Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
anastazyy
Posty: 402
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

A zaraz wjadą chińczyki na pełnej petardzie. Nic już nie będzie takie samo :)

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 733
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Ja to bym się ucieszył jakby oficjalnie Koreańczycy z Genesisem wjechali do Nas.
Tak tylko napomknę, że w Niemczech, gdzie Genesis jest oficjalnie dostępny, za cenę S4 L&K 2.0tdi 150KM można mieć model G80 z 2.5 turbo benz. 304KM. U Nas wiadomo, że akcyza by trochę zrujnowała sytuację, ale i tak byłaby to atrakcyjna oferta na tle tego co to auto oferuje, a miałem okazję pomacać w DE. Za podobne pieniądze co S4 szarpałbym tego Genesisa jak Reksio szynkę.
A w ofercie jest jeszcze mniejszy, tańszy i mniej dyskusyjny wizualnie G70. A tam cenowo w ogóle jest odjazd, bo w cenie 1.5tsi L&K mamy 2.0 turbo benz. 245KM i RWD też w najwyższej wersji wyposażenia.


Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

yogibabu pisze: 28 sty 2024, o 19:00 W ogóle to temat zboczył z toru.
Temat jest co zamiast superba.
Moderator powinien zrobić tu porządek.
Ps. Ja też jestem idiotom bo kupuje za gotówkę. Kupuje to na co mnie stać a nie jeżdżę nie swoim samochodem,czyli banku ect...
Ma 50 koła to kupuje auta za 50,a jak mam 100 koła to kupuje za stówkę ale jest to moje auto.

A tu zachwyt superbem jakby pana Boga za nogi złapał.

Škoda nigdy nie będzie vw,a vw nie będzie audi,tak jak audi nie będzie nigdy porsche.
Był tu taki jeden obrażony na Skodę, zaglądał innym do portfela i miał ból tyłka, że nie przystoi ludziom brać auta na kredyt/leasing, bo powinno brać się za gotówkę. Ale do głowy wam nie przyjdzie, że jest coś takiego jak płynność finansowa. Nie widzę sensu wywalać się z 200k na samochód skoro mogę spokojnie płacić raty nie przepłacając zbyt wiele. Jak stać na raty to i stać na samochód, ale to trzeba pozbyć się mentalności z lat 90 ;)

PS: Polecam kupić słownik języka polskiego za gotówkę ;)
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

Nie obrażam się,a tym bardziej nie zaglądam do portwela.To moja opinia i tyle,nie ma musu zgadzać się z nią.Mentalność jest jaka jest.Jak ktoś lubi przepłacać w ratach i do tego utrata wartości sprzętu to jego sprawa-kto bogatemu zabroni. :D
A płynność finansowa-no cóż,jak mie stać na auto używane za stówkę to znaczy,że raczej taka płynność posiadam...Nie kupuje na styk jak wielu ludzi.
Ps.W sobotę byłem w salonie MG(chinol),oj będzie mocna konkurencja dla koncernów.MG wielkości T-Roca na fulu 99 tys zł.T-roc w takiej konfiguracji to pod 200... Pan który przyjechał jaguarem suv(nie wiem co to za model) zamawiał przy mnie takiego wielkości tiguana na fulu to okres oczekiwania 3 miechy-musi przypłynąć z chin,bo nie ma na placu.Szkoda,że nie robią kombi,ale taka moda na suv i pochodne...
Już nie kurak....
artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

yogibabu pisze: 28 sty 2024, o 23:57Szkoda,że nie robią kombi,ale taka moda na suv i pochodne...
Co kto lubi, mnie kombi nigdy się nie podobały a jeżdżę już drugim 😁. Chcąc nie chcąc często wybieramy samochód praktyczny jako ten główny a dopiero kolejne są kabriolety czy auta dla żony. Czy to dobrze, że kombi zastępują SUV-y? Fanem SUV-ów, które nie mają zwiększonych zdolności terenowych nie jestem (a już zwłaszcza crossoverów), ale mimo wszystko wyglądają lepiej niż trumno-wozy. Minusów jest więcej, jadąc niższym samochodem za nawet średnich wymiarów SUV-em nie widać za wiele co się dzieje na drodze, zagapienie się kierowcy SUV-a to karambol nieraz także za nim - to jest oczywiście ta sama kwestia co jazda za dostawczakiem, każdy z nas jadąc za dostawczakiem ma odruch wyprzedzania go. Różnica jest taka, że kierowca typowego Transportera jedzie zwykle nie więcej niż 130km/h a kierowca Mercedesa GLC, GLE czy GLS-a uczestniczy w ruchu w sposób "pełny" i w pełnym także zakresie prędkości. Co za tym idzie niestety zasłania ruch niskim uczestnikom tak przy 90km/h jak i przy 200km/h.

Wracając do tematu wątku natomiast - rozpoczynający się dopiero rok przyniesie sporo ciekawych modeli. Myślę, że niemałe zmiany mogą czekać poglądy w tym wątku w nadchodzących miesiącach.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

Wszedłem na konfigurator peugeota... 508 sw hybryda 180 koni od 193 tys,ale jak chcesz doposażyć to robi się prawie 250 tys....
Nie rozumiem polityki psa, przecież to TYLKO peugeot. Ta najmocniejszą hybryda 306 koni to od 350 tys się zaczyna.....

