jaka moc silnika do nowej superb?

Regulamin forum
Szczegółowy regulamin działu znajduje się tutaj: link
kl
Posty: 106
Rejestracja: 22 lip 2010, o 21:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: jaka moc silnika do nowej superb?

Post autor: kl »

Krzysiek pisze:Mi w serwisie poradzono trzymać auto w okolicach 2000 obrotów aby dwumasa nie dostała po tyłku.
Ja jezdze 1800-3200 w TDI - średnie spalanie 7,5 litra - spora przewaga miasta.
Awatar użytkownika
zlaskovik
Posty: 26
Rejestracja: 20 lip 2010, o 13:42
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaka moc silnika do nowej superb?

Post autor: zlaskovik »

Spalanie byłoby ważne gdyby wątpliwości dotyczyły zakupu 1.8 tsi vs. 2.0 tdi. Jeśli problem dotyczy tylko tdi (140 km vs. 170 km) to różnice w spalaniu są tak niewielkie że chyba trzeba głównie brać pod uwagę różnicę w cenie i dynamikę jazdy. Z doświadczenia wiem że tymi silnikami można jeździć bardzo ekonomicznie ale jak ciśniesz to nie ma przebacz spalanie wzrasata - odwieczne prawo natury. :)
Awatar użytkownika
Misiektt
Posty: 1213
Rejestracja: 11 gru 2010, o 21:28
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 3.6 V6 FSI CDVA (260KM)
Aktualnie: 296KM / 377NM
Imię: Marcin

Re: jaka moc silnika do nowej superb?

Post autor: Misiektt »

3.6 FSI z paliwa nie z komputera 14l/100 cykl głównie mieszany na 2 pasmówkach 160-170km/h :)
bacownik
Posty: 27
Rejestracja: 16 sty 2011, o 18:40
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB

Re: jaka moc silnika do nowej superb?

Post autor: bacownik »

Krzysiek pisze:Mi w serwisie poradzono trzymać auto w okolicach 2000 obrotów aby dwumasa nie dostała po tyłku.
To chyba baaardzo trudne do wykonania :) Jak dla mnie, to emerycka jazda, a nie po to kupuje się TDI.

pozdr,
Bacownik
Awatar użytkownika
edeks
Posty: 281
Rejestracja: 21 paź 2010, o 10:42
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: jaka moc silnika do nowej superb?

Post autor: edeks »

Czemu emerycka?

Przyśpieszasz do powiedzmy 3 - 3,5 tys. a potem wyższy bieg i jedziesz płynnie przy 2000. Więcej nie ma sensu, bo poza spalaniem rośnie też poziom hałasu, za dużo mniej też nie, bo właśnie zajedziesz dwumasę.
Żeby w dieslu nie być emerytem wcale nie trzeba też kręcić pod czerwone pole ;)
Suberb combi 1,8 TSI DSG to dobry wybór :)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: jaka moc silnika do nowej superb?

Post autor: sjak »

Znajomy ujeżdża 140 ośkę, ja 170 4x4. Różnica w zużyciu paliwa przy spokojnej jeździe sięga ok 1l/100 km. Biorąc pod uwagę napęd, pewnie realnie będzie ok 0,5. Natomiast jest wyraźnie inna charakterystyka tych silników i tu należy się zastanowić, co się woli. Różnicę w mocy czuć, ale jak się trochę przyciśnie. Przy spokojnej jeździe - niewyczuwalna. Słabszy silnik robi za to wrażenie bardziej "miękkiego", jest spokojniejszy, łatwiej pojechać nim płynnie. IMHO, jeśli lubisz "docisnąć" bierz 170, jeśli jeździsz spokojnie i bardziej zależy Ci na płynności, raczej polecałbym 140
ODPOWIEDZ