SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: sjak »

Zuber pisze:Ale ja się z Tobą zgadzam co do tego, że superb jest wielki i ma zły rozkład masy przod-tył. Tyle, że octa jest tylko odrobinę krótsza a rozkład masy będzie pewnie taki sam albo bardzo zbliżony. Dlatego wg mnie różnica będzie bardziej wizerunkowa niż rzeczywista. Ale pojeździsz, podzielisz się wrażeniami to będziemy wiedzieć więcej.
Nowym nie jeździłem, ale starym RS-em przekulałem ok 15 kkm. Różnica w prowadzeniu na korzyść RS-a jest dużo większa niż wynika to z podobieństw tych samochodów. Przede wszystkim w RS-ie tył i przód współpracują ze sobą, w SII bardzo często miałem wrażenia, że każde z nich żyje własnym życiem. Do szybkiego łykania zakrętów SII nadaje się jak jak do sprintu na 60 m.
W RS-ie jest znacznie lepiej, choć jak napisał Jędrula, daleko mu do wrażeń choćby zbliżonych do sportowych ;)
Jędrula pisze: Szukam na rynku odpowiedniego konkurenta dla RS i nie widzę
http://www.ford.pl/Samochody_osobowe/FocusST/Katalog
miałem okazję pojeździć. Moim zdaniem ciekawsza propozycja dla kogoś, kto lubi powozić, przez duże "P". Jak na ośkę na cywilnych laczkach - jest dobrze
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Focusy zawsze się fajnie prowadziły więc faktycznie może to być ciekawsza opcja.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

O kurczaki nie wiedziałem, że ST jest w wersji kombi!

Jednak z tym autkem mam następujące problemy:

- nie bardzo lubię FORDy (choć SKODA to też nie moja miłość, moje motoryzacyjne serce bije w Bawarii :) )
- mają sporo większą utratę wartości niż SKODA na polskim rynku
- będzie najprawdopodobniej droższy z dodatkami niż O3 RS
- w środku to kosmos w stylu magnetofonów AIWA z lat 90 i choć w OCTAVII za to wieje nudą - bliżej mi do stonowanej, minimalistycznej idei
- nie chcemy już kombi a hatchback na rodzinę 2+1 z dalszymi planami rozwoju (czyli jeszcze wózek a może dwa ;) ) się nie nadaje. Wiem bo pierwotnie przymierzałem się z żoną do Golfa GTI 5 drzwi ale ocena organoleptyczna w salonie całą trójką szybko zweryfikowała fakty - GOLF rodzinnym autem w naszym przypadku nie jest a przesiadka z przepastnej SUPERB kombi byłaby więcej niż bolesna.

i tu pojawia się SKODA OCTAVIA RS, która ma wiele z tego, czego szukam do tzw. jak to mawiają z angielska "all round car".
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, o 13:34 przez Jędrula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: sjak »

No to jeśli szukamy kompaktowego mocnego liftbacka (jak to nazwać? hotlift? :D) to wybór rzeczywiście staje się baaaardzo ograniczony
Jędrula

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Jędrula »

sjak bardzo dużo ludzi tzw. hothatcha traktuje z przymrużeniem oka typu "spojlerek i naklejka"...dopóki się jednym nie przejedzie. Owszem ktoś powie, RS czy GTI nie są najbardziej ekstremalnymi hothatchami na rynku, niemniej trochę tych "szybszych genów" mają.

Sam kiedyś byłem sceptykiem do takich zabawek dopóki nie usiadłem w Megane RS. Jedynie brak dogadania się co do finalnej kwoty spowodował, że nie stała się moją własnością :) (ówczesny właściciel mocno bazował na tym, że to auto pierwotnie dostał od RENAULT SPORT niejaki Robert Kubica i w związku z tym mocno windował cenę do poziomów bezsensownych. Z całym szacunkiem dla Roberta :) )
Ostatnio zmieniony 30 sie 2013, o 13:40 przez Jędrula, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: sjak »

Wiem, wiem, dawno na forum się nie udzielałem, ale co poniektórzy wiedzą, że w moich żyłach zamiast krwi płynie coś wysokooktanowego :)
A moje motoryzacyjne serce dla odmiany znajduje się w konstelacji Plejad :)
bezduszny

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: bezduszny »

Ja sobie na dniach kupiłem (i już jedzie do mnie) SRT8 8-)
6.1 V8

.. a nie jakieś silniczki do kosiarek :lol:
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Rok z Bagien »

Big pisze:
Rok z Bagien pisze:A powiedz mi z czego jest zrobiona kieszeń/schowek na drzwiach Superba, którym jeździsz ?
Myslę, że powinienieś to wiedzieć i nie musze ci tego mówić.
No właśnie nie pamiętam. Niechaj mnie ktoś poprawi jeśli się mylę.
Superb ma kieszenie w drzwiach z "gołym" plastikiem.

