Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Kefirek...przeczytaj 2 razy co SAM napisałeś ;-) Wogóle ciekawe bo miesiąc temu kolega na firmę wziął Artka i mówił zupełnie co innego...

SE7 ok... brzmi wiarygodnie ale... wyobraź sobie na pustyni pocierasz lampę... wylatuje sprzedawca z ASO i mówi wybieraj passat lub Superb oba na wypasie. Tak szczerze... co byś wybrał?


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka



Ostatnio zmieniony 3 mar 2021, o 20:29 przez maureliusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: spike1314 »

maureliusz pisze: 3 mar 2021, o 18:20 Niech pierwszy rzuci kamień kto jakby miał na paska to i tak wziąłby kurę...bo lubi ten znaczek i wogole...
Jak szukałem w zeszłym roku nowego auta nawet nie brałem pod uwagę Paska (nie mogę znaleźć jednego miejsca z której mógłbym patrzeć aby choć trochę mi się podobał). Brałem pod uwagę A4 - niestety za mały (szczególnie sedan). BMW 320i - dla mnie jako kierowcy był idealny, środek mega, prowadzenie świetnie ale niestety wyleciał z w końcu z tego samego powodu co Audi. Niestety A5 i BMW serii 5 nawet w połowie nie tak wyposażone były prawie 100 tys droższe niż Superb Sportline. Na razie jestem zadowolony z zakupu - nie licząc braku 4x4, na szczęście zima ma się ku końcowi.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

spike1314 pisze: 3 mar 2021, o 20:33
maureliusz pisze: 3 mar 2021, o 18:20 Niech pierwszy rzuci kamień kto jakby miał na paska to i tak wziąłby kurę...bo lubi ten znaczek i wogole...
Jak szukałem w zeszłym roku nowego auta nawet nie brałem pod uwagę Paska (nie mogę znaleźć jednego miejsca z której mógłbym patrzeć aby choć trochę mi się podobał). Brałem pod uwagę A4 - niestety za mały (szczególnie sedan). BMW 320i - dla mnie jako kierowcy był idealny, środek mega, prowadzenie świetnie ale niestety wyleciał z w końcu z tego samego powodu co Audi. Niestety A5 i BMW serii 5 nawet w połowie nie tak wyposażone były prawie 100 tys droższe niż Superb Sportline. Na razie jestem zadowolony z zakupu - nie licząc braku 4x4, na szczęście zima ma się ku końcowi.
Zaraz, moment ile ten Passek jest mniejszy od Superba? Bez przesady.
Ale jak argumentem ma być... kilka litrów nie bacząc na prowadzenie, wykonanie... to ja się przepraszam...
Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
kefirek
Posty: 393
Rejestracja: 16 lis 2020, o 18:17
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: kefirek »

Ja nie mówię o bagażniku ale o przestrzeni w środku. Ilość miejsca w superbie odpowiada ilości w Arteonie. Passat jest ciasniejszy. Przesiadałem się z jedno do drugiego i czuć to od razu - było to odczucie nie tylko moje ale też i mojej żony czy nawet handlowiec potwierdził, że jeśli chodzi o miejsce to superba trzeba odnieść do Arteona nie passata.
Kefirek...przeczytaj 2 razy co SAM napisałeś ;-) Wogóle ciekawe bo miesiąc temu kolega na firmę wziął Artka i mówił zupełnie co innego...
Przeważnie czytam zanim wyślę ;) czytam drugi raz i dalej nie widzę nic dziwnego. Chyba, że masz na myśli stwierdzenie "złoty środek" bo jest. Nigdzie nie napisałem, ze kura jest naj, są od niej lepsze ,lepiej wyciszone prowadzące się etc. ale dyskusje passat/arteon vs superb to IMHO rozważanie nad wyższością Świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą.

p.s.
Ja na pustyni wybrałbym Superba.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Dobra nie ma tematu.

Ja uczciwie mówię kupiłem Superba bo taką ilość miejsca i 4x4 za te pieniądze... tylko w "Erze"

Gdybym miał więcej kasy pasek lub insygnia.
Jeszcze więcej... Audi, BMW lub Volvo.

Czemu? Bo te marki według mnie dają fun z jazdy. Ale to trzeba lubić.

