Superb III

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
whity

Re: Superb III

Post autor: whity »

dobra koniec tej dyskusji, bo i tak mam racje :lol: ....i ty tez... ;)
dwa rozne kraje....patrzac nawet po ktorej stronie sie jezdzi :P
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III

Post autor: Misiek Fisiek »

Są tacy co kupują 3.6 na dojazdy do klientów. Nie wszyscy chcą klekoty.

Zresztą co za różnica kto i po co kupuje? Istotne jest czy tego rodzaju silnik będzie w ofercie a jak widać na razie im się opłaca go utrzymywać. Nawet jeśli to ułamek sprzedaży i chodzi głównie o kwestie wizerunkowe.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III

Post autor: szms »

Zuber ma rację, każdy ma to co lubi... jednemu wisi ile wydaje na paliwo, albo mało jeździ do klientów, drugi woli coś tam przyoszczędzić, następny ucieka przed podatkami.

Gdybym dużo nie jeździł nie wahałbym się ani minuty nad 3,6... fajny wolnossak. I tyle, powinien być.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Superb III

Post autor: LMB »

Zuber pisze:Są tacy co kupują 3.6 na dojazdy do klientów. Nie wszyscy chcą klekoty.

Zresztą co za różnica kto i po co kupuje? Istotne jest czy tego rodzaju silnik będzie w ofercie a jak widać na razie im się opłaca go utrzymywać. Nawet jeśli to ułamek sprzedaży i chodzi głównie o kwestie wizerunkowe.
Prywatnie uwazam, ze z 3.6 chcieli sie wstrzelic w Australie, bo tam to "normalny" rozmiar silnika. Skoda to marka dosc egzotyczna na tym krancu swiata, i mam wrazenie, ze chcieli stworzyc legende od nowa. Ale z tego co mowia znajomi, to chyba im nie wyszlo i ludzie wola kupic Holdena niz Skode :mrgreen:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Superb III

Post autor: gachul »

ja myśle że ma to być konkurencja do paska 3,2
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III

Post autor: szms »

LMB pisze: z 3.6 chcieli sie wstrzelic w Australie

przeczytałem to stojąc w korku - oplułem przednią szybę i ludzie na mnie dziwnie się patrzyli...
dawno się tak nie uśmiałem, dzięki. :mrgreen: :mrgreen: :lol: :lol:

Nie ma się co śmiać, bo z roku na rok Superb zyskuje uznaje użytkowników "prestiżowych" marek, którzy decydują się właśnie na nią, a nie na kolejne Audi.

Nie chcę przypominać czym Audi było 30-40 lat temu... a czym jest dzisiaj.
Skoda inny wizerunek miała 20 lat temu, teraz zmienił się on nie do poznania... :roll:
A jako flagowy model Skody, musi mieć do dyspozycji chociaż jeden pięknie brzmiący V6.
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Superb III

Post autor: LMB »

szms pisze:A jako flagowy model Skody, musi mieć do dyspozycji chociaż jeden pięknie brzmiący V6.
No za to ja sie teraz polozylem pod stolem :lol:

Superb nie ma szans NAJMNIEJSZYCH przy dobrze wypasionym BMW5, Mercu E czy Audi A6. Wsiadz do srednio wypasionego BMW serii 5 - skora na desce, boczkach, etc. a nie plastikowe wstawki. Dotknij tej skory. W Superbie jest niczym tektura - badziew okrutny. Nie bede wspominal jakosci obitki na podlodze czy podsufitowki, bo nawet w Vectrze sa one lepsze.

Skoda w Polsce moze i odzyskuje dobra pozycje, ale w takim UK KUPUJE ludzi upustem w postaci VAT plus jeszcze conieco. I nadal jest wiecej KIA niz Skod. Wstawic Ci filmik z kamery. W 2 godziny naliczysz moze 2 Superby i z 5 Octavii :lol:

Nie kumam, czemu na sile sie zachwycac przecietnym autem o srednich proporcjach. Przod z daleka wyglada, jakby powietrze auto wciagnelo i sie zassalo.

