nawigacja Amundsen

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
michalmonika2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

nawigacja Amundsen

Post autor: michalmonika2 »

Witam,proszę o radę czy warto dopłacać za nawigację Amundsen (900zł.)w nowym samochodzie,chodzi mi o jej funkcjonalność,akktualizację i aktualność map(Europa zachodnia)obsługę,prowadzenie itp?
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: gachul »

jak 900 zł to warto... i masz na myśli Amundsena + z modułem BT jak myśle
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
michalmonika2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: michalmonika2 »

Tak,a mapy są aktualne?
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: gachul »

jako tako ale niech wypowiedzą się koledzy co mają A+ na pokładzie... ja mam columbusa:)
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: nawigacja Amundsen

Post autor: RemekS »

Sa aż za aktualne. Prowadzą drogami, których jeszcze nie ma;). Aktualizacja jest zaje... droga bo (przynajmniej mi nie udało się znaleźć w necie) pozostają tylko ori mapy. Koledzy pisali, że napewno szybsza od Columbusa.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
blk
Posty: 207
Rejestracja: 9 sie 2013, o 13:02
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Warszawa

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: blk »

Ja mam i uważam, że warto. Nie wiem jak bardzo są aktualne w całej Polsce, ale tam gdzie jeździłem to drogi były, do celu dojeżdżałem i czasem brakowało numeru domu, ale to mały problem ;) Uchwyt na telefon leży odłogiem w schowku pod fotelem pasażera od zakupu :)
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: pab567 »

Też uważam, że warto. Równocześnie warto przeznaczyć 700 zł na moduł GSM III (Premium) - jakość rozmów i zasięg jest bez porównania. A potem (najlepiej od razu - póki sprzęt nowy) zdemontować Amundsena, sprzedać go, dołożyć trochę kasy i kupić z drugiej ręki Columbusa. Dzięki darmowym aktualizacjom map Columbusa inwestycja w 100% się zwróci.

Tylko Sound Systemu nie zamawiaj...

A w ogole to ten wątek nie powienien być w innym dziale?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Enriquez »

Amundsena + chyba nie da się zamówić z osobnym modułem GSM.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: pab567 »

Enriquez pisze:Amundsena + chyba nie da się zamówić z osobnym modułem GSM.
Z GSM II nie ale z GSM III się da.
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

Odebralem autko w styczniu z RNS 315 (bo to pasek, ale to odpowiednik Amundsena+). Wszystko smigalo super, jest prosty, ale po prostu dziala. Chcialem udziwnien i wywalilem 2600 PLN na nowego RNS 510 czyli to co w skodzie nazywa sie Columbusem. No i mam kilka uwag:
1/ pozbylem sie bluetooth'a, bo nie wiedzialem, ze przy RNS 510 to oddzielny modul. Bluetooth w 315 dzialal super, bez zarzutow.
2/ RNS 510 jest wolniejszy od RNS 315.
3/ nie wiedziec czemu w wiekszosci przypadkow 510 nie odczytuje tagow plikow MP3 i pokazuje tylko nazwe pliku :-/
4/ nawigacja nic lepiej nie dziala niz w 315, a wiekszy ekran nieco ladniej moze wyglada, ale funkcjonalnie wiele dobrego nie wnosi.
5/ dodanie modulu BT to koszt kolejnych 600 PLN jak mi powiedzial facet, co mi montowal 510.
6/ dysk twardy 510 mozna sobie w buty wlozyc, jak przeciez mozna miec swoja karte SD.
7/ i jeszcze sie modle, zeby jakies jaja z aku nie porobily sie, bo niektorzy z tym klopot mieli przy 510. nie znam tematu i nie chce wnikac w technikalia. urzadzenie ma po prostu dla mnie dzialac, bajerow nie potrzbuje :)

Ogolnie jestem zrezygnowany i chyba zrobie downgrade i wroce do RNS 315, nawet jesli raz na 1-2 lata bede musial kupic aktualizacje za 200-300 euro (podobno taki koszt). Zamiast sprzedawac 315 co wymontowalem, wstawie go tam na nowo i sprzedam to co kupilem czyli 510 :( Niech nawet strace na tej glupocie, ale ten 510 wcale mnie nie przekonuje. Widac, ze to juz tez urzadzenie nie z tej epoki mimo wszystko.
whity

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: whity »

Mam takie same spostrzezenia maverick...tez mialem 2 systemy przez prawie rok kazdy
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

Nie jestem kumaty w tym temacie, bede wdzieczny za info. Jesli mialem RNS 315, teraz mam 510, to zeby ponownie miec 315 to jest plug&play? Nic nie trzeba kodowac, cudowac, tylko wyjac 510 i wstawic 315?
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: gachul »

kodowanie chyba musisz zmienić
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

OK, z tego co wlasnie mi powiedzial kolega z Czech, to w takim przypadku jak moj wystarczy tylko przepiac radio i wszystko powinno smigac.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Enriquez »

będzie śmigać - jedyne co, to jakbyś zmienił z powrotem na rns315, ale nie z Twojego samochodu, to może się zdarzyć, że będzie zakodowany SoundSystem a u Ciebie go nie ma na przykład lub odwrotnie. Wtedy nie będzie słychać dźwięku. No ale to 5 sekund roboty.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
ODPOWIEDZ