światła przednie

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
michalmonika2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

światła przednie

Post autor: michalmonika2 »

Witam,czy ktoś wie jakie jest przeznaczenie żarówek halogenowych zamontowanych po wewnętrznej stronie palników biksenonowych,które obsługuję przecież światła mijania i drogowe,mnie osobiście one przeszkadzają w chwili włączenia dając żółtawy kolor światła w porównaniu z ksenonami i to dość blisko przed samochodem.Co to za "Patent",jaki to ma cel!?
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: światła przednie

Post autor: szms »

nie wiem o co Ci biega, ale po mojemu to one służą do tego, że jak mrugasz długimi nie mając włączonych mijania (czyli DRL) to jedzie na żarówce, a jak masz ksenony zapalone to załącza normalnie.


Tak na mój chłopski rozum.
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: światła przednie

Post autor: Matt »

Oprócz tego co napisał szms, one nie mają za zadanie dodatkowo wspomagać ksenony na długich? Jeśli przeszkadza Ci, że widzisz więcej...
whity

Re: światła przednie

Post autor: whity »

Cel taki zeby oszczedzic palniki xenonow....poniewaz najbardziej sie zuzywaja przy wlaczaniu.....a jak w dzien masz drl zalaczome to swiecisz dlugimi jako halogen a nie bixenon
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: światła przednie

Post autor: szms »

dokładnie o to chodzi.... żeby ksenony oszczędzać... nie ma to innej "fajnej" funkcji.

ja jestem z tego zadowolony, bo nie jestem żydkiem i jak stoją misiaki to często daję znać innym kierownikom. :roll:
Awatar użytkownika
Zaj007
Posty: 1278
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Maciej
Lokalizacja: Olsztyn

Re: światła przednie

Post autor: Zaj007 »

Tak jak wyżej. Wspomagają długie, a jak masz światła mijania wyłączone i pomrugasz długimi - zapalą się tylko żarówki, nie xeony.

Jak nie wiedziałem, że tak jest to niechętnie mrugałem gdy ktoś bez świateł jechał/policja stała. Teraz mrugam do bólu :mrgreen:
Obrazek
ODPOWIEDZ