nawigacja Amundsen

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
michalmonika2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: michalmonika2 »

Witam,a jak spisują się mapy Europy zachodniej na Amundsenie?
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

Dzieki Marcin za potwierdzenie.

Co do jakosci map: jezdzilem RNS 315 (Amundsen+) po Niemczech, Luksemburgu, Belgii i Czechach. Bez problemow bylo. Bardzo ladnie dziala (ale nie w Polsce) TMC i wytycza dynamicznie trase w razie problemow z korkami/zatorami.
norbee
Posty: 10
Rejestracja: 3 lut 2014, o 19:58
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: norbee »

Ja bym sie zastanawiał czy nie lepiej kupic sobie osobna stacje multimedialną np: GMS7206 gdzie jest nawigacja, Dvd i wiele innych za niecałe 1600 można juz kupić i podobno pasuje pod panele supebrów czy octavi?
whity

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: whity »

Nie wprowadzajcie kolege w taki tani szajs....same problemy z tym bedzie mial
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

Moje doswiadczenie jest takie, ze po naklepaniu ponad 5k km w 6 tygodni po Europie na RNS 315 nic wiecej do szczescia mi nie potrzeba. Jak za rok/dwa wydam te 200-300 euro na aktualizacje map, to tez przezyje.
pastihno
Posty: 34
Rejestracja: 13 gru 2013, o 20:10
Samochód: Superb III
Silnik: 1.4TSI (150KM)
Imię: Wito
Lokalizacja: SO

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: pastihno »

norbee pisze:Ja bym sie zastanawiał czy nie lepiej kupic sobie osobna stacje multimedialną np: GMS7206 gdzie jest nawigacja, Dvd i wiele innych za niecałe 1600 można juz kupić i podobno pasuje pod panele supebrów czy octavi?
za podobne lub mniejsze pieniądze można mieć Columbusa, który jest w pełni zintegrowany z autem, dodatkowo z tego co czytam, można go trochę "stuningowac". Przeciętnemu użytkownikowi w pełni wystarczy.

Odnośnie jakości map w Amu+, nie mam praktycznie żadnych zastrzeżeń. w PL dosyć dobrze działają mi nawet punkty adresowe. Ma kilka niedogodności, ale ogólnie jest OK.
whity

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: whity »

Pastihno, to samo bys mial z columbusem...
Saszka_17
Posty: 17
Rejestracja: 6 lut 2013, o 13:30
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Olek
Lokalizacja: Toruń

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Saszka_17 »

Także nie mam zastrzeżeń do Amundsen+, czasami brakuje numeru domu, ale poza tym nigdy nie kazał mi jechać pod prąd i nie wyznaczał nielogicznej trasy, nie zawiesił się i trasy koryguje po pojechaniu inaczej dynamicznie i bardzo szybko. No i widać na niej nieoddane jeszcze do użytku autostrady ;-)
michalmonika2
Posty: 35
Rejestracja: 27 sty 2014, o 11:26
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: michalmonika2 »

Ok,dzięki Panowie,zamawiam!
Awatar użytkownika
dolko
Posty: 406
Rejestracja: 21 wrz 2013, o 12:27
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: uzupełnij pole

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: dolko »

Jedno co mnie na prawdę wkurwia w tym Columbusie to responzywnosc ekranu na dotyk, choćby w starym navroadzie, a nie czekajcie, tam było lepiej bo szybciej się uruchamial!
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

Marcin, a jeszcze mam jedno pytanie. Czy jesli swoje "stare" radio 315 wmontuje dopiero za miesiac, to nadal bedzie "pamietac" ustawienia do mojego samochodu? Obecnie to radio siedzi wypiete z samochodu, ale bede mial mozliwosc jego montazu dopiero za miesiac.
Co do montazu: tam potrzeby jest chyba wkretak typu torx, zgadza sie?

Z gory dzieki za info :)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Enriquez »

będzie pamiętać. Torx 20, ale mistrzowie w serwisie czy na linii równie dobrze mogli to przykręcić czymkolwiek
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

Dzieki za te odpowiedzi.
Nie bylem wlasnie pewien jak to dziala. Bo np. w 315 mialem bluetooth (wbudowany w radio), w 510 obecnie nie mam. Wiec balem sie, ze jak podlacze na nowo 315, to bluetooth bedzie trzeba samemu zakodowac na nowo, zeby moc korzystac z np. telefonu z kierownicy etc.
Maverick

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: Maverick »

OK, 315 wstawiona na swoje miejsce, 510 out :)
Wszystko smigalo jak pisales od kopa -- raz jeszcze dzieki Marcin za pomoc.
andriu21tg
Posty: 107
Rejestracja: 28 mar 2013, o 13:30
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: BMW F25
Lokalizacja: Tarnogórskie Szosy OCP

Re: nawigacja Amundsen

Post autor: andriu21tg »

Ile chcesz za 510?

Wysłane z mojego SM-N9005 przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