[S2] spalanie naszych Superbów

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: szms »

specjalnie dla Ciebie zaokrągliłem do dwóch litrów, choć zdania nie zmieniam :D
whity

[S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: whity »

Moze przy spokojnej jeździe... Bo przy butowaniu, pomnoz te twoje 2 litry razy dwa !!
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

[S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: sjak »

Nie chciałem się zbytnio wymądrzać, bo Superbem w benzynie nigdy żadnych tras nie robiłem, ale różnica też wydaje mi się zbyt optymistyczna. W moich 2 pojazdach (akurat Diesel i turbobenzyna) różnica waha się od 3 do 5 litrów w zależności od dynamiki jazdy. W czasie buta na autostradzie jeszcze więcej


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Misiek Fisiek »

Se policzcie z motostat i się nie męczcie.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: sjak »

Tam użytkownicy diesli zawyżają, żeby nie wyjść na sknery, a benzyn zaniżają, co by nie wziąć ich za frajerów :lol: ;)


Wysłane z ajfona za pomocą tapatoka
whity

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: whity »

Motostat lub spritmonitor dla mnie kompletnie nie wiarygodne... Same dziadki które jeżdżąc jak pizdeczki ( trochę bezdusznego) ;), żeby patrzeć jak najmniej spała!!!! To musi jeden i ten sam użytkownik jechać, żeby porównać.... Taki enriquez pewnie by spalal na moim aucie z 6,x.... Mi wychodzi 7,9;) ostatnio sie uspokoilen ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Enriquez »

nie 6,x tylko 5,x
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Misiek Fisiek »

Niewiarygodny bo nie potwierdza Twoich teorii Whity ;)

Ja najwyraźniej też jestem pizdeczką bo prowadziłem przez rok mostostat. Średnie spalanie 12,5/100.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: rezon »

whity pisze:Motostat lub spritmonitor dla mnie kompletnie nie wiarygodne... Same dziadki które jeżdżąc jak pizdeczki ( trochę bezdusznego) ;), żeby patrzeć jak najmniej spała!!!! To musi jeden i ten sam użytkownik jechać, żeby porównać.... Taki enriquez pewnie by spalal na moim aucie z 6,x.... Mi wychodzi 7,9;) ostatnio sie uspokoilen ;)
to teraz jeszcze naucz się jeździć płynnie ;)
a poważnie - też prowadzę sobie motostat, wcześniej spritmonitor po to aby wiedzieć ile wynosi spalanie. Z reguły jestem powyżej mediany i nie powoduje to zmiany sposobu jazdy. od ub. roku wykorzystuję motostat do celów podatkowych - a konkretnie do wypełnienia deklaracji o korzystaniu ze środowiska. Eksportuję dane do excela ograniczam zakres dat i mam sumę tankowań z dokładnością do 0,1l ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
Awatar użytkownika
Camillinhio
Posty: 5897
Rejestracja: 8 wrz 2013, o 09:56
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Wrocław

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: Camillinhio »

whity pisze:Motostat lub spritmonitor dla mnie kompletnie nie wiarygodne... Same dziadki które jeżdżąc jak pizdeczki ( trochę bezdusznego) ;), żeby patrzeć jak najmniej spała!!!! To musi jeden i ten sam użytkownik jechać, żeby porównać.... Taki enriquez pewnie by spalal na moim aucie z 6,x.... Mi wychodzi 7,9;) ostatnio sie uspokoilen ;)
Ja pizdeczka mam według motostat 6,4. Strona fajna, jak ktoś lubi grzebać w zbędnych statystykach ;)
Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: jan6a »

Moje combi DSG CFGB
Jazda na autostradzie 2x osoba +full bagażnik minimum 140km/h gównie 150km/h najszybciej 210km/h ale tylko chwilowo. Około 400km takiej jazdy + niecałe 200km na zwykłych drogach z prędkościami do 120km/h. średnie z tankowania 7,1l/100km. Jazda na emeryta ok 100km/h + wyprzedzanie tirów by lewego pasa nie zamulać przyspieszane do 120-130km/h potem powrót do 100km/h średnia z 218km to 5,1l/100km. Wyliczenia z tankowania bo tylko tak można oszacować faktyczne zużycie paliwa a nie z kompa! Tankowanie pod samą dolną krawędź gwintu korka a nie do odbicia pistoletu dystrybutora.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: rezon »

jan6a pisze:.....Tankowanie pod samą dolną krawędź gwintu korka a nie do odbicia pistoletu dystrybutora.
a później dowiesz się, że w Superbie jest odpowietrzenie zbiornika ;) Raz tylko zatankowałem do trzeciego odbicia, a następnym razem tankowałem 15 minut ;)
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: jan6a »

rezon pisze:a później dowiesz się, że w Superbie jest odpowietrzenie zbiornika ;) Raz tylko zatankowałem do trzeciego odbicia, a następnym razem tankowałem 15 minut ;)
hmm...... a jakie auto nie ma odpowietrzenia zbiornika??? Ja zawsze leję dosłownie pod korek i żadnego problemu w tym nie widzę.
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: rezon »

jan6a pisze:hmm...... a jakie auto nie ma odpowietrzenia zbiornika??? Ja zawsze leję dosłownie pod korek i żadnego problemu w tym nie widzę.
ale nie każde reaguje na tankowanie do pełna jak Superb. Nie tylko ja na forum miałem problem z odpowietrznikiem :( Pod korek to fizycznie pod korek czy do odbicia?
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: [S2] spalanie naszych Superbów

Post autor: jan6a »

w moim egzemplarzu nie ma najmniejszego problemu nalać pod korek. Po odbiciu pistoletu unoszę pistolet i powoli leję i obserwuje, bo jak jest uniesiony to łatwo przelać i ubrudzić auto. Leję fizycznie pod korek - lustro paliwa równa się z dolną krawędzią wlewu.
ODPOWIEDZ