Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Post autor: CRN »

Zapadła decyzja o wymianie Bolera na navi Columbus. Dużo jeżdżę i potrzebuję nawigację.

Czytam wątki i już się pogubiłem. Dlatego prośba o pomoc.
Znajomy ma do sprzedania wersję z 2008 roku (po numerze wychodzi, że to pierwsza instalowana wersja). Cena około 1300 zł bez ramki.
I teraz mam do was pytanie. Czy warto iść w tego typu sprzęt czy lepiej dorzucić i kupić coś nowszego. Z jakimi ograniczeniami może się wiązać zakup starszej wersji?
Czy ramkę da się dokupić do tego?

Na szybko po podłączeniu Columbusa zauważyłem, że nie ma opcji BT Audio. To kwestia wersji czy Columbus tego nie ma w ogóle (w Bolero to miałem)?

Inny problem to po ponownym podłączeniu Bolero znikły mi Media :(

Edit:
Media w Bolero wróciły :)
Czy jest na forum użytkownik, który ma Columbusa z 2008 roku z BT? Chodzi o funkcjonalność przesyłania audio po Bluetooth.
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Post autor: chudy »

Moduł Bluetooth nie jest zintegrowany z Columbusem. Musisz dokupić go oddzielnie.
CRN
Posty: 155
Rejestracja: 31 maja 2013, o 07:21
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: WLKP

Re: Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Post autor: CRN »

Chudy: Moduł Bluetooth mam zainstalowany i aktualnie w Bolero wygląda to tak, że mam media:
Aux, Cd, Sd i Audio BT (Kolejności nie pamiętam)

Natomiast po podłączeniu Colombusa zamiast Audio BT jest HDD. To kwestia ustawień czy w starszych modelach nie ma tej funkcji?
Było: Laguna II, A6 C5, A4 B7, A6 C6, A4 B8,
SII 2.0 TDI 170KM
Obrazek

Aktualnie: SIII 2.0 TSI 220KM
Obrazek
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Post autor: Roger83 »

Jeśli masz zainstalowany osobno moduł bluetooth (czyli jak rozumiem Premium), to w momencie kiedy łączysz telefon z opcją "zdalny sim" (Premium), to tedy nie ma przesyłania muzyki z telefonu za pośrednictwem bluetootha. Możesz w ustawieniach zmienić na "zestaw głośnomówiący" i wtedy będzie dzwonił
telefon i będziesz miał przesyłanie muzy.

P.S.

Mam do sprzedania komplet: Columbusa z listopada 2012 z ekranem LED, wersja V9 + orygianlny bluetooth Premium Novero z zewnętrzną anteną. Jakość połączeń telefonicznych po prostu rozwala.... (jakby kto był zainteresowany to zapraszam na PW)
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Post autor: dato »

Rogero, mylisz pojęcia. Osobny moduł BT występuje w wersji standard (zestaw słuchawkowy), jak i premium (zdalny sim). Osobiście trafiła mi się jedna z nowszych wersji premium, z którym mogę się łączyć jak z zestawem słuchawkowym (nie po rSap) - i te są IMO najsensowniejsze.
Osobiście nie wiem też co to jest "orygianlny bluetooth Premium Novero z zewnętrzną anteną" - "oryginalne" to są moduły no-name z numerem części VW. Te pracują z autem, a po numerze można je sprawdzić w ross-tech, co obsługują. Nazwa "Novero" nie daje żadnych informacji, może sprzedajesz oryginał, a może chińskie pudełko.
Jeśli masz coś do sprzedania to opisz właściwie numerki i będzie wiadomo, co faktycznie masz.
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: Columbus z 2008 roku. Czy warto?

Post autor: Roger83 »

Grupa VAG moduł Premium bierze od firmy Novero - jak wiele innych podzespołów, np. sprężarki do klimy firmy Denso - ponieważ VW nie produkuje sam wszysktich części, z których składa swoje auta. Orygianlny moduł Novero, to właśnie sprzęt fabtycznie pakowany do naszych aut. Antenę montuje się w prawy słupek przedni. Dzięki temu naprawdę się jakość połączeń poprawia, jak miałem to korzystałem z tego, najpierw mi przeszkadzało to, że sam telefon (aparat) wówczas nie działa, a potem przekonała mnie jakość dźwięku i SMS na centralnym display`u z możliwością natychmiastowego oddzwonienia. No ale poszedłem a inne audio zupełenie i nie mam możliwości podpięcia zewnętrzengo BT.
ODPOWIEDZ