maxi dot wskazania zmiany biegow

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
robert
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2012, o 19:23
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Bogatynia

maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: robert »

witam posiadam superb 2 z 2009r 1,9tdi 105km w instrukcji jest napisane ze w górnym prawym rogu maxi dot pokazuje zalecany bieg na któym powinienem jechać nigdzie nie moge doczytac jak sie ta funkcje włącza na górze wyswietlacza mam godzine i z lewej strony obok godziny jest oznaczenie kierunku ze jade powiedzmy na zachód itp. wydaje mi sie ze trzeba wyłączyc kierunki geograficzne ale nie wiem jak prosze koledzy o pomoc
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: SAKHUL »

ja tez mam superba z tego roku. Tez w instrukcji mam podane ze niby taka funkcja jest, ale jej nie mam. Niemniej pogrzebalem w necie jakis czas temu i wcale taka opcja w Maxi Dot byc nie musi - to jest dodatkowa opcja ktora jest a ktora byc nie musi - nie jest w wersji podstawowej. Tak jak sporo innych opcji auta ktore sa w instrukcji a ktorych nie musi byc w aucie np. chlodzenie siedzen czy zabezpieczenie przeciwko odholowywaniu. Wiec najprawdopodobniej nie ma w Twoim aucie takiej opcji.
A juz tylko tak na marginesie uwazam, ze taka funkcja jest pozbawiona glebszego sensu - sugestie komputera moga odbiegac od preferencji kierowcy a co do wskazania na jakim biegu sie jedzie... czy do tego naprawde potrzebna jest informacja na wyswietlaczu? ja osobiscie w ogole nie zaluje ze nie mam tej opcji.

L
robert
Posty: 6
Rejestracja: 26 maja 2012, o 19:23
Samochód: Superb II
Silnik: 1.9TDI BXE (105KM)
Imię: Robert
Lokalizacja: Bogatynia

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: robert »

SAKHUL pisze:ja tez mam superba z tego roku. Tez w instrukcji mam podane ze niby taka funkcja jest, ale jej nie mam. Niemniej pogrzebalem w necie jakis czas temu i wcale taka opcja w Maxi Dot byc nie musi - to jest dodatkowa opcja ktora jest a ktora byc nie musi - nie jest w wersji podstawowej. Tak jak sporo innych opcji auta ktore sa w instrukcji a ktorych nie musi byc w aucie np. chlodzenie siedzen czy zabezpieczenie przeciwko odholowywaniu. Wiec najprawdopodobniej nie ma w Twoim aucie takiej opcji.
A juz tylko tak na marginesie uwazam, ze taka funkcja jest pozbawiona glebszego sensu - sugestie komputera moga odbiegac od preferencji kierowcy a co do wskazania na jakim biegu sie jedzie... czy do tego naprawde potrzebna jest informacja na wyswietlaczu? ja osobiscie w ogole nie zaluje ze nie mam tej opcji.

L
czyli wychodziły wersje bez tej funkcji ? troche dziwne bo mam wersje elegant i myslałem ze mam pełne wyposażenie
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: Vedius »

Ten wyświetlany na mxidot zalecany bieg to jakiś żart. Kilka razy z ciekawości chciałem sprawdzić jak się jeździ. Auto muliło a do tego zero przyjemności z jazdy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: Enriquez »

Do tych wskazań to się chyba nikt nie stosuje. Nie mniej jednak jak już jest to ja się na przykład przyzwyczaiłem, że to pokazuje na jakim biegu się jedzie i jak jeżdżę czasem Insignią to zauważam tego brak, choć do niczego to nie jest potrzebne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: szms »

Jest bo jest, fajnie się patrzy... ale jak wsiadam do innego auta i tego nie ma to nie ubolewam nad tym, bo przeważnie nie mam na to czasu. :mrgreen: :mrgreen:
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: LMB »

Enriquez pisze:Do tych wskazań to się chyba nikt nie stosuje. Nie mniej jednak jak już jest to ja się na przykład przyzwyczaiłem, że to pokazuje na jakim biegu się jedzie i jak jeżdżę czasem Insignią to zauważam tego brak, choć do niczego to nie jest potrzebne.
Nie wiem jak Wam, ale u mnie czasem potrafi zgubic bieg albo i dwa :lol:. Np. wyjezdzam gdzies na autostrade, ze IV wrzucam VI i pokazuje mi, zebym wrzucil V bieg :lol:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
Vedius
Posty: 458
Rejestracja: 16 lip 2012, o 23:25
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: WojtAS
Lokalizacja: Zagłębie

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: Vedius »

Krzyczy żebyś pogonił trochę na V biegu - wystarczy do czerwonego pola :lol:
Swoją drogą ciekawą masz metodę zmiany biegów ;)
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: maxi dot wskazania zmiany biegow

Post autor: LMB »

Vedius pisze:Krzyczy żebyś pogonił trochę na V biegu - wystarczy do czerwonego pola :lol:
Swoją drogą ciekawą masz metodę zmiany biegów ;)
Ale co tu wachlowac biegami, jak mam te 120km/h na III czy IV biegu. Zapinam najwyzszy bieg wespol z CC i wio do przodu :lol:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
ODPOWIEDZ