Co zamiast Superba ?

Opinie, pytania i porady dotyczące zakupu Superba
Regulamin forum
1. Temat musi zaczynać się od [S1] lub [S2], a treść powinna być taka sama jak ta występująca w cenniku lub konfiguratorze, np. "[S2] Przygotowanie pod telefon GSM I"
2. Jeden wątek powinien dotyczyć jednej opcji wyposażenia dostępnej w cenniku lub konfiguratorze.
artho
Posty: 1190
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Klikanych, na razie jestem na etapie wyklikiwania i dopiero za jakiś czas będę rozmawiał ze sprzedawcą. Nie dorzucałem wszystkich możliwych akcesoriów, taka cena wyszła mi za samo auto zrobione pode mnie.
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 755
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Ok. To z tych 280k bez łaski powinni Ci zrobić <240k, może nawet niskie 230k i jeszcze męcz ich o pakiet serwisowy. Gwarancję na 4 lata i 120kkm chyba cały czas dają w standardzie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

rowerek pisze: 10 maja 2024, o 12:07 Ok. To z tych 280k bez łaski powinni Ci zrobić <240k, może nawet niskie 230k i jeszcze męcz ich o pakiet serwisowy. Gwarancję na 4 lata i 120kkm chyba cały czas dają w standardzie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Na A4 obecnie jest tak: Na wersję Avant silnik tylko 40 TDI lub 40 TFSI minimum wersja Advanced lub S-line 16% rabatu. Na Sedan jest 18% rabatu. Na silnik 45 TFSI jest tylko 9% rabatu.
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Na benzyniaki w Audi jest lichy rabat, a ceny aut z kosmosu. I ten wystający tablet w A4...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
artho
Posty: 1190
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

igo_89 pisze: 10 maja 2024, o 13:38
rowerek pisze: 10 maja 2024, o 12:07 Ok. To z tych 280k bez łaski powinni Ci zrobić <240k, może nawet niskie 230k i jeszcze męcz ich o pakiet serwisowy. Gwarancję na 4 lata i 120kkm chyba cały czas dają w standardzie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Na A4 obecnie jest tak: Na wersję Avant silnik tylko 40 TDI lub 40 TFSI minimum wersja Advanced lub S-line 16% rabatu. Na Sedan jest 18% rabatu. Na silnik 45 TFSI jest tylko 9% rabatu.
igo a orientujesz się jak jest z A5?
igo_89
Posty: 78
Rejestracja: 1 sty 2024, o 17:01
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: igo_89 »

artho pisze: 10 maja 2024, o 14:56
igo_89 pisze: 10 maja 2024, o 13:38
rowerek pisze: 10 maja 2024, o 12:07 Ok. To z tych 280k bez łaski powinni Ci zrobić <240k, może nawet niskie 230k i jeszcze męcz ich o pakiet serwisowy. Gwarancję na 4 lata i 120kkm chyba cały czas dają w standardzie.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Na A4 obecnie jest tak: Na wersję Avant silnik tylko 40 TDI lub 40 TFSI minimum wersja Advanced lub S-line 16% rabatu. Na Sedan jest 18% rabatu. Na silnik 45 TFSI jest tylko 9% rabatu.
igo a orientujesz się jak jest z A5?
A5 było chyba podobnie lub coś lepiej ale nie jestem pewny. Ale obecne rabaty największe są na diesla lub słabsza benzynę.
artho
Posty: 1190
Rejestracja: 26 wrz 2021, o 17:55
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2021
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: artho »

Słabszą benzynę jestem w stanie rozważyć, ale w Quattro. Z 300k robi się 250k na wejściu, w sumie nieźle.
anastazyy
Posty: 403
Rejestracja: 24 gru 2017, o 21:00
Samochód: Superb III combi 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: anastazyy »

igo_89 pisze:
artho pisze: 10 maja 2024, o 14:56
igo_89 pisze: 10 maja 2024, o 13:38 Na A4 obecnie jest tak: Na wersję Avant silnik tylko 40 TDI lub 40 TFSI minimum wersja Advanced lub S-line 16% rabatu. Na Sedan jest 18% rabatu. Na silnik 45 TFSI jest tylko 9% rabatu.
igo a orientujesz się jak jest z A5?
A5 było chyba podobnie lub coś lepiej ale nie jestem pewny. Ale obecne rabaty największe są na diesla lub słabsza benzynę.
Słabsza to znaczy ta 200km?

