Ściąganie przy dodawaniu gazu

Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: phil »

CZEŚĆ SEBEB ! ta wyścigówka wyszła 178 tys złotówek , ale 17 tys zostało wytargowane ! Masz rację AUTO WIMAR ! Wersja L&K i wszystkie bajery z dodatkowego wyposażenia, czyli te które się nie wykluczają! Taka ciekawostka ? chcesz postojowe ogrzewanie i szybę podgrzewaną przednią ? NI SZCZURA !!! ni dy rydy , jedno z dwóch , ja akurat zamówiłem szybę ogrzewaną! dodatkowo co tak cenę podbiło to komplet felg jako koła zimowe i tu szt 950 zł , bo to siriusy , plus opona też chyba 900 zł bo to znowu siakiś Michelin , więc suma summarum 9 tys dodatkowo , i tak dalej sunroof 5 tys , i takie głupotki jak MDI, koło zapasowe, podwójne przeciwsłoneczne z przodu, wentylowane fotele , regulowany fotel przedni z miejsca tylnej kanapy ,blotooth III ,roletki w szybach tylnych drzwi i dla szyby w tylnej klapie, lotka- czyli spoilerek na klapie bagażnika ,śruby zabezpieczające koła ,wykładzina tekstylna bagażnika ,poduszki powietrzne dla tylnej kanapy , chlapacze przód - tył , do tego bezkluczykowego dostępu dokupić trzeba było alarm . W sumie to taki full jak na 2.0 TDI CR DSG 4x4. Pozdrawiam.
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: sjak »

I ja :) To miało być pod postem Szymka :D
A 4-ro łap ściągał Ci na pewno nie będzie :)

Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Ostatnio zmieniony 21 lis 2014, o 20:18 przez sjak, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: szms »

Oddal im za darmo Citigo i jeszcze krzyczy tutaj :lol:


Rabat fest naprawde :lol:
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: rezon »

phil pisze:.... chlapacze przód - tył.......
ale wiocha. Jak mogłeś zamówić chlapacze do takiego wypasu i takiej fury? ;)
A teraz poważniej - to powyżej to dla co niektórych forumowiczów. też mam chlapacze :) Gratki zakupu. Ciekawi mnie jak się to DSG będzie zachowywało dłuższy czas (100kkm) z czterołapem i dieslem bo to potencjalnie bardzo interesujące mnie połączenie ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: Misiek Fisiek »

Z dycha była jeszcze do urwania.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: phil »

Całe szczęście , że nie zgłaszacie problemu to już drugi pod rząd jesteś ! dodaje otuchy jak słowo daję ! Moja małżonka którą ledwo ledwo namówiłem na tę skodiczkę jakby widziała co wy przechodzicie i że te defekty to sprawa metryczna, to wiecie gdzie bym dyndał i na czym zawieszony !!! Kurna , przecież takie BMW 5 jakie się podobało mojej Pani za te 178 tys złotóweczek to taki golasek że aż nie miło . Tak lekką ręką z 50 tys trzeba byłoby dofazować żeby to coś tam miało . Zapaliłem się na tego superba , możę nie będę często przeklinać . Już teraz cholercia chcę zasilić szeregi Was zadowolonych nieuskarżających się. POMOŻECIE ?
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: szms »

Na tle innych aut Skoda nie jest szrotem, tego nie musisz sie bac.

Jak przymkniesz oko na niektore niedociagniecia to bedziesz zadowolony :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: sjak »

Można Skodzinie wiele zarzucić, ale akurat nie to, że robi jakieś eksploatacyjne problemy. Miałem 2 Superby, którymi w sumie przejechałem prawie 500 kkm. Oprócz tego mam 3 Skody o przebiegach 280, 190 i 140 kkm. Poza drobiazgami i ewentualnie wizytami jakiś kun czy innych gryzoni zupełnie nic się nie dzieje ( dwie z nich mają dsg)


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: phil »

