[trojmiasto] Serwis: wymiana oleju, filtry

uko
Posty: 10
Rejestracja: 24 sie 2013, o 21:29
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Gdańsk

[trojmiasto] Serwis: wymiana oleju, filtry

Post autor: uko »

Cześć.
Autko z 2009 1.8 tsi, dsg, przebieg ok. 118000, czas na olej i filtry.
Dzieki watkowi : viewtopic.php?f=17&t=4655&start=15 za darmoszke wymienią mi olej w skrzyni (mam tylko umówić termin),
Pytania wiec mam:

1. Który serwis Skody w trójmieście (w grę wchodzi tez Elbląg) wybrać?
2. Najbliżej mi do http://www.skoda-auto.pl/dealers/plicht ... w-serwisie, moze byc?
3. Czy wymianę oleju (mam swój), filtrów (paliwo, olej, przeciwpyłkowy - kupie na dniach w internecie), lepiej zrobić poza ASO, czy warto zapłacić więcej ale być pewnym jakosci wykonania?
4. Rozrzad. Mam autko od niedawna, jak jest w moim modelu? Co ile się w nim wymienia? Jaki koszt (rzad wielkości)?
5. Kalkuluje sie połączyć wymianę oleju, filtrów z z akcja serwisowa dot DSG (patrz pierwszy link), czy lepiej zrobic dwie osobne wizyty w serwisie? Pierwszą, w tańszym nieautoryzowanym, drugą w ASO?
6. Przyjmą mnie w ogóle w jakimkolwiek ASO z własnym olejem i filtrami? Chcąc od nich tylko robociznę?

Serdeczne dzięki, za odpowiedzi:)
pozdrawiam
uko
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: [trojmiasto] Serwis: wymiana oleju, filtry

Post autor: trix »

3. Prosty zabieg i byle mechanik sobie poradzi, ale w aso jak zrobisz będziesz miał wpis w historii auta
5. ja bym robił podczas jednej wizyty (nie musisz im dwa razy auta zostawiać)
6. Z tego co wyczytałem tu na forum to TAK
Awatar użytkownika
przem00
Posty: 628
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 15:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: KWI

Re: [trojmiasto] Serwis: wymiana oleju, filtry

Post autor: przem00 »

A co Ci daje wpis w książce ? Ja już nie serwisuje w skodzie, SZKODA zostawiać tam góry pieniędzy za brak wiedzy i niekompetencje. Wole to robić u pewnego mechanika, który wbija w książkę to co robi i dodaje fakturę.
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: [trojmiasto] Serwis: wymiana oleju, filtry

Post autor: zubrzyk »

Serwis na P* sobie daruj...szkoda nerwów
Obrazek
Michacy
Posty: 122
Rejestracja: 16 sie 2013, o 14:37
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 335KM @430Nm
Imię: Michał
Lokalizacja: Poznań

Re: [trojmiasto] Serwis: wymiana oleju, filtry

Post autor: Michacy »

4. Rozrząd przecież masz na łańcuchu, więc teoretycznie się nie wymienia. Jednak w TSI były problemy z rozrządem, także możesz pomyśleć np. o wymianie napinacza (nie pamiętam jaki koszt, ale chyba do 1k zł). W dodatku były też różne akcje serwisowe, np. na popychacz wałka, także dobrze byłoby sprawdzić czy Twoje auto się na to łapie lub czy miało już to zrobione. Wlepki z akcji serwisowych powinieneś znaleźć naklejone przy kole zapasowym.
ODPOWIEDZ