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

artho pisze:Słabszą benzynę jestem w stanie rozważyć, ale w Quattro. Z 300k robi się 250k na wejściu, w sumie nieźle.
250k za 204 konną benzynę? Zupełnie bez sensu imo. Arteon R to mały kocur, za 290k kupisz 320 konną maszynę. Duży i szybki.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 755
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Ty się jarasz tymi KM jakbyś naklejki z gumy turbo oglądał. No i co z tego, że tylko 204KM? Ma 6.7s do 100km/h więc nie najgorzej, pali znikome ilości paliwa dzięki miękkiej hybrydzie, a sam napęd jest lepszy od haldexa. To nadal sporo zalet.
Jeżeli dla kogoś te 204KM są wystarczające, to po co na siłę więcej? Jeden woli kupić gorsze auto, ale mocniejsze, a drugi na odwrót.
Już Ci mówiłem, fiksujesz się na swoich dziwnych kryteriach, nie patrząc na auto całościowo. Z takim podejściem, to wszyscy tutaj zajedziemy i wymienimy KOLEJNE auta, a Ty nadal będziesz wybierał, i, i tak nic nie wybierzesz.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka

zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Ty się jarasz tymi KM jakbyś naklejki z gumy turbo oglądał. No i co z tego, że tylko 204KM? Ma 6.7s do 100km/h więc nie najgorzej, pali znikome ilości paliwa dzięki miękkiej hybrydzie, a sam napęd jest lepszy od haldexa. To nadal sporo zalet.
Jeżeli dla kogoś te 204KM są wystarczające, to po co na siłę więcej? Jeden woli kupić gorsze auto, ale mocniejsze, a drugi na odwrót.
Już Ci mówiłem, fiksujesz się na swoich dziwnych kryteriach, nie patrząc na auto całościowo. Z takim podejściem, to wszyscy tutaj zajedziemy i wymienimy KOLEJNE auta, a Ty nadal będziesz wybierał, i, i tak nic nie wybierzesz.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Weź się ogarnij chłopie i wyluzuj, kolegami nie jesteśmy na takie wycieczki personalne. Jeździłem 19 msc w sumie rzadko wybierana Giulia Veloce, teraz jeżdżę Kodiaqiem, który jest wygodny, więc daruj sobie te swoje głupoty. 2 nowe auta w ciągu 2.5 roku to rzadko? Mam teraz kolejne kupić aby być cool w twojej teorii? Najlepiej Audi, bo ty masz? Wszystko w porządku pod kopułą?
Prywatnie uważam, że 204 konne A5 za 250k to rozrzutność i to napisałem. Ostatni raz widzę taki pojazd po kimś, jesteś po prostu żenujący.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Omawiamy raczej mocne auta, a niektórzy tutaj szukają zastępstwa za 280 konne Superby, a Ty jedziesz po mnie, bo zaopiniowałem 200 konna benzynę jako niezbyt opłacalną w cenie 250k. Tak, tak uważam, a Ty nie jesteś tutaj od jechania po kimś, bo kupił takiego auta jakie Ty uważasz za jedyne słuszne. Naprawdę, nie spodziewałem się po tobie akurat takiej głupoty. Innym też ciśniesz, że nie zmieniają auta co roku na Audi/BMW/Lambo?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
rowerek
Posty: 755
Rejestracja: 13 cze 2010, o 09:41
Samochód: Superb III
Silnik: 1.8TSI CJSA (180KM)
Lokalizacja: Poznań

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: rowerek »