Lubie to auto, nawet bardzo, ale ze niewiele wiecej (okolo 7k funtow) zamiast 3.6 w benzynie, dostane A6 z 3.0 dieselem i bajerami typu 4 strefowa klima, o czym Superb moze zapomniec.

Gdyby nie ilosc miejsca z tylu, nie jezdzilbym teraz Superbem (oczywiscie cena zrobila cuda - za porownywalne auto w PL placilo sie okolo 35k pln wiecej).

Jeszcze raz - lubie to auto i to bardzo. WISI mi kilogramem kitu na agrawce znaczek z przodu auta. Ale bez przesady - dzihadu nie mam zamairu z powodu Superba robic i 3.6 jak dla mnie to fanaberia, ktora wkrotce zniknie z oferty (znaczy sie wraz z mk III) :lol:

BTW - z Australii sie nie smiej. Tylko popatrz sobie tam na ceny aut i pomysl jakim cudem auto na wypasie, przewizeione na drugi koniec swiata moze kosztowac tyle, co golas w PL :mrgreen:
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Superb III

Post autor: LMB »

whity pisze:dobra koniec tej dyskusji, bo i tak mam racje :lol: ....i ty tez... ;)
dwa rozne kraje....patrzac nawet po ktorej stronie sie jezdzi :P
Mnie to tam ryba, kto ma racje. Patrze na rynek UK, ktory jest dosc chlonny (jako jeden z niewielu w tym roku zanotowal wzrost w sprzedazy aut w Europie), patrze z ciekawosci na IRL (tam to jest dopiero wesolo), patrze na AUS i USA. Niemczochy znam slabo (znaczy mam tam malo znajomych) ale wnioskuje, ze ogolnie cokolwiek jest VAG (Seat czy Skoda) sprzedaje sie dobrze.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III

Post autor: szms »

Może w Twoim zajebiście wysoko rozwiniętym kraju UK Superb jest powodem do śmiechu.
U nas nie za bardzo. I za podobnie wyposażone wyżej wymienione BMW serii 5 czy też E-klasę, musisz zapłacić 2 razy tyle, u nas za wszystko się dopłaca, wyposaż BMW czy Merca w to co ma SII i kilka razy przeczytasz cenę z niedowierzaniem.

I dla mnie wcale nie jest śmieszne, że w SII montują V6, skoro w Mustangach czają się na R4 - to jest śmiech na sali.

Poza tym w tym jakże zacofanym bloku wschodnim Superb jest uważany za samochód dobry i wygodny i w tym, że bloku wschodnim wysocy urzędnicy lubią nią jeździć i wcale się nie dziwię.

Widziałem wnętrze niejednej "Bety" i wolałbym kupić SII i za 50 kzł obszyć wszystko na własne zamówienie, drugie 50 kzł zostało na za tak zwany prestiż. Bawarki nie są wcale tak superhipermega spasowane, żeby dopłacać do nich 100 kzł. Owszem, mają wiele innych ciekawych rzeczy, ale nie każdy może i chce wyrzucać pieniądze na BMW, zaznaczam nowe.

Nie interesuje mnie sytuacja "zastaw się, a postaw się".
I wcale nie jest mi wstyd parkując wśród luksusowych samochodów.

:roll: :roll:


P.S.
Faktycznie szkoda tej klimy 4 strefowej... takie ograniczenie :( :( :(
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Superb III

Post autor: LMB »