Słuchajcie Panowie ,to targowanie to nie takie łatwe! Oni wcale rozmawiać nie chcieli ! Czułem , że wychodzili z założenia ,, że jak nie ja to za chwilę ktoś przyjdzie i kupi "! Naprawde nawet tak usłyszałem mimo woli! Poza tym kurczę , ona mnie się podoba naprawdę podoba ! ale nie tylko oczami , ma tyle miejsca ja jestem chłop 122 kg 188 cm i w tym superbie czuję się superb!!! Ten silniczek nawet chce jechać .Ten 4x4 to nie qatro i tego szkoda , właściwie to zobaczymy czym on zaskakuje bo to haldex 5 czy jeszcze 4 ? Nieważne kurde, aby nie wkurzać się na niedoróbki i poświęcać czas na ujeżdżanie się po serwisach ! No dobrze Chłopy, Kto mnie tam wszystko poustawia w tym kompie ? czyli które światła mają się zaświecać , jakim natężeniem świecić Jakieś xds-y i takie tam ? Serwis przed przekazaniem użytkownikowi wyświetla możliwości konfiguracji i ustawia zapisując je, czy jak to jest ! Acha , wypatrzyłem w goglach detailera w warszawie, rozmawiałem i ciekawie gość mówi na temat rzemiosła, chcę do niego zaprowadzić autko od razu po odbiorze ,bo gdzieś trzeba będzie tę wyścigówkę zabezpieczyć , zapowiada się fachowo popatrzcie , wellnes car- Danielak Arek. Piszcie chłopaki piszcie , bo głodny wiedzy jestem . Forum żywe dużo opinii, podpowiedzi , cenię poczucie humoru . Ciekawi mnie jak serwisy traktują superby Biura Ochrony Rządu, Które kurcze przecież są złożone z tych samych elementów co nasze fury , prawda ? Jak ich zbywają, jak im wmawiają , że białe to jest w prawdzie lekko w kość słoniową barwa wpadająca , a czarne to właściwie granatowa czerń.
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: sjak »

Módl się, żeby był to Haldex IV . V jest po prostu gorszy, ale za to oszczęda litr paliwa na 2 miliony km, więc mniej topisz misiów polarnych :lol:. Quatro to tylko brand, często również Haldex. Ale domyślam się, że na myśli miałeś torsena:) Pocieszę Cię, że jeśli nie masz ambicji ostrego męczenia napędu, to naprawdę daje radę. Największa jego ułomność to niska pojemność cieplna i przez to możliwość nieprzerwanej pracy nie dłużej niż ok 2 min. (Pomijając imicjalny rozkład)


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: phil »

No nie wiem jak to się fachowo nazywa , chodziło mnie o coś co ma np. subaru . Taki stały napęd to są przysłowiowe cztery łapy . Ten haldex to chyba gorsze rozwiązanie niż u Azjatów w suv-ach,. kia honda mazda mitshubisi ! Czyli jak puścisz nogę z gazu i nie atakujesz to nie ma żadnego 4x4 dobrze rozumem ? U tych wspomnianych Azjatów jest tak, że od ruszenia do 30 km/h ciągnie 4x4 i od 30km/h do zatrzymania też działa4x4 ! to lepsze chyba rozwiązanie prawda?
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: sjak »

Nie wierz w marketingowe zapewnienia. Z japońskich czy koreańskich osobówek stały ( i wyraźnie lepszy) 4x4 ma tylko Subaru (w pewnych wersjach realizowany jak Haldex, ale jednak z inną pojemnością cieplną i innym oprogramowaniem) . Reszta to mniej lub bardziej udane kopie Haldexa, ale żadna z nich nie jest wyraźnie lepsza, a Honda to zupełna porażka. Co do działania Haldexa - przy ruszeniu i ostrym przyspieszaniu masz porządne 4 łapy, przy zwalnianiu tył zupełnie odpięty, przy stałej prędkości śladowa ilość na tyle ( potrzebne, aby nie było czuć opóźnienia we włączaniu)


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: phil »

A to widzisz Sjak , rozjaśniłeś mi mrok niewiedzy ! no to już wiem , dzięki bardzo . Ja nie jestem katem w jeżdzie i raczej delikatniej traktuję samochód , ale przetestować należy ! Ciekawe jakie wrażenia będą . Pozdrawiam.
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: Misiek Fisiek »

Sławek, ja już dawno temu czytałem, że SAWD przy CVT jest elektronicznie sterowany.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
phil
Posty: 106
Rejestracja: 31 paź 2014, o 18:56
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Sławek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ściąganie przy dodawaniu gazu

Post autor: phil »

CVT to skrzynia biegów prawda? która w końcu lepsza DSG czy CVT ? w tej drugiej to chyba tak trochę jak tramwajem się jedzie co nie?
Czarna perła L&k produkcja drugi tydzień 2015
ODPOWIEDZ