[S1] Oświetlenie lusterka

Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: Subaru »

Do tej pory myślałem że oświetlenie lusterek można wymienić jak zwykłe żarówki a tu widzę że taki problem... A da rade wyjąć ten biały plastik bez uszkodzenia lusterka? On jets połączony z nim na stałe czy jak bo nie rozumiem...
kozakde
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2011, o 08:37
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: kozakde »

do przedmówcy: Ten biały plastik jest zespolony z dolną częścią(czarna), niby odkręcaną widząc dwie śrubki ze spodu.
Choćby człek nawet zdobył ta dolną część, to i tak wymiana tego to trochę jak skok z podwójnym saltem i śrubą.

Reasumując to straszna bida z tym(i) lusterkami, praktycznie zero manewru, śrubki podkręcałem i za wiele nie da się zrobić, hmm czyli tak jak pisał ktoś wcześniej pozostaje serwis i wymiana??
Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: Cichy3150 »

Wczoraj kupiłem Superb I i własnie w prawym lusterku nie ma oświetlenia.. przy kupnie oczywiście się tym nie przejąłem bo to male światełko na pewno można łatwo pewnie wymienić. ale po przeczytaniu tego tematu uszy mi opadły.. na elektronice się nie znam do tego stopnia żeby lutować i podłączać diody... jeśli ktoś opracuje coś co potrafi to wymienić ja jakiś zamiennik i będzie tańsze niż 350 zl to proszę o wpis w temacie... kupuje od-ręki!!
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: drill »

Na swoim przykładzie potwierdzam to o czym była mowa wcześniej. Okazuje się, że wystarczy wymiana bezpiecznika o oznaczeniu FL 1/16A (od biedy można nawet i bez niego podłączyć na krótko).

Sposób naprawy prosty:
1) odkręcamy dwie śrubki krzyżakowe od spodu
2) podważamy wkład lusterka uważając na matę grzewczą ALBO ustawiamy maksymalnie do góry
3) delikatnie podważamy dwa zatrzaski plastikowa wewnątrz lusterka tak aby diody wraz z całym kawałkiem plastiku uchylić nieco w dół
4) wycinamy kawałek kabla idący od led'ów, ten w koszulce
5) najlepiej zakupić za grosze nowy bezpiecznik, polutować i zabezpieczyć koszulką termokurczliwą (ewentualnie zastąpić fragment kabla z bezpiecznikiem, nowym kawałkiem

Czas naprawy: kilkanaście minut
Koszt: dosłownie grosze ;)
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

Awatar użytkownika
Cichy3150
Posty: 125
Rejestracja: 13 mar 2013, o 07:25
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Przemo
Lokalizacja: Siedlce

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: Cichy3150 »

czyli twoj opis podziała jak usterka jest gdzieś na kablu..... Powiedz mi skad mniej wiecej jestes?
Skoda Felicja 1.3 LXI, - BYŁO:)

Skoda Superb I 1.9 TDI 130 KM -Oddałem żonie:)

Skoda Superb II 2.0 TDI 170 KM 4x4 - JEST:P
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: drill »

Jestem z Wrocławia Kolego... ale jeśli potrzebujesz pomocy to służę radą... instalacja jest na tyle prosta, że w samym lusterku poza diodami i kablami występuje tylko ten wspomniany bezpiecznik... jeśli masz miernik to bardzo łatwo możesz sprawdzić czy wina leży wewnątrz auta czy w samym lusterku...

ściągnij wkład, tj.: lusterko maks. w dół, paluchami podważaj od góry i ciągnij... uważaj tylko żeby złapać palcami zarówno szkło jak i matę na raz co by się nie odklejała...

teraz po prawej stronie widać wtyczkę (2 kable wchodzą i 2 wychodzą idąc dalej do ledów)... rozepnij ją.. zamknij drzwi.. wepnij miernik do tej części która idzie "z auta"... teraz otwórz auto z pilota... w tym momencie powinno pojawić się napięcie... jeśli jest to jesteś w domu...
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

CHUDYMAX
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2013, o 17:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Grzegorz

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: CHUDYMAX »

Witam. Mam ten sam problem z prawym. Jak kupywałem nie zwruciłem na to uwagi od strony kierowcy napewno się świeciło i świeci do tej pory,lecz wczoraj w nocy zauważyłem że z prawej nie świeci. Mam pytanie czy to może być też jakiś bezpiecznik w kabinie po lewej stronie pulpitu odpowiedzialny za jedno podświetlenie lusterka czy za 2. Łudzę się że tam może być problem. Prożba do " drill " czy mógłbyś zrobić jakieś fotki całej tej operacji. Chciałbym to zrobić z czasm lecz nie mam wyczucia w rękach i boję cię że coś połamię przy rozbieraniu. Pozdrawiam
Dziękuje
CHUDYMAX
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2013, o 17:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Grzegorz

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: CHUDYMAX »

Zrobiłem.Poruszłem ustawieniem lustra na maxa na dół i na maxa do góry potem do normalnej pozycji i działa. Coś nie łączo lub dostało wody po karcerze wczorajszym. Co nie zmienia faktu żeby należało jakoś się do tego dobrać i zabezpieczyć to izolacjią czy coś w tym stylu
CHUDYMAX
Posty: 8
Rejestracja: 13 paź 2013, o 17:56
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: Grzegorz

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: CHUDYMAX »

Pytanie: Czy oświetlenie jest podłączone do kostki która mieści się w lusterku??? Jeżeli tak to tam tkwi problem pewnie jest zaśledziała w środku.
Awatar użytkownika
drill
Posty: 108
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 11:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: drill »

Tak... kostka jest w lusterku.
Pozdrawiam
Krzysiek
--------------
Jest: Skoda Superb 2 FL (3T - CFFB)
Jest: VW Passat B5FL (3BG - AVB)

Było: Skoda Superb (3U - AWX)
Było: BMW 3 (E46 - M47D20TÜ)
Było: Audi A3 (8L - AGU)
Było: VW Polo II (86c2F - AAU)
Było: VW Golf III (1H1 - AAM)

SuperLED
Posty: 3
Rejestracja: 24 kwie 2014, o 17:35
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S1] Oświetlenie lusterka

Post autor: SuperLED »

Układ całkowicie rozwiązuje problem oświetlenia otoczenia w MK1. 100% zgodności z oryginałem pod względem elektrycznym, a najważniejsze, że bezpieczne dla instalacji, niezawodne i PEWNE! Chwila zabawy i mamy bubel Skody wymieniony na coś, co oszczędzi nam wydatków i przede wszystkim nerwów teraz i w przyszłości. Więcej info na PW. Pozdrawiam!

http://zapodaj.net/8fe8079c1779e.jpg.html
ODPOWIEDZ