S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Tematy nie związane z Superbem
bogge
Posty: 515
Rejestracja: 18 lis 2010, o 14:21
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: VW Phaeton, VolvoV70
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: bogge »

Hej Panie i Panowie,

Postanowiłem opisać swoją historię bo podejrzewam, że wielu z Was również stosuje śruby antykradzieżowe w naszym pięknym i "bezpiecznym" kraju.

Dość dużo jeżdżę i w związku z produktami drogo-podobnymi, które masowo występują w naszym kraju niestety na felgach 17' i niskim profilu niemożliwym, albo dla mnie niemożliwym jest nie uszkodzić opony.

Mnie to przydarzyło się w ostatnich 2 miesiącach 3 krotnie. Okoliczności nie będę podawać aby nie zanudzać - w żadnej nie zawiniłem, dziury, dziury i jeszcze raz dziury...

Postanowiłem przesiąść się z 17' 225/45/17 na 205/55/16 - uczyniłem to w zeszłym tygodniu zajeżdżając do Norauto. Kupiłem komplet felg aluminiowych i 4 opony Nokian WGR 2. Ponieważ nasze oryginalne szpilki Skody są za krótkie (w nowych felgach 6 obrotów, a powinno być minimum 8) zakupiłem produkt ponoć Angielski, który fabrycznie stosuje również Toyota i jest 'bardzo polecany'.

Śruby antykradzieżowe kosztowały 139 PLN, więc nie jest to jakiś nie wiadomo jaki wydatek, ale....

W komplecie jest tylko 1 nakładka do odkręcania, której NIE WOLNO dokręcać i odkręcać przy użyciu pistoletów pneumatycznych, co jest wyraźnie zaznaczone w instrukcji, niestety ta wiedza nie jest widać znana wszystkim, bo serwis przykręcał pneumatem!.

Dziś jakiś miły sąsiad, albo po prostu gówniarz nie mający nic do roboty potraktował na boku nożem moja oponę. Trudno, klucz w dłoń i heja. No właśnie... Biorę nakładkę do odkręcania w dłoń, a tam wewnątrz kompletnie starta choinka, którą się wkłada w szpilkę. Pojechałem z nakładką do Norauto, popatrzyli pokręcili ze zrozumieniem głową i poinformowali mnie, że nie mają takiej drugiej bo każda jest UNIKALNA.

17.30, pracują do 18, a ja jutro i przez cały tydzień mam auto koniecznie niezbędne do pracy... :oops:

Konkluzja - spawarka, spawanie na nowej feldze trzpienia od szpilki i wykręcanie. Udało się i mogę założyć zapas, a info co do nakładki będę mieć najwcześniej we wtorek, bo wtedy da radę już mieć jakiś konkret.

Reasumując - jeżdżę na zapasie i jeśli ktoś przebije mi zapas, albo ja sam wjadę w dziurę to jeszcze ok, ale jeśli którekolwiek z pozostałych kół, to pozostaje laweta, albo spawarka i powtórka z rozrywki....

Jeśli ktokolwiek z Was będzie mieć taką sytuację po kupnie śrub antykradzieżowych, zwracajcie na to uwagę - ja teraz na pewno będę podwójnie...
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: Tomek »

też miałem kiedyś przeboje i z antykradzieżowymi i z normalnymi też.
Teraz mam normalne śruby, a w bagażniku porządny krzyżak, bo te klucze "L" to z kolei potrafią łebki śrub obmielić.
S3 L&K
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: eX »

dlatego warto kupic po prostu stalowki do dobre zabezpiecznia, w octavii mechanicy przykrecili pneumatem tak wszystkie sruby ze nie dalo sie ich zdjac i trzeba bylo spawac (felgi przynajmniej nie szkoda)
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Tomek
Zasłużony
Posty: 396
Rejestracja: 18 lut 2010, o 22:43
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Tomek
Lokalizacja: Warszawa

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: Tomek »

dobrze jeszcze psikać śruby smarem czy innym wd-40 przed wkręceniem. Nie zapiekają się.
S3 L&K
Awatar użytkownika
eX
Posty: 823
Rejestracja: 21 lut 2010, o 08:34
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Aktualnie: 192
Lokalizacja: GD

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: eX »

wd40 to nie jest dobry pomysl psikac przed przykreceniem, ale smarem juz lepiej.
2.0TDi, CBBB, CR170KM, 4x4
Obrazek
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: Subaru »

Z tego co wiem śruba pracuje na tarcie więc stosowanie smaru to chyba nie najlepszy pomysł
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: gachul »

jest specjalny smar miedziowy przeznaczony do pracy w wysokich temp. dostepny w nor-auto.. rewelacja
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
allsop
Posty: 19
Rejestracja: 12 sty 2011, o 17:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tychy

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: allsop »

ja na szczęście sam zawsze robię sobie śruby i jak na razie nie miałem problemu z odkręcaniem.
mało tego, miałem już dwie próby kradzieży felg i każda ze śrub okazała się nie do przejścia.
Subaru
Posty: 50
Rejestracja: 14 lis 2010, o 16:32
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Kamil
Lokalizacja: Wwa

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: Subaru »

allsop, A jakie masz śruby? Pytam z ciekawości. Warto wiedzieć co się sprawdza :)
Awatar użytkownika
allsop
Posty: 19
Rejestracja: 12 sty 2011, o 17:53
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: Tychy

Re: S2 - śruby anty kradzieżowe - ostrzeżenie

Post autor: allsop »

Witam, w nissanie miałem nakrętki które zmodyfikowałem w taki sposób, że możliwe było jedynie dokręcenie nakrętki, natomiast odkręcanie musiało nastąpić tylko i wyłącznie poprzez klucz "negatywowy". W przeciwnym wypadku wszelkie klucze się ześlizgiwały.
Najlepiej sprawdzają się nieregularne i owalne ksztaly.

Nissana sprzedalem wiec jak znajde plik acada to wrzuce.
ODPOWIEDZ