Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Igor
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Igor

Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Igor »

Witam,

To będzie mój pierwszy post z pytaniem. Poszukałem troszkę na forum, ale jednoznacznych odpowiedzi nie znalazłem w kwestii mojego przypadku.

Zacznę od tego, że posiadam od nowości Superba z 2010 roku, który posiada między innymi kierownicę wielofunkcyjną.
W zeszłym roku kupiłem drugiego Superba (2010 rok). Auto posiada radio Swing i wyświetlacz wielofunkcyjny Maxi Dot.
Wszystkimi funkcjami mogę sterować dzięki przyciskom na dźwigience kierunkowskazu. Niestety, w porównaniu ze sterowaniem z kierownicy, taka metoda jest dosłownie fatalna.
Czy w tym konkretnym przypadku wystarczy kupno samej kierownicy wielofunkcyjnej, czy też konieczny jest dodatkowy moduł i ew. nowa wiązka kabli? A może znacie, jakąś firmę w okolicach Trójmiasta, która może mi pomóc w tym zagadnieniu.?
I pytanie nr. dwa.. Mam przejechane 177 tyś KM i domyślam się, że powinienem wymienić pasek rozrządu. (Ponoć producent zaleca wymianę przy 210 tyś. km? - tak usłyszałem w ASO) Czy możecie to potwierdzić? Ew. Czy możecie polecić kogoś kto dobrze wykona taką wymianę (Niekoniecznie ASO - byle nie przepłacać i na oryginalnych częściach)

Pozdrawiam,

Igor
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: koniu1973 »

Trochę dziwna sprawa masz maxi dot i nie ma kierownicy wielofunkcyjnej. Może kiedyś tak skladali?
whity

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: whity »

Koniu to czesto tak bywalo....nawet octavia 2 rs nie miało multifunkcji w kierownicy
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Enriquez »

w kwestii kierownicy skontaktuj się z Krzynolem z Banina - 606 839 674
pytanie, czy faktycznie masz maxi-dot, czy tylko komputer pokładowy (spalanie, prędkość itp.)
czy możesz na nim wyświetlić np. menu Setup? Jeżeli tak to faktycznie jest maxi, jeżeli nie to montaż kierownicy niewiele zmieni - nie będziesz i tak mógł przewijać rolką - ale podkreślam dotyczy to wyświetlacza segmentowego.
Do swapa kierownicy potrzebujesz oczywiście samej kierownicy, wiązki i być może nowego modułu pod kierownicę (u mnie akurat zamontowali taki, który obsługiwał kierownicę)... Wszytkiego dowiesz się od Krzynola.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Igor
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Igor

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Igor »

Marcin,

Dzięki za podpowiedź.. Mam Maxi Dot. Są wszystkie opcje łącznie z Setupem. (Dokładnie jak w wersji, którą mam w Superbie ze sterowaniem w kierownicy)
Krzynol sie nie pogniewa, że teraz przedzwonie?:)
Igor
Posty: 5
Rejestracja: 20 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Igor

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Igor »

Heh.. Już rozmawiałem z Krzynolem.. Wstępnie jestem umówiony na jutro:) Bardzo fajny gość. Dziękuję za namiar. Teraz najważniejsze będzie, czy mój moduł obsługuje kierownice wielofunkcyjne..
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Enriquez »

Jutro się dowiesz, myślę że będzie OK.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: trix »

Igor pisze:Witam,
I pytanie nr. dwa.. Mam przejechane 177 tyś KM i domyślam się, że powinienem wymienić pasek rozrządu. (Ponoć producent zaleca wymianę przy 210 tyś. km? - tak usłyszałem w ASO) Czy możecie to potwierdzić? Ew. Czy możecie polecić kogoś kto dobrze wykona taką wymianę (Niekoniecznie ASO - byle nie przepłacać i na oryginalnych częściach)

