pompa wody 1.8 TFSI

tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: tomekr »

Trochę przed Świętami zapaliła mi się kontrola temperatury wody, co skłoniło mnie do zajrzenia pod maskę, gdzie stwierdziłem znaczny ubytek płynu w zbiorniczku.
Oglądałem samochód na tyle, ile było to możliwe w warunkach polowych i nic nie zobaczyłem tj. żadanych mokrych miejsce itp. Także pod samochodem nie było wycieków - sprawdzałem kilka razy. Jeśli pamiętacie wątek o znikającym płynie przy jeździe 200km/h to pragnę dodać, że u mnie płyn znikał przy znacznie mniejszych prędkościach. Wydaje się, że w tym type płyn kapie na osłony i paruje, więc trudno się zorietnować, że jest wyciek.
Pojechałem więc do serwisu Skody gdzie zdiagnozowano wyciek z pompy wody.

(ciekawsze będzie teraz)
Naprawę wyceniono na ok. 300PLN, wstępna cena pompy to 350PLN. Po chwili powiedziano mi, że jednak oryginalna pompa kosztuje 1050, a zamienników nie ma - zbyt nowy silnik (dodajmy że, BZB z 12.2008). Orietnowałem się inter CARS, gdzie zamienników było dużo, najdroższy HEPE za ok. 300PLN.
Taka, jak ta Obrazek
Zawiozłem takąż do serwisu, gdzie samochód rozebrali i wtedy powiedzieli mi, że dowiedziona pompa nie jest kompletna tj. potrzebna jest "tylna obudowa", bo także tam stwierdzono uszkodzenie.
Ta tylna obudowa, to czarny plastik na tym zdjęciu Obrazek
Do tego plastiku u góry przykręcona jest zasadnicza pompa, właśnia taka, jak Hepe (podobno na 1 montaż idzie, btw).

Niestety, zamienniki faktycznie w iC nie są dostępne.

Ponieważ cała akcja rozgrywała się w Sylwestra, więc powodowany pośpiechem zgodziłem się na zamówienie oryginalnej.
Dzisiaj, po odebraniu samochodu i wybuleniu 1400 za naprawę (950 pompa - rabat dostałem!), przyszła refleksja i na Allegro znalazłem aukcję dealery Skody z Trójmiasta (Plichta), który oferuje takiem kompletne pompy za 550 + wysyłka.

Morał jest taki, że jak ktoś ma gorącą głowę :oops: , to pustawo w portfelu. No i jeszcze, że na Allegro jest wszystko :D
Tomek R.
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: Forest »

Jakbyś napisał, że potrzebujesz taką pompę, to jeszcze bym Ci urwał z tej ceny allegro (to my ją wystawiamy). Jak coś będziesz potrzebował to pisz na PW. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
george_7
Posty: 124
Rejestracja: 15 lis 2013, o 21:50
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240Km 500Nm
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kielce

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: george_7 »

No proszę fajnie wiedzieć a tak z ciekawości po ile macie pompę sprzęgła haldex??? Bo mi ostatnio padła i musiałem wymienic w ASO taka mala elektryczna pompka oleju raptem 1100zl :evil: wziałem bo daja gwarancje ale czemu padło po 80 tysiaca to nie wiedza. Oczywiscie powiedzieli ze jestem pierwszy który taka usterke ma.
Moja biała strzała viewtopic.php?f=18&t=4131
Awatar użytkownika
Forest
Posty: 259
Rejestracja: 6 lip 2013, o 05:00
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Krzysztof

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: Forest »

Jeszcze się nie spotkałem żeby padła. Na tym nie mam dużych marż, także góra za jakieś 900 zł. A do TSi mamy kilka sztuk w dobrej cenie, bo często ciekną. Zresztą dużo rzeczy mamy w dobrej cenie:)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: Enriquez »

dobrze wiedzieć :D
ciekawe, czy przebijecie ofertę lokalnego zaprzyjaźnionego dealera ... hmmmm
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
emay

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: emay »

panowie od ponad miesiaca podczas startu jest krotki pisk gdzies czytalem ze wlasnie moze to byc konczaca sie pompa choc ito bardziej wyglada na jakis pasek czy ktorys mial podobne odglosy...
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: emay »

Tomekr w którym serwisie byłeś ?
tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: tomekr »

Byłem w GAL Icm we Wro.
Tomek R.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: emay »

dobrze, że tam nie serwisuje auta :D
tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: tomekr »

> dobrze, że tam nie serwisuje auta
A gdzie serwisujesz?

btw
Do serwisu specjalnych zastrzeżeń nie mam: wygląda na to, że usterka usunięta. Mimo dużego u nich obłożenia byli na tyle elastyczni, że dosyć szybko się tym zajęli. Koszty naprawy: IMO robocizna do łyknięcia (320pln). Natomiast cena pompy: przypuszczam, że jest podobna w innych serwisach (no, poza Plichtą) - bo korzystają z tego, że nie ma zamiennika.
Tomek R.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: emay »

W centrumtmt na horbaczewskiego.
tomekr
Posty: 28
Rejestracja: 29 sie 2012, o 18:14
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Wrocław

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: tomekr »

robiłem u nich jedną rzecz i jestem zniechęcony: przy wymianie siłownika klapki paliwa uszkodzili jakąś listwę w bagażniku i kazali mi za nią zapłacić.
Nie była jakaś specjalnie droga, ale mimo wszystko IMO to powinien być ich problem, a nie mój.
Tomek R.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: emay »

Z nimi na początku też miałem problem, ale poprosiłem o kierownika serwisu i jest lepiej:D

Jakieś półtora roku temu była zmiana kadry i moim zdaniem na dobre im to wyszło. Kierownik serwisu też się na szczęście zmienił. Ogólnie jestem mega zadowolony bo wytargowałem sobie spore rabaty.
adriand
Posty: 245
Rejestracja: 30 wrz 2010, o 08:21
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: 217 KM / 310 nm
Lokalizacja: WAW

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: adriand »

Ja niestety też przy 110 kkm wymieniałem pompę bo ciekło i niestety musiałem zabulić ok 1100-1200 bez robocizny.
Ale jak widać przy kolejnym razie a takowy nastąpi będę wiedział gdzie uderzać.
MartinI
Posty: 1
Rejestracja: 2 gru 2014, o 15:58
Samochód: Inny
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Lokalizacja: Podbeskidzie

Re: pompa wody 1.8 TFSI

Post autor: MartinI »

Forest pisze:Jakbyś napisał, że potrzebujesz taką pompę, to jeszcze bym Ci urwał z tej ceny allegro (to my ją wystawiamy). Jak coś będziesz potrzebował to pisz na PW. Pozdrawiam.
Witam
Odświeżę temat bo właśnie szukam pompy wody do swojego 1.8TSI.
Forest - czy nadal dysponujesz takowymi?

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