Spieranie się o przestrzeń na nogi jest bez sensu...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka


Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: spike1314 »

maureliusz pisze: 3 mar 2021, o 21:39 Zaraz, moment ile ten Passek jest mniejszy od Superba? Bez przesady.
Ale jak argumentem ma być... kilka litrów nie bacząc na prowadzenie, wykonanie... to ja się przepraszam...
Przeczytaj co napisałem, nie chodzi mi o ilość miejsca ale o wygląd, nie chciałbym jeździł autem który mi się po prostu nie podoba z żadnej strony. Passat nigdy nie był jakiś piękny ale obecny jest jak najtańszy taboret na allegro. Po prostu ma 4 koła i zupełnie nic co ma np. Alfa Giulia czy np. Arteon. Superb 3 spowszedniał już i trochę się opatrzył ale cały czas jego wygląd daje radę.
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

SE7 pisze: 3 mar 2021, o 20:02 Rzucę drugi. Przedłużenia ego mnie nie potrzeba. Auto jest do jeżdżenia (i to obojętnie jakie) nowe czy stare.
Stać mnie było na zdecydowanie więcej niż wydałem na Superba (którego kupiłem notabene bez finansowania nowego)
A ja trzeci. Bardziej mnie jara to, że mogę, a nie to że muszę coś udowadniać.
Drugie auto kupiłem do domu używane, za 1/4 kwoty jaką wydałbym za nowe w salonie i nawet sam sprzedający przyznał, że nie warte jest tej kasy jako nowe, ale żona mu się uparła ;)
Awatar użytkownika
orlik
Doradca
Posty: 2990
Rejestracja: 16 lis 2016, o 22:04
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (272KM)
Aktualnie: 450/550
Lokalizacja: RZ

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: orlik »

spike1314 pisze: 3 mar 2021, o 22:23 Przeczytaj co napisałem, nie chodzi mi o ilość miejsca ale o wygląd, nie chciałbym jeździł autem który mi się po prostu nie podoba z żadnej strony. Passat nigdy nie był jakiś piękny ale obecny jest jak najtańszy taboret na allegro. Po prostu ma 4 koła i zupełnie nic co ma np. Alfa Giulia czy np. Arteon. Superb 3 spowszedniał już i trochę się opatrzył ale cały czas jego wygląd daje radę.
Również miałem takie samo podejście co do Passata. Po prostu ani mi, ani drugiej połówce się to auto nie podobało w przeciwieństwie do Superba. A cenowo z rabatami w moim konfigu nie było jakiś dużych różnic, może z 5-10 koła. W Arteonie było 30 koła, i stwierdziłem, że lepiej to przeznaczyć na stage3 ;)
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: caballero »

maureliusz pisze: 3 mar 2021, o 22:11 Ja uczciwie mówię kupiłem Superba bo taką ilość miejsca i 4x4 za te pieniądze... tylko w "Erze"

Gdybym miał więcej kasy pasek lub insygnia.
Jeszcze więcej... Audi, BMW lub Volvo.
Jak na początku napisałeś o Passacie, to myślałem, że to był żart :mrgreen:

Jak dla mnie, Passat jest po prostu brzydki i w życiu nie dopłaciłbym tych ok. 20 tys. zł, żeby kupić auto, na które nie chciałbym patrzeć.

A Insignia to chyba podobna półka cenowa, co Superb?
Jeździłem swego czasu Insignią z 2018 r. i jak dla mnie, prowadzenie w Insigni w porównaniu z Superbem to tragedia. Autem buja, w zakrętach czułem się o wiele mniej pewnie. Dość mocno czuć, że to auto jest zdecydowanie cięższe i przyspieszanie było o wiele mniej dynamiczne.
No, i o ile Insignia z zewnątrz wygląda jeszcze całkiem fajnie, to środek mi kompletnie nie pasował. A w najnowszej Insignie te wirtualne zegary, to w ogóle śmiech na sali - ekran mały i w dodatku z takim śmiesznym połączeniem analogowych zegarów z wyświetlaczem.
maureliusz pisze: 3 mar 2021, o 22:11 Czemu? Bo te marki według mnie dają fun z jazdy. Ale to trzeba lubić.
Zależy, co masz na myśli, że dają fun z jazdy. Taka Mazda MX-5 czy Focus GT też dają fun z jazdy i wcale nie są to marki premium.