A O III (przynajmniej w Elegance bo taką wersję oglądałem) ma zarówno kieszenie w drzwiach, jak i schowek na lewym kolanem kierowcy (Superb ma ten schowek ? :? ) wyłożony filcem/materiałem. Włożone tam rzeczy nie będą upierdliwie terkotać.

I przykro mi, ale nie zgadzam się z pozostałymi Twoimi uwagami. Poza wymienionymi przeze mnie elementami oba pojazdy mają porównywalne materiały. I jak widać nie tylko ja tak uważam.

Z całą pewnością różnica w jakości użytych materiałów nie była - przynajmniej dla mnie - jakąś istotną rzeczą przy dokonywaniu wyboru.

Inna sprawa, że materiały dupy nie urywają.
To co jednak należy Skodzie (bez względu, czy O III, czy S II) oddać to to, że można dobrać super pozycję za kierownicą i jechać długie kilometry.

A jak tak sobie trochę posiedziałem w japońskich i koreańskich wynalazkach, to różnie z tym bywało. :|

pzdr
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Duracell »

Rok z Bagien pisze:[...]
A O III (przynajmniej w Elegance bo taką wersję oglądałem) ma zarówno kieszenie w drzwiach, jak i schowek na lewym kolanem kierowcy (Superb ma ten schowek ? :? ) wyłożony filcem/materiałem. Włożone tam rzeczy nie będą upierdliwie terkotać.
[...]
W Ambition też są wyłożone materiałem, ale co ciekawe prawdopodobnie nawet w Activie zostało to tak miło zrobione. Elegance i Ambition miałem okazję sprawdzić na własne oczy, Active'a nie było dostępnego w salonie, lecz patrząc na zdjęcia z internetu również wydaje się wyłożony (http://img02-otomoto.sogastatic.pl/C30111392_9.jpg)
Awatar użytkownika
SKOREK
Posty: 119
Rejestracja: 9 cze 2013, o 07:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: SKOREK »

Moim skromnym zdaniem porównywanie nowej Octavii III z Superbem II FL jest trochę bez sensu ponieważ jak wiadomo Octavia to całkiem nowy model a Superb Combi jest na rynku od 2009 roku i przeszedł tylko skromny facelif. Wg mnie stosownym i bardziej odpowiednim będzie porównywanie OIII z SIII, ale to dopiero będzie możliwe za 2 lata.
Co do plastików to może nie jest najlepiej ale nie ma się czego czepiać. Testując niedawno nowego CRV-ła zobaczyłem jak można sp... plastikami auto i to auto za grubo ponad 150 tys.
Rok z Bagien
Posty: 120
Rejestracja: 17 wrz 2012, o 14:32
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Rok z Bagien »

SKOREK pisze: Co do plastików to może nie jest najlepiej ale nie ma się czego czepiać. Testując niedawno nowego CRV-ła zobaczyłem jak można sp... plastikami auto i to auto za grubo ponad 150 tys.
Mądrego to i miło poczytać. :mrgreen: :P

Niech malkontenci zasiądą - skądinąd z super napędem - w Foresterze. Tam dopiero jest "misz masz" z materiałami. :roll:
Popatrz jeno - rzekł Szarlej, zatrzymując się. - Kościół, karczma, bordel, a w środku między nimi kupa gówna. Oto parabola ludzkiego żywota. - cyt. A. Sapkowski
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Misiek Fisiek »

Subaru ma wnętrza z innej epoki. Szkoda.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: dato »

Tja... Pasują do Sjaka jak ulał :lol: :lol: :lol:
Roger83
Posty: 124
Rejestracja: 3 mar 2013, o 11:33
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warsaw

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: Roger83 »

No ale nie oszukujmy się, grzybnia z tymi plastikami w OIII, spierniczyli to wnętrze maksymalnie. Przepraszam, że mówię, że król jest nagi, ale tak jest. Wieje plastrem strasznie w porównianiu do SII a nawet OII. No ale z kolei jest nowy Columbus (fajne bajery) no i OIIIRS ma jednak kozackie fotele (nie siedziałem, ale wyglądają dobrze). Natomiast plastkiki - kicha.
Awatar użytkownika
dato
Posty: 3479
Rejestracja: 1 mar 2012, o 00:33
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: Było: 207,4@419,2Nm
Imię: Darczysław...
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: SKODA SUPERB COMBI vs OCTAVIA RS W COMBI

Post autor: dato »

Rodżer, sraj na plastiki. Najczęściej je oglądają Panowie z myjni. Już mnie śmieszą trochę te dyskusje, to jest qrde skoda do jeżdżenia, a nie Roys do lansowania :roll:
Majom nie skrzypieć, co najmniej na gwarancji ;)
ODPOWIEDZ