I tak to peugeot zrobił się w cenie merca.
Już nie kurak....
Sdss
Posty: 537
Rejestracja: 24 gru 2019, o 22:02
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 2.0TSI (190KM)
Imię: Rafał

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Sdss »

Skod to tylko skoda.

508 jest o wiele lepiej wyciszony niż Skoda.
Maliniak
Posty: 621
Rejestracja: 16 lis 2021, o 23:16
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: 411/525
Imię: Jacek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Maliniak »

I z pewnością wart tych pieniędzy :D
artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

yogibabu pisze: 30 sty 2024, o 15:41 Nie rozumiem polityki psa, przecież to TYLKO peugeot. Ta najmocniejszą hybryda 306 koni to od 350 tys się zaczyna.....
Chcesz powiedzieć, że Pug jest poniżej Skody? 😆 Warto zobaczyć wnętrze tego Puga.
yogibabu
Posty: 356
Rejestracja: 11 sie 2022, o 18:54
Samochód: Inny
Rocznik: 2019
Silnik: 2.0TDI (190KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: yogibabu »

Może nie jest,ale trochę mnie to zaskoczyło. Cena mercedesa za puga....
Już nie kurak....
komoornik
Posty: 1047
Rejestracja: 26 lut 2012, o 23:24
Samochód: Superb III Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 1.5TSI DADA (150KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: komoornik »

Sdss pisze: 30 sty 2024, o 15:44 Skod to tylko skoda.

508 jest o wiele lepiej wyciszony niż Skoda.
Owszem, 508 ma lepsze wyciszenie kabiny - szczególnie jeśli mowa o odgłosach z kół/drogi.

I na tym się kończy jego zaleta w tym względzie - do tego są szyby bez ramek (które niestety ale "świszczą" ) vs dźwiękochłonne szyby w Superbie.

Wystarczy wyciszyć nadkola/podłogę w Superbie i mamy lepiej wyciszone auto, z szybami w 508 nic nie zrobisz ;)
Kylo125
Posty: 210
Rejestracja: 3 lut 2023, o 19:34
Samochód: Superb III Facelift
Silnik: 0.8 SOHC

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: Kylo125 »

Sdss pisze: 30 sty 2024, o 15:44 Skod to tylko skoda.

508 jest o wiele lepiej wyciszony niż Skoda.
To nie wiem jakim 508 ja jechałem, ale dla mnie było zauważalnie głośniej niż w superbie. Chyba że teraz po lifcie już tak nie szumi.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 733
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

artho pisze: Warto zobaczyć wnętrze tego Puga.
Rozumiem, że wg Ciebie lepiej od Superba? Bo siedziałem i jeździłem 508 i jakoś szału na mnie nie zrobił. Nic co by usprawiedliwiało cenę powyżej Superba. Do tego, przynajmniej w przedlifcie z*ebane, ścinające się multumedia, a bezramkowe drzwi były na dłuższą metę męczące na trasie, bo szum był mocno odczuwalny.
Design wnętrza to już kwestia gustu, ale dla tego co wymyślił ten układ zegarów, czeka osobne miejsce w piekle.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

artho
Posty: 1154
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

yogibabu pisze: 30 sty 2024, o 16:08 Może nie jest,ale trochę mnie to zaskoczyło. Cena mercedesa za puga....
Ale panowie przecież piszecie o Pugu w hybrydzie... S3 L&K iV startuje od 225k, po lekkim doposażeniu (naprawdę LEKKIM) mamy 250k.
rowerek pisze: 30 sty 2024, o 16:22
artho pisze: Warto zobaczyć wnętrze tego Puga.
Rozumiem, że wg Ciebie lepiej od Superba? Bo siedziałem i jeździłem 508 i jakoś szału na mnie nie zrobił.
Nie wiem jaką wersją jeździłeś ale Pug 508 przede wszystkim ma wnętrze na czasie a S3 ma wnętrze, które niezbyt świeżo wyglądało już 10 lat temu, czyli w okolicy premiery S3. Zresztą to nie tylko moja opinia, zachwyty nad wnętrzem pojawiają się w licznych recenzjach tego modelu. Materiały są w porządku, tutaj nie będę się rozchwalał bo to nie jest Lexus ani Porsche. Design zewnętrzny w sumie też jest sporo świeższy i ładniejszy niż Superb 3.

Skoda mocno przespała ostatnie 10 lat modelu Superb 3 i dziś niestety nawet facelift wygląda co najwyżej jak Audi z końca lat 90.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 733
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

E, bez przesady. Klasyka, czy dla niektórych nuda ma tę zaletę, że się wolniej starzeje. Niczym specjalnym nie szokuje w dniu debiutu, ani po 10. latach, ale cały czas wygląda spoko. S3 jest akurat jednym z lepiej narysowanych aut segmentu D i uważam, że design się cały czas broni. Nawet to nudne wnętrze. Ba, to właśnie wnętrze w 508 jest dla mnie minusem. Takie techno techno, to nie w moim stylu, tym bardziej, że ergonomii tam za grosz nie ma. Do tego ten ogromny "parapet" na desce, króciutkie podszybie i zegary w miejscu, w którym za cholerę nic nie widzę, jakbym nie usiadł. Albo się muszę garbić, albo wyciągać jak struna, a i tak zawsze coś zasłania.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