bląd 16795

pawulon13
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, o 20:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

bląd 16795

Post autor: pawulon13 »

Witam wszystkich serdecznie. Posiadam Skodę Superb z roku 2002 1.8T + LPG i mam następujący problem. Podczas dość agresywnego przyspieszania i przekroczeniu prędkości 100 km/h zapala mi się kontrolka check engine , lecz poza palącą się kontrolką nic się nie dzieje. Auto jeździ normalnie, normalnie także przyspiesza, turbina chodzi prawidłowo, a straty mocy nie widać, wszystko jest w najlepszym prządku oprócz tej drażniącej palącej się kontrolki. Byłem u znajomego który podłączył mi komputer. Ten wskazał błąd 16795 coś z powietrzem wtórnym. Może mi ktoś poradzić o co chodzi z tym powietrzem wtórnym i do czego się zabrać aby zlikwidować tą usterkę. Wspomnę tylko że kontrolkę już kasowałem kompem wiele razy, ale ile można. Chciałbym po prostu na wiosnę się tego pozbyć na dobre, czyli zwyczajnie zreperować. Bardzo proszę o pomoc :roll: . Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: bląd 16795

Post autor: Matt »

Z forum passata na ten temat
"Po prostu nie rozgrzewa się katalizator na zimnym silniku tak, jak powinien... (pompa tłocząca powietrze do kolektora wydechowego nie działa/zatarła się albo któryś z przekaźników sterujących się uszkodził)"
pawulon13
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2014, o 20:34
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)

Re: bląd 16795

Post autor: pawulon13 »

Dziękuję Mattpl za rozgryzienie tematu, pewnie zacznę od przekaźnika jak byś mi jeszcze podpowiedział gdzie go szukać i jakie jest jego oznaczenie był bym bardzo wdzięczny. Dziękuję jeszcze raz i pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: bląd 16795

Post autor: Matt »

Niestety, dalej już nie jestem w stanie pomóc. Musisz przeszukać forum passata, bo to bliźniacza konstrukcja i będzie podobnie jak w superbie.
hawryl
Posty: 17
Rejestracja: 4 sie 2014, o 15:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Maciek
Lokalizacja: Warszawa

Re: bląd 16795

Post autor: hawryl »

Witam odgrzewam kotleta... I mnie juz po raz 3 dopadł ten błąd ,a dokladnie najpierw wywalilo mi blad nr.16795, a za drugim i trzecim błąd P0411. (Secondary Air Injection System Incorrecct Głów). Z tego co czytałem te dwa błędy są ze sobą powiązane. W zasadzie wszystko chyba zaczęło się od założenia gazu, w każdym razie byłem juz dwa razy u gazownia i zgazem wszystko jest chyba ok. Teraz ze 200-300 km chce zrobić na benzynie i sprawdzić czy błąd tez wyskoczy ponownie ... W każdym razie pytanie do kolegi, który założył temat, rozwiazales ten problem? Generalnie u mnie również nic się złego nie dzieje poza świecąca się kontrolka, samochód jeździ i nic się nie dzieje, spalanie póki co w normie, oleju nie bierze... Generalnie jestem na poczatku drogi wiec wszelkie info na co zwrócić uwagę będzie mi bardzo pomocne:).
ODPOWIEDZ