Wersja Active a radar / kamera cofania.

LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: LMB »

Nie to, ze sie czepiam, ale przeciez tak umieszczona kamera zasyfi sie blyskawicznie i malo ci bedzie widac...
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

a czujniki cofania brudzą Ci się bardziej niż cokolwiek innego? Chyba nie masz doświadczeń z kamerą. Z tyłu to gdzie jej nie założysz to się brudzi. Co jakiś czas trzeba po prostu przejechać palcem i nic nie poradzisz. Przecież nawet na szybę wycieraczkę dają a daleko od kół. Tylko ori kamera z Golfa mniej się brudzi - ta w odchylanym znaczku ;) Poprzednio miałem nad tablicą rejestracyjną w Outlanderze - wysoko, daleko i też się brudziła.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: __atomek__ »

No to nabrałem ochoty na taki mod :). Zastanawiam się tylko nad kamerka zamontowana w lampce podświetlenia tablicy rejestracyjnej....
Pozdrawiam:
Tomek
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: LMB »

rezon pisze:a czujniki cofania brudzą Ci się bardziej niż cokolwiek innego? Chyba nie masz doświadczeń z kamerą. Z tyłu to gdzie jej nie założysz to się brudzi. Co jakiś czas trzeba po prostu przejechać palcem i nic nie poradzisz. Przecież nawet na szybę wycieraczkę dają a daleko od kół. Tylko ori kamera z Golfa mniej się brudzi - ta w odchylanym znaczku ;) Poprzednio miałem nad tablicą rejestracyjną w Outlanderze - wysoko, daleko i też się brudziła.
Oczywiscie, ze sie wszedzie z tylu zasyfi. Pytanie jak szybko. A jak mam przejechac kawalkiem autostrady w deszczu i nie widziec gdzie parkuje, to po co kamera :D
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: Enriquez »

rezon, jest jeszcze jedno ale - na centymetry z tą kamerą nie dojedziesz - nie widać krawędzi zderzaka przy takim rozwiązaniu, choć na plus właściwie brak zniszczeń w klapie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: gachul »

no właśnie to chciałem napisać co Enriqe... ogólnie za taką cene to full wypas :)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

jak przestanę widzieć niebo - to przestaję parkować ;) I tak parkuję na lusterka. Kamera i czujniki są jako wspomagające.
LMB - jak przejedziesz w deszczu kawałek autostrady to nieważne gdzie zamontujesz kamerę - będzie zabrudzona. Ale trzeba mocnego zabrudzenia, aby nic nie było widać.
Klapy w ogóle nie dotykałem - tylko przy otwieraniu ;) Wiercenie tylko w tworzywie pod kamerę, reszta wykorzystywanie istniejących otworów, przepustów, itd... No i cała tapicerka bagażnika z lewej strony do zdjęcia - to zajmuje trochę czasu.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2013, o 21:18 przez rezon, łącznie zmieniany 1 raz.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

__atomek__ pisze:No to nabrałem ochoty na taki mod :). Zastanawiam się tylko nad kamerka zamontowana w lampce podświetlenia tablicy rejestracyjnej....
też rozważałem taki sposób. Powstrzymało mnie: do kombi cena kamery jest znacznie wyższa - min. 260zł (teraz 240 ;) http://www.sklep.hadron.pl/product-pl-4 ... -NTSC.html ) , kamera jest łatwa do odłamania, trzeba demontować tapicerkę klapy - a u mnie jakby była przyklejona ;), trudniej przeprowadzić sensownie przewody. Na dole jest to znacznie prostsze. No i oczywiście w porównaniu do ori VW, którą też brałem pod uwagę - brak piłowania klapy.
WYposażenie obowiązkowe do takiego moda - to kabel VCDS ;) Mam wrażenie, że niedługo to trzeba będzie komputera aby koło zmienić ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: __atomek__ »

Porównywałeś obraz tej kamerki do chińskiego wyrobu? Bo o takim myślę. Myslę że koszt to max 150zł
Pozdrawiam:
Tomek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

Do którego chińskiego wyrobu? Moja kamera też jest made in China ;) Sama kamera to za mało. Jakoś trzeba ją podpiąć do navi. Jeśli mamy nieoryginalną navi - to wystarczy wetknąć cincha we właściwe miejsce. Jeśli jednak mamy ori RNS510, RNS315 to pozostaje albo kamera z VW (+piłowanie klapy) i wiązka, albo inna kamera i adapter. Nie zmieścisz się w 150zł ani w jednym, ani w drugim przypadku. W Outku miałem też chińską kamerę ;) Obydwie dają obraz zbliżonej jakości.
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: __atomek__ »

Myślałem własnie to takim czymś jak w twoim linku (razem z lampka podświetlenia tablicy). Myślę, że do modułu, który należy dokupić do RNSa można wpiąć dowolną kamerkę (PAL jub NTSC). Ceny takich kamerek raczej nie przekraczają 150zł, więc sie zastanawiam po co płacić 250zł. W OII tez miałem Chińczyka z kamerką w miejscu lampki. Dedykowana kamerka kosztowała ok 100zł i działała zupełnie nieźle
Pozdrawiam:
Tomek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: __atomek__ »

Rezon, kręcisz się gdzieś po Rzeszowie, bo na weekend się wybieram - mam wprawdzie troszq roboty, ale chętnie bym zobaczył twoje "cudo"
Pozdrawiam:
Tomek
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: rezon »

Kręcę się :) Możemy się spiknąć. Ale to żadne cudo. Po prostu kamera ;) Do modułu można wpiąć dowolną kamerę NTSC . To moduł decyduje głównie o koszcie globalnym. Próbowałem podpiąć jeszcze dwa inne tańsze o 100zł - niestety, nie udało mnie się uzyskać obrazu. Tamte były podłączane również do CAN i chyba były jakieś konflikty. Ten moduł, który mam zamontowany nie jest podpinany do CAN - tylko zasilanie, kamera i RNS. Na razie działa ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
__atomek__
Posty: 741
Rejestracja: 5 mar 2012, o 07:19
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Lokalizacja: Śląsk

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: __atomek__ »

Ma ktoś może jakieś doświadczenie czy lepiej zamontować kamerkę bezprzewodową 2,4GHz, czy też lepiej ciągnąć kable?
Pozdrawiam:
Tomek
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Wersja Active a radar / kamera cofania.

Post autor: dato »

Trochę tego ciągnięcia jest więc jeśli tylko kamera to chyba brałbym WiFi.
Chyba, że znajdziesz kogoś tak ogarniętego jak imć Enriquez - co otworzy i zamontuje z powrotem bez strat...
Podczas roboty u mnie utkwił mi w głowie tekst: "Qfa, tu też ASO już było" ;-)

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalk 4
ODPOWIEDZ