) - pomogła zmiana (mniejszenie) czułości

nie całe 30000km
migajace swiece zarowe podczas jazdy + komunikat o udaniu sie do warsztatu. po dluszej dynamicznej jezdzie i przelaczeniu sie w tryb juz plynnej i spokojnej jazdy, wyswietlal sie komunikat, zgaszenie silnika i ponowne odpalenie rozwiazywalo problem raz na dluzszy cza pozniej na krotszy, po ktoryms zgaszeniu i odpaleniu wystepowal blad silnika (zolte check engine), aleeee po kilku odpaleniach kasowaly sie dwa bledy
WERDYKT uszkodzony czujnik temperatury filtra czastek stalych (DPF), WYMIENIONY gwarancyjnie.
dokładnie to samo
Najpierw korekta oprogramowania, nie pomogło. Przy drugim podejściu wymiana czujnika - jest ok.

Przy okazji reklamowałem chromy, które "zachodziły" mgiełką - wymienione prawie wszystkie, prócz tego z logo na masce, chociaż teraz (ok. 3000km później) również i ten zareklamowałem - mają zadzwonić kiedy przyjechać na wymianę.

Do końca gwarancji pozostał mi nie cały miesiąc... Jak na razie, odpukać wszystko OK
Rafał Sz
Posty: 64
Rejestracja: 3 cze 2010, o 10:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: Rafał Sz »

eX pisze:

a i ile czego mialem?

usterek :evil:
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: eX »

mniejwiecej tyle co pisalem, moze pare wiecej. zgloszone na raz. gwarancja mi sie jeszcze nie konczy. ale juz musialem zglosic wszystko zeby nie zapomniec.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Rafał Sz
Posty: 64
Rejestracja: 3 cze 2010, o 10:44
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: Rafał Sz »

Muszę popatrzeć na te listwy chromowane przy szybach, nie zwracałem na to uwagi, co prawda nie mam czasu jechać do serwisu, aczkolwiek od momentu odbioru auta, od strony kierowcy, odchodzi mi chromowana uszczelka, niby można ją wcisnąć, ale po chwili jest to samo, czas chyba udać sie do serwisu :-(
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: eX »

eh przypomnialo mi sie dzis ze byl juz podobny watek ;)

http://forum.superbclub.pl/viewtopic.ph ... 56&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: Krzysiek »

Dziś u mnie zostały zgłoszone na gwarancji halogeny przednie. Oba są zaparowane i ASO w Olsztynie bez problemu podjeła decyzję o wymianie na nowe. Przebieg 15 tyś km.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
mrjac
Posty: 124
Rejestracja: 25 gru 2010, o 16:20
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BLS (105KM)
Imię: Jacek
Lokalizacja: Pabianice

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: mrjac »

6000 km, awaria dmuchawy wentylacji. Przyszła zima i się nie chciała kręcić = podobno wilgoć się zebrała i potem zamarzła blokując silniczek. Po pierwszej wizycie w serwisie uruchomiono ją z informacją, że gdy problem się powtórzy będzie wymiana. Na drugi dzień już nie działała. Zgłosiłem, czekałem dwa tygodnie aż przyjdzie nowa dmuchawa, wymieniono od ręki.
LEPIEJ PANOWAĆ W PIEKLE NIŻ SŁUŻYĆ W NIEBIE
b_bartt
Posty: 5
Rejestracja: 29 sty 2011, o 07:46
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: b_bartt »

dmuchawa wentulacji piszczala mi od 6000 do 15000.. w koncu wymienili... ale mam problem z ukladem kierowniczym. autem po autostradzie prosto sie jechac nie da.. mam to od 10000 km i aso jest drewniana reka i nie czuje. a komputry milcza na ten temat. zbieznosci inne zrobione i nic. wiec biore ja salonowego-pokazowego i nawet jadac po miescie juz czuc roznice. dlugo pisac co sie dzieje typu raz parkuje a raz nie chce . nie mam pojecia..
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 496
Rejestracja: 8 maja 2010, o 12:10
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 199,8 KM i 407,1 Nm
Imię: jak w nicku
Lokalizacja: Warszawa w tygodniu, weekendy Olsztyn
Kontakt:

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: Krzysiek »

20000 km i wymiana chłodnicy na gwarancji. Okazało się iz pracujący plastik od wentylatorów przetarł jedno z żeberek i płyn uciekał. Chłodnica zamówiona, auto zastępcze otrzymane (Octavia gdyż Superba chwilowo brak - ale nie narzekam) i w środę wymiana.
http://www.slo.com.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
TomASS
Posty: 260
Rejestracja: 28 lip 2010, o 23:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: TomASS »

wymiana kompletu "haczyków" rolety tylnej - gwarancja, czas oczekiwania na nowe 2tyg
OIEK
Posty: 1
Rejestracja: 23 lis 2010, o 21:20
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: [S2] nprawy gwarancyjne

Post autor: OIEK »

Ja mam 8400km przebiegu i tak.....(s2 maj 2010)

1. Przy odbiorze listwa pod szybą w drzwiach kierowcy - plama na chromie - wymienili
2. Nie działało oswietlenie klamki pasazer przód
3. Piszczała tylna szyba przy zamykaniu

4. Ale to nic teraz schodzi lakier z drzwi bagażnika dzisiaj 02.02.2011 dostałem telefon z serwisu ze w poniedziałek będą naprawiać - ciekawe czy wymienią klapę czy pomalują ?

Myślałem, że kupuje skode a nie kia
ODPOWIEDZ