Pozdrawiam,
Igor
Zgadza się dla 2.0 tdi wymiana przy 210kkm, ale ja bym wymienił odrobinę wcześniej....
siemacho1
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2014, o 20:29
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Michał

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: siemacho1 »

Podepnę się pod wątek :). Również posiadam Superb z tempomatem i MaxiDot. Moduł kierownicy to: 5K0 953 521 BL .
Niestety na Ross-Tech znalazłem, że ten moduł jest niesprawdzony i w wariancie Midline :(.
I tutaj mam parę pytań. Czy ktoś orientuje się czy ten moduł zadziała z kierownicą multifunkcyjną czy muszę go wymienić ?
Czy w przypadku tego modułu lub innego z tej serii działającego z kierownicą multi potrzebuję coś jeszcze oprócz kierownicy ? Jakąś wiązkę przewodów ?

Kolejne pytania dotyczą już ewentualnego dodania modułu GSM/bluetooth. Mianowicie czy jeśli założę kierownice multi z przyciskiem kółka zamiast słuchawki to czy kierownica obsłuży moduł GSM ?
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Enriquez »

Hej, po pierwsze nie znalazłem takiego numeru części 5K0 953 521 BL ... skąd go wziąłeś?
Powinien być 5K0 953 569 i kocówka jakaś - zapodaj no stronę skąd wziąłeś, że to midline.

Co do wiązki to masz dwa wyjścia - zmodyfikować obecną - dołożyć 3 kabelki i wtyczkę, lub kupić gotową wiązkę.

Kierownica z kółkiem obsłuży GSM - w chwili gdy ktoś do Ciebie będzie dzwonił na MaxiDocie pojawi się komunikat "Answer", czyli odbierz - wystarczy nacisnąć prawą rolkę. Pozostałe funkcje menu telefonu obsługujesz tak samo jak każde inne.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
siemacho1
Posty: 24
Rejestracja: 28 mar 2014, o 20:29
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Michał

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: siemacho1 »

Masz rację, źle wkleiłem :oops:

Address 16: Steering wheel (J527) Labels: 5K0-953-569.clb
Part No SW: 5K0 953 521 BL HW: 5K0 953 569 C
Component: LENKS.MODUL 014 0140
Revision: FF010040 Serial number: 20110209101355
Coding: 5080140000
Shop #: WSC 33361 790 00999
ASAM Dataset: EV_SMLSNGVOLWSXS A01004
ROD: EV_SMLSNGVOLWSXS_SK46.rod
VCID: 77FD0D57CE389FA0111

No fault code found.

A sprawdzałem tutaj http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.ph ... e_Versions
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: Enriquez »

no to chyba masz już jasność w temacie midline to midline i nie urzeźbisz z tego kierownicy,
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
carlv
Posty: 31
Rejestracja: 26 maja 2014, o 07:05
Samochód: Superb II
Silnik: 1.4TSI CAXC (125KM)
Lokalizacja: Kraków

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: carlv »

Temat wprawdzie nie do końca ten ale żeby nie śmiecić..

Nie do końca rozumiem, dlaczego nie mogę wprost przeszczepić kiery z mojej (1 fotka) na taką jak poniżej, tylko muszę dokupywać airbag (nawet nie wiem jakiego szukać). Enriquez doradzałeś mi na PW, wiem, ale nie wiem czego mam w ogóle szukać i w czym tkwi różnica.

taka:
Obrazek

na taką:

Obrazek
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5813
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: pab567 »

Inny kształt poduszki?
Awatar użytkownika
adamski
Posty: 632
Rejestracja: 7 sie 2012, o 18:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Imię: Adam
Lokalizacja: Kalisz

Re: Czy można wymienić kierownicę na wielofunkcyjną

Post autor: adamski »

Ta druga jest po lifcie i po prostu airbag jest inny. Dlatego trzeba go wymienić.

Przed liftowy (Twój)

Obrazek

Po liftowy:
Obrazek
adamski - sąsiedzi mówią na mnie Skodziarz....
ODPOWIEDZ