Jaka maglownica w S1?

User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Jaka maglownica w S1?

Post autor: User019 »

Czy Wiecie jaka jest maglownica w Superb 1. Tzn czy firmy Koyo, czy ZF? Słyszałem ze nie są zamienne. A moze wiecie coś na ten temat?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Jaka maglownica w S1?

Post autor: Enriquez »

a było 8 rodzajów - podaj rocznik, silnik i numer nadwozia, może być PW
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
User019
Posty: 114
Rejestracja: 16 sty 2012, o 22:13
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 171
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaka maglownica w S1?

Post autor: User019 »

rok 2004, comfort awx. VINu niestety w tej chwili nie ma. Czy te przekładnie czymkolwiek sie roznia? Z tego co slyszalem są zamienne
Raf T
Posty: 64
Rejestracja: 4 sty 2015, o 19:58
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Rafał
Lokalizacja: Lublin

Re: Jaka maglownica w S1?

Post autor: Raf T »

Mam pytanie u mnie mechanik przy wymianie rozrządu i oględzinach autw stwierdził wyciek z maglownicy . Zamierzam ją zregenerować . Macie może jakiś warsztat godny polecenia . Jak to cenowo wygląda ? Bo chyba w używki nie ma co wchodzić :?:
Weso
Posty: 50
Rejestracja: 11 maja 2014, o 16:40
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI BMP (140KM)
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Jaka maglownica w S1?

Post autor: Weso »

Raf T pisze:Mam pytanie u mnie mechanik przy wymianie rozrządu i oględzinach autw stwierdził wyciek z maglownicy . Zamierzam ją zregenerować . Macie może jakiś warsztat godny polecenia . Jak to cenowo wygląda ? Bo chyba w używki nie ma co wchodzić :?:
używka śliski temat, ja tak chciałem przyoszczędzić i wsadziłem używkę od kolgi. Nie pukała przez pierwsze 3 miesiące, potem zaczęła:)
Ja polecam regeneracje http://auto-belki.supermechanik.pl/
Wczoraj nawet klient vectra C przyjechał do nas na wymianę z przekładnią kupioną u nich. 2 lata gwarancji bez limitu km, także chyba są pewni swojej roboty
Oleje premium Motul, Penrite, inne, części eksploatacyjne, Serwis, Niskie ceny
gg: 3543322 , nr tel. 888-530-456
www.expressparts.pl
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: Jaka maglownica w S1?

Post autor: jarkow »

swego czasu kolega regenerował maglownicę do mondeo mk1 w Lublinie - był bardzo zadowolony. Jesteś z Lublina, chyba lepiej u siebie.
Awatar użytkownika
iparts
Posty: 19
Rejestracja: 26 mar 2013, o 12:26
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka maglownica w S1?

Post autor: iparts »

Regeneracja ogólnie nie jest zalecana, ale jeśli znasz historię samochodu (a co za tym idzie historię tej przekładni) to możesz rozważyć czy oddać maglownicę do regeneracji czy lepiej zdecydować się na zakup nowej (koszt +/- 1300zł). Słyszałem na ten temat różne opinie, niektórzy zachwalali proces regeneracji inni twierdzili wręcz że zostali po prostu naciągnięci na pieniądze, ja osobiście staram się kupować zazwyczaj nowe części, ale uważam że regenerowanie jest dużo lepsze niż kupowanie używek.
Zapraszamy forumowiczów do internetowego sklepu z częściami - http://www.iparts.pl/auto/skoda,106.html
ODPOWIEDZ