[S2] pierwszy przegląd

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: szms »

Naprawdę fascynujące... :lol: :lol:

kiedy naprawdę będzie trzeba na serwis pojechać to dawno o tym zapomnicie i tylko dzięki przypomnieniu będziedzie pamiętać :lol:
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: sko89 »

Wykonałem pierwszy przegląd przy 27500 km nie ze względu na przebieg ale zbliżanie się 2 lat. Komp pokazał komunikat o jego konieczności. Mam fabrycznie ustawiony zmienny okres przeglądowy czyli QI6. Przed przeglądem na wyświetlaczu były dwie rubryki jedna pokazywała ile dni i km zostało do wykonania przeglądu a druga rubryka to samo ale do wymiany oleju. Wartości były nieco różne. Jak mi wyzerowali wskaźnik serwisowy w ASO w czasie przeglądu to teraz mam jedną rubrykę która wskazuje tylko ilość dni i km do przeglądu. Rubryka dot. wymiany oleju zniknęła. W ASO nie wiedzą dlaczego. Podłączali komp ponownie i sprawdzili, że jest prawidłowo ustawione na QI6, wyzerowali i jeszcze raz ustawili na QI6, nic to nie dało. Po przejechaniu 200 km pojawiła się jedynie informacja, że do przeglądu zostało 30500 km i 760 dni. Rubryka dot. wymiany oleju nie pojawiła się. Czy ktoś z szacownych forumowiczów ma jakiś pomysł dlaczego?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13606
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: Enriquez »

Ktoś już tuz tym walczył i wywalczył w ASO, że mu to włączyli z powrotem.
Ale zabij mnie nie pamiętam kto to był.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: sko89 »

OK. Ale ASO chce włączyć i nie może. Byłem już w trzech różnych ASO w Warszawie i wszędzie to samo.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: kamracik »

U mnie w ogóle nie ma rubryki odnośnie oleju (od nowości), więc sam jestem ciekaw czy też powinienem walczyć :D
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: szms »

A tak przypinając się do tematu, czy spotkał się ktoś z tym, ze po serwisie nie działa składanie lusterek z kluczyka?


Po 2-3 razy już tak miałem po tym jak ASO się podpinało pod kompa, po zwróceniu uwagi poprawiali to, ale ostatnio zapomniałem i znowu muszę się do ASO przejechać, chyba, ze pab albo enriquez wiedzą jak to sobie samemu zrobić jeśli się da VCDSem... ;)
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: sko89 »

Szms - to tylko moze świadczyć, że wykasowali błędy, o ktorych nie powiedzieli. A przy okazji wykasowali ustawienia użytkownika
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: szms »

Jedyne błędy to błędy żarówek, chyba, że mój vcds mnie nie doinformował. ;)

Dzięki.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5814
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: pab567 »

Nigdy nie miałem tego problemu więc nie powiem... Ale jak ktoś chętny to zapraszam
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: sko89 »

I sprawa wyjaśniła się ze wskaźnikiem serwisowym. SAP podał do ASO jak zmienić tak aby były dwie rubryki olej i przeglądy osobno. Gdyby nie moja wnikliwość i SAP to dzięki ASO przyjechałbym na przegląd po 2 latach a nie po roku i byłaby podstawa do anulowania gwarancji. Kolegom broniącym ASO radzę te bajeczki opowiadać dzieciom na dobranoc..... ale tylko swoim.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: Misiek Fisiek »

Sko, to nie jest kwestia tego czy ASO jest super, bo nie jest. To kwestia tego czy nieautoryzowane są lepsze. Moim zdaniem nie są.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
whity
Posty: 14835
Rejestracja: 23 sty 2015, o 16:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 333km / 703nm
Lokalizacja: MS

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: whity »

Sko, masz instrukcje obslugi żeby się dowiedzieć i przeczytać kiedy masz na przeglądy jezdzic...też bym kroil ludzi z takim nastawieniem jak ty;)
Nie bójcie się być premium.

#stayPremium :)
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: szms »

Z tego co napisales wczesniej wynika, ze juz ja straciles - pojechales na pierwszy po dwoch latach ;)

Choc to pewnie czeski blad.
sko89
Posty: 1109
Rejestracja: 9 wrz 2013, o 22:28
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Platinum
Lokalizacja: Warszawa

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: sko89 »

Nie jest to błąd ani tym bardziej czeski. Pierwszy przegląd jest po 2 latach lub 30 tys. km w zależności co pierwsze. Następne przeglądy po roku lub 30 tys. Wymiana oleju zawsze co 2 lata lub wg wskazań w zakresie 15-30 tys. km.

Whity instrukcja obsługi nic nie mówi o okresach serwisowych tylko książka gwarancyjna. I właśnie dlatego, że wiedziałem co jest w książce to dlatego ASO musiało trzy razy poprawiać swój "profesjonalizm". Pytanie tylko dlaczego ASO nie wiedziało ani jak powinno być ani jak naprawić swój błąd pomimo, że sami się do niego przyznawali. To dobrze, że przyznałeś się, że kroisz w ogóle jakichkolwiek ludzi:) Teraz będzie ci lżej na duszy:))

Misiek Fisiek - ogólnie i teoretycznie masz rację ale jaka jest różnica w praktyce pomiędzy ASO a nieautoryzowanym specjalizującym się w marce - w zakresie naprawy i serwisowania samochodu? Żadna. Nie mówię o obsłudze klienta i sposobie przyjęcia samochodu do serwisu. Wszystko zależy od poziomu indywidualnego mechanika i doświadczenia. Znam w Warszawie wirtuoza, który ma warsztat prywatny ale niestety robi tylko francuzy. Często zależność jest taka, że jak koleś w ASO nauczy się podstaw to idzie na swoje i zabiera klientów, którzy mu ufają na obsługę pogwarancyjną. Miernoty zostają w ASO do końca swoich dni. W ASO trzy razy spotkałem dobrych mechaników, niestety już nie pracują. Jeden przeniósł się do innego miasta, dwóch otworzyło własne warsztaty.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] pierwszy przegląd

Post autor: szms »

sko89 pisze:ykonałem pierwszy przegląd przy 27500 km nie ze względu na przebieg ale zbliżanie się 2 lat. Komp pokazał komunikat o jego konieczności.
sko89 pisze:. Gdyby nie moja wnikliwość i SAP to dzięki ASO przyjechałbym na przegląd po 2 latach a nie po roku i byłaby podstawa do anulowania gwarancji.


Wszystko rozumiem, ale fenomenem dla mnie jest fakt, że "pierwszy" olej ma dwukrotnie większą wytrzymałość na warunki panujące w silniku. :mrgreen:
ODPOWIEDZ