Fakt, jakbym miał choćby te 300 tys. na auto, to już bym się zastanawiał nad A4 (u mnie miejsce w środku nie jest aż tak ważnym argumentem i pewnie bym się przyzwyczaił).
Może jeszcze Volvo albo Jaguar wchodziłyby w rachubę.
maureliusz
Posty: 1887
Rejestracja: 18 sty 2019, o 13:13
Samochód: Superb II 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Aktualnie: 200KM / 398Nm
Imię: Maro
Lokalizacja: Myślenice / wioska obok

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: maureliusz »

Nie chcę wracać do tematu insygni... Stara słabo jeździła. Nowa z 4x4 jest super i dużo lepsza tylko silniki szybko obcięli bo spalenie euro ...#@2&$#. Teraz mieli coś poprawić i dać nowe.
Cena raczej BMW w lepszym wyposażeniu.

I moją opinię z jazdy potwierdzają opinie jak ta i wiele innych:

https://www.auto-swiat.pl/testy/testy-n ... dy/k5cm6bx


Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka



Nie oglądaj się na innych. Rób swoje. Najlepiej jak potrafisz.
suzu4x4
Posty: 32
Rejestracja: 4 lis 2020, o 16:18
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 1.4TSI IV Hybrid

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: suzu4x4 »

kilka lat temu miałem Octavię III , dobrze wyposażoną xenony, columbus dsg z łopatkami, fajne auto.
Chciałem wówczas zamienić na Superba celowałem w wersję L&K z 190 km dieslem i DSG, cena wówczas wynosiła 150k po rabatach.

Ale wsiadłem zobaczyłem praktycznie te same zegary co w Octavii, mało wygodne fotele, tragicznie wyglądające boczki drzwi, plastikowe schowki, plastikowe kieszenie w drzwiach, brak VC, bark LED-ów tylko stare xenony i to w aucie za które musiałbym dopłacić ponad 100k pln po sprzedaży Octavi to zacząłem się wahać .
Na tej samej ulicy co salon Skody był salon VW. Wsiadłem do Passata gdzie środek był dużo lepiej wykończony , flokowane schowki, kieszenie w drzwiach wyłożone wykładziną, virtual cocpit, matrycowe LEDy, tylne lampy ze zmienną grafiką i kilka innych bajerów których nie było w Superbie .
Więc kupiłem Passata w wersji Higline , z DSG,LEDami, VC i pakietem R-line i to w cenie niższej niż wspomniany Superb L&K .

passatem jeździłem trzy lata i w sumie miałem kupować kolejnego ale jak obejrzałem Superba po lifcie to stwierdziłem że w obecnej specyfikacji nie ma już takiej przepaści i w zasadzie wyposażenie jest wszystko to samo co w passacie

i przesiadłem się z passata na superba w wersji sportline i nie żałuje.
jest kilka minusów ale też jest kilka plusów, ogólnie bardzo porównywalnie.

natomiast pomiędzy Superbem a BMW czy AUDI jest już przeskok i nie ukrywam że tu nie ma co porównywać bo gdyby nie budżet to 100% wolałbym Audi czy BMW od Skody.
Tyle że za cenę Superba miałbym biedną trójkę czy A4 bo jakbym chciał kupić Audi czy BMW z takim wyposażeniem jak mam a swoim Sportline to bym musiał dołożyć kolejne 100tyś.
roman_szpadel
Posty: 161
Rejestracja: 29 sie 2015, o 22:15
Samochód: Superb III
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: roman_szpadel »

Podobnie jak 5 lat temu Passat wychodzi 20-25k pln więcej z tym samym wyposażeniem. S3 kombi a Passat kombi to podobny wygląd. Żadne z nich nie jest chyba chwalone za sam wygląd. S3 sportline nie biorę pod uwagę bo nie ma wentylowanej tapicerki.

Moja subiektywna lista zalet i wad tych aut względem siebie, nie względem premium.

