Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

makan89041
Posty: 7
Rejestracja: 10 sty 2014, o 21:30
Samochód: Superb I
Silnik: 1.8 AWT (150KM)
Imię: Damian

Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: makan89041 »

witam wszystkich

Mam problem. Otóż ostatnio zauważyłem że w kabinie po stronie kierowcy i za nim u pasazera zbiera sie woda pod okładzina.
Mieliście taki problem kiedyś może? czytalem cos w necie ale jakos mnie nic nie naprowadzilo na to zeby ten problem usunac. odpływy niby są drożne wiec gdzies musi być przeciek. jak jezdze to gdzies kolo moich drzwi slychac lekki swist wiec moze uszczelka jakas odstaje ale czy od takiej uszczelki nabrałoby sie az wiadro wody pod nogami. albo czy wpływ mogło miec na to zakładanie gazu. i "fachowcy" mogli mi uszkodzic jakas uszczelke? (np od linki otwierania klapy silnika)?

jak macie jakies pomysly albo podobne problemy to dajcie znac, bylbym bardzo wdzieczny zanim mi auto zaleje i wszystko pognije ;/
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: elmi_k »

X
Ostatnio zmieniony 17 lip 2016, o 19:18 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
karola
Posty: 11
Rejestracja: 19 kwie 2014, o 19:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 BDG (163KM)
Imię: Karolina

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: karola »

Zanim już zaczniesz się bawić w śmigusa proponuje zabezpieczyć moduł komfortu przed zalaniem.
Ares 1
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: Ares 1 »

U mnie zauważyłem podobny problem tylko pod nogami pasażera, przed trzema dniami po nocnym deszczu było na wycieraczce chyba z 1/2 litra wody. Znajomy mówił żebym zaczął szukanie przyczyny od sprawdzenia drożności odpływu z podszybia. Jutro sobota to będę "grzebał".
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: koniu1973 »

Ares 1 pisze: sprawdzenia drożności odpływu z podszybia.
od tego trzeba zacząć, może wpadły jakieś kawałki igliwia lub liści
Ares 1
Posty: 9
Rejestracja: 22 sty 2014, o 18:17
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: Ares 1 »

Przeglądałem stare wątki na forum i znalazłem jeszcze sugestie aby wyczyścić lub nawet ktoś pisze wyrzucić jakieś uszczelnienia pod akumulatorem i serwem. Tak jak pisałem będę "grzebał".
m2c
Posty: 12
Rejestracja: 31 mar 2012, o 11:47
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: m2c »

Współczuję ci, u mnie lało się chyba z każdego możliwego miejsca. Wyciągnąłem ze 20 litrów wody...
Oprócz uszczelki od linki sprawdź też uszczelkę pod obudową komputera. U mnie lało się właśnie tędy. Sprawdź też uszczelkę w drzwiach izolującą pokrywę na której jest mechanizm opuszczania szyby od reszty drzwi.
U siebie wywaliłem gumowe lejki które są w odpływach pod akumulatorem i pod serwem gdyż notorycznie się zapychały.

Od strony pasażera woda lała się przez pokrywę filtra przeciwpyłkowego. Jest ona mocowana na dwie śruby i jedna puściła tworząc szparę.
Awatar użytkownika
superbdaro
Posty: 102
Rejestracja: 5 lut 2014, o 17:43
Samochód: Superb I
Silnik: 2.8 V6 AMX (193KM)
Imię: Darek
Lokalizacja: Elbląg

Re: Zbieranie się wody na podłodze po stronie kierowcy

Post autor: superbdaro »

Panowie trzeba rozebrac podszybie pod maska tam gdzie jest akumulator itp powyciagajcie wszystko co sie da i trzeba tam posprzątać
ponieważ macie pozapychane kanały sciekowe wody i dlatego wam leci do srodka bo z tej komory robi sie wam wanna znajdziecie tam takie kółka gumowe zaślepki i one tez maja byc przelotowe nimi przelatuje woda na skrzynie itp.a i uważajcie na moduł komfortu bo jak zaleje to koniec.przerabiałem ten temat w audi.i od tego czasu co dwa lata tam zglądam wiecie liście ,piach oraz woda i wystarczy kokpit zalany.pozdro.
ODPOWIEDZ