szms pisze:Może w Twoim zajebiście wysoko rozwiniętym kraju UK Superb jest powodem do śmiechu.
UK nie jest moim krajem. Niestety nie posiadam zadnego kraju nad czym bardzo ubolweam...
U nas nie za bardzo. I za podobnie wyposażone wyżej wymienione BMW serii 5 czy też E-klasę, musisz zapłacić 2 razy tyle, u nas za wszystko się dopłaca, wyposaż BMW czy Merca w to co ma SII i kilka razy przeczytasz cenę z niedowierzaniem.
Porownuje auta o podobnym wypasie. Za £25.5k kupisz A6 Avant 2.0TDI (177ps) z zabawkami jak ma Superb Elegance w UK (czyli pelna skora na przyklad). Za zdziebko mniej kupisz Superba FL Elegance (rynek UK, czyli skora, Columbus i pare innych bajerow w standardzie). Nawet niech musze troche doposazyc Audi (4 strefowa klima, zegary na szybie, jakis night vision I niech mnie to kosztuje kolejne £5k. Gdzie Ty tu widzisz cene 2x ????
I dla mnie wcale nie jest śmieszne, że w SII montują V6, skoro w Mustangach czają się na R4 - to jest śmiech na sali.
Tu nie chodzi o smiesznosc, tu chodzi o bezcelowosc. Faktycznie, ktos juz wspomnial I moze miec racje, ze to moze byc konkurencja dla Passata 3.2. Moze I tak. VAG po prostu daje opcje w innej stajni...
Poza tym w tym jakże zacofanym bloku wschodnim Superb jest uważany za samochód dobry i wygodny i w tym, że bloku wschodnim wysocy urzędnicy lubią nią jeździć i wcale się nie dziwię.
Chyba troszke przesadzasz. Skoda to Skoda, i gdzie jak gdzie , ale akurat w PL to VW, skrzydelka czy gwiazda na masce sa uwazane za .... czytaj wyzej.

Co do wygody - poczytaj na briskodzie jak ludzie placza na niewygodne siedzenia I jakie przeszczepy robia :lol:
Widziałem wnętrze niejednej "Bety" i wolałbym kupić SII i za 50 kzł obszyć wszystko na własne zamówienie, drugie 50 kzł zostało na za tak zwany prestiż. Bawarki nie są wcale tak superhipermega spasowane, żeby dopłacać do nich 100 kzł. Owszem, mają wiele innych ciekawych rzeczy, ale nie każdy może i chce wyrzucać pieniądze na BMW, zaznaczam nowe.

Nie interesuje mnie sytuacja "zastaw się, a postaw się".
I wcale nie jest mi wstyd parkując wśród luksusowych samochodów.
A co ma zastaw a postaw sie do tego? Czy ja Ci w kieszen zagladam, nie rozumiem Twojej postawy. Ani nie pluje na to auto, ani mu krzywdy nie robie, a Ty sie zachowujesz, jakbym Twoje zabawki wysmiewal :roll: Co mnie do tego czym jezdzisz. Jezdzij se nawet tramwajem...

:roll: :roll:

P.S.
Faktycznie szkoda tej klimy 4 strefowej... takie ograniczenie :( :( :(
Majac dzieci, tak, wielka szkoda
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III

Post autor: szms »

I jeszcze jedno.

Cieszę się, że jest takie SII, bo wolę podjechać SKODZINĄ do klientów, niż BMW 5... bo pomyślą, że za dużo mi płacą.

Nawet 10 letnie BMW jest postrzegane jako PRESTIŻ w porównaniu do nowego Superba i w sumie dobrze mi z tym.

:geek:


Kup mi w Polsce taką A6, kasę kładę jutro na stół, bo widać, że od cen jesteś ostro oderwany od rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Superb III

Post autor: Misiek Fisiek »

Jeśli w UK różnica jest rzędu 20% za podobnie wyposażone s2 i a6 to faktycznie nie ma się nad czym zastanawiać. Ale u nas to jest raczej 70%.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Superb III

Post autor: gachul »

LMB ale chyba każdy producent ma w swojej ofercie samochód o większej pojemności i mocy... VW ma 3,2 , Opel też ma 3,2 , Ford ma serie ST wiec czemu się dziwisz Skodzie???
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Superb III

Post autor: szms »

Zuber pisze:Jeśli w UK różnica jest rzędu 20% za podobnie wyposażone s2 i a6 to faktycznie nie ma się nad czym zastanawiać. Ale u nas to jest raczej 70%.

No i o to chodzi...
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Superb III

Post autor: Matt »

Dokładnie, jak chcesz ładnie wyposażonego merca E czy audi A6 musisz u nas położyć 300k czyli 2 razy więcej niż za skodę.
Swoją drogą, skoro w UK trzeba tak mało dorzucić do audi to czemu widzimy Cię na tym forum? Nie wierzę, że ilość miejsca z tyłu przekonała Cię do zakupu auta z przodem "jakby powietrze wciagnelo i sie zassalo".
ODPOWIEDZ