Plusy Superba
- cena w mocnej wersji silnikowej
- dostępność prawie wszystkich opcji wyposażenia z paska
- pakowność
- spryskiwacze lamp
- nadal sporo pokręteł i zwykłych przycisków
- tani pakiet gwarancyjno serwisowy

Plusy passata
- wygodniejsze fotele
- regulowany zagłówek
- lepsze światła
- dodatkowe opcje (np. kierownica pojemnościowa)

Wady superba
- średnio wygodne fotele
- wygląd kombi i wersji L&K np. fotele z białą nitką
- trochę słabsze wyciszenie np. goła blacha bagażnika przy kole zapasowym
- braki w wyposażeniu standardowym (lusterko prawe nie fotochromatyczne, obcięty jakościowo lane assist jeśli nie dopłacisz)
- słaba widoczność na prawym słupku A

Wady passata
- cena mocniejszych wersji i opcji typu wentylowane fotele, webasto
- za dużo dotykowych przycisków i regulacji tam gdzie to utrudnia życie
- brak spryskiwaczy
- brak zegarka🥸

Pomijając cenę i pakowność nie widzę istotnej przewagi S3 nad passatem. Mając 20k pln znalezione na ulicy raczej nie włożyłbym ich w Passata, prędzej w mody S3, o których czytam na forum (wyciszenie, stage1+hamulce).

Gdyby na rynku nie było S3 lub np. miałby tylko słabe silniki jak np. Octavia to bez problemu brałbym passata.
pozdrawiam,
roman_szpadel
Awatar użytkownika
caballero
Posty: 350
Rejestracja: 16 wrz 2016, o 16:48
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: caballero »

Zdecydowanie zgadzam się z suzu4x4 i roman_szpadel.

A w kwestii wyglądu, to ja patrzę na wersje sedan/liftback. Tu, poza faktem, że Passat mi się kompletnie nie podoba, dochodzi o wiele praktyczniejsza klapa bagażnika w Superbie.
spike1314
Posty: 32
Rejestracja: 26 sie 2020, o 22:24
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Papi

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: spike1314 »

suzu4x4 pisze: 4 mar 2021, o 08:12 kilka lat temu miałem Octavię III , dobrze wyposażoną xenony, columbus dsg z łopatkami, fajne auto... Ale wsiadłem zobaczyłem praktycznie te same zegary co w Octavii, mało wygodne fotele, tragicznie wyglądające boczki drzwi,
To jest jedna z wad moim zdaniem Superba 3, że za bardzo przypomina Octavię 3 szczególnie przed liftem, to jakby powiększona kopia, przypuszczam że jeżdżąc tymi modelami na zmianę można nie zauważyć w końcu którym się jedzie. Szczególnie jakby ustawić tryb zawiesza Sport w Superbie jest tak samo denerwująco podskakujące i zupełnie nie tłumiące nierówności na dziurach jak Octavia 3. Dodatkowo kokpit prawie identyczny, obsługa 1/1 nawet lusterka boczne są identyczne. W Superbie 3 FL szczególnie Sportline te wykończenia drzwi są już moim zdaniem całkiem niezłe, do foteli też nie ma uwag, a pamiętam że w Octavii 3 (wersja Ambition) zarówno drzwi (kawał plastiku) jak i fotele były materiałowo tragiczne.
caballero pisze: 4 mar 2021, o 09:56 Tu, poza faktem, że Passat mi się kompletnie nie podoba, dochodzi o wiele praktyczniejsza klapa bagażnika w Superbie.
Nawet nie widziałem że Passat nie ma podnoszonej całej klapy jak Superb Liftback - szczerze.. to już jest jak dla mnie całkowita klapa :) między innymi dlatego odrzuciłem A4 i BMW 320 bo w tę dziurę z tyłu nic większego nie idzie włożyć, ja niestety muszę mieć podnoszoną całą klapę... jak w Polonezie.
WG
Posty: 214
Rejestracja: 8 cze 2017, o 12:42
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 286KM 620Nm
Imię: Włodek
Lokalizacja: Radonie

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: WG »

maureliusz pisze: 3 mar 2021, o 18:20
leszekmw pisze:a według mnie to jest właśnie główny argument.
przynajmniej dla 98% kupujących .
True zwłaszcza Skody ;-)
Niech pierwszy rzuci kamień kto jakby miał na paska to i tak wziąłby kurę...bo lubi ten znaczek i wogole...

Wysłane z mojego Redmi 5 przy użyciu Tapatalka
Rzucam kamień. Pasek jest dużo mniejszy w środku.
ODPOWIEDZ