Chłopie, jedziesz tu na forum niekończącą się epopeję, od kodiaqa, przez BMW, po arteony, nowe, używane, kij wie jakie. Nic konstruktywnego nie wnosisz do tematu, a jedyne co wiemy, że wszystko powyżej 250k pln co ma mniej niż 300KM jest bez sensu. No, ale przebrany Passat za 290k pln już ma...
Także sam zluzuj. Jeżeli artho uważa, że 204KM go satysfakcjonują (a napisał wyraźnie, że jest gotów rozważyć) za te pieniądze, to to jest super wybór, bo poza mocą jest multum innych istotnych aspektów w aucie, więc coś co dla Ciebie nie ma sensu, dla innych może mieć mnóstwo sensu. Także sam się tu wpakowałeś ze swoją opinią, bo wydając 250k nie trzeba chcieć wyścigówki.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka


zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

Zawsze najłatwiej jest udawać internetowego speca i cisnąć komuś, że nie ma cojones, aby kupić M340i za 350-360 tys zł, aby wozić dzieciaka do przedszkola i siebie do pracy. A potem pojechać go, że robi to śmiesznym Kodiaqiem sam jedząc czymś niezbyt wyrafinowanym.
O mnie się nie martw, będzie okazja to coś nabędę, finanse mi na sporo pozwalają, ale mam inne inwestycje też na głowie, ale nie będę takim osobnikom jak ty pisał jakie.

Jeśli mas zamiar dalej kogoś tutaj cisnąć, że nie docenia tego jakże wspaniałego zawieszenia S-line w Audi, tego wspaniale doklejonego ekranu, tych wspaniałych cen serwisu, wspaniale padających alternatorów i wspaniałego silnika 200km z cudną, wspaniałą mikrohybryda to możesz opuścić ten wątek, bo nie od tego on jest. Nie jesteś alfa i Omega, za mało wiesz o motoryzacji i potrzebach innych, gdzie zazwyczaj to jest mix kompromisów.

Temat jest luźny i luźno o tym piszemy. Więc się dostosuj.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zalezi
Posty: 435
Rejestracja: 20 sie 2020, o 16:06
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)

Re: Co zamiast Superba ?

Post autor: zalezi »

rowerek pisze:Chłopie, jedziesz tu na forum niekończącą się epopeję, od kodiaqa, przez BMW, po arteony, nowe, używane, kij wie jakie. Nic konstruktywnego nie wnosisz do tematu, a jedyne co wiemy, że wszystko powyżej 250k pln co ma mniej niż 300KM jest bez sensu. No, ale przebrany Passat za 290k pln już ma...
Także sam zluzuj. Jeżeli artho uważa, że 204KM go satysfakcjonują (a napisał wyraźnie, że jest gotów rozważyć) za te pieniądze, to to jest super wybór, bo poza mocą jest multum innych istotnych aspektów w aucie, więc coś co dla Ciebie nie ma sensu, dla innych może mieć mnóstwo sensu. Także sam się tu wpakowałeś ze swoją opinią, bo wydając 250k nie trzeba chcieć wyścigówki.

Wysłane z mojego SM-S906B przy użyciu Tapatalka
Jaką epopeje? Tabletki nie puściły?
Temat jest luźny, nie napisałem, że zaliczkuje dane auto, spoglądam jak każdy na dane propozycje i głośno myślę, ale twój ograniczony umysł każe mu kupować bo telenowele robię. Powtarzam - ogarnij się.
Padł Arteon, bo to fajne auto, trochę lepsze od Superba. Kodiaqa mam więc nie wiem nadal co się w tej małej główce dzieje.
Jeździłem 190 konna Cupra Formentor z czasem
6.9 sek 0-100. Powyżej 120 km/h puchła strasznie, podobnie spuchnie 204 konne A5. A cena 250k za taki spec z dosyć starym już wnętrzem na tle np 430i ( kolejny lift wleciał ) jest imo średnią.
Ale przecież wg Ciebie przecinak bo ma 4 kółka z przodu na grillu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
ODPOWIEDZ