drgania kierownicy

Semai
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 23:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

drgania kierownicy

Post autor: Semai »

Panowie,

uprzejma prośba o komentarz. Jestem przed zakupem skody. Szukając jakiś tam informacji w sieci natknąłem się na taki artykuł:
http://leszek.onair.pl/530/skoda-superb ... je-opinie/

Również na tym forum jest wątek pt. drgania kierownicy, gdzie co do zasady można wyczytać, że niejednemu z Was się to przytrafiło a nie chce mi się wierzyć, że sprawa zawsze dotyczy nie wyważonej/źle wyważonej felgi przy zmianie opon.

Czy można mówić o jakieś powiedzmy powtarzającej się przypadłości - czy jednorazowy przypadek ww człeka?

Dzięki!
whity

Re: drgania kierownicy

Post autor: whity »

Poszukaj, ten temat był juz przerabiany....
Semai
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 23:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: drgania kierownicy

Post autor: Semai »

Szukałem, oczywiście, zanim napisałem wątek, ale znalazłem tylko temat który raczej wskazuje na nie wyważone względnie źle wyważone opony.

Pomijając, że autor artykułu powyżej tą opcję wykluczył, to raczej nie chce mi się wierzyć żeby aż tylu posiadaczy superbów miało problemy ze źle wyważonymi oponami... :shock:
whity

Re: drgania kierownicy

Post autor: whity »

Co masz na myśli z " aż tylu posiadaczy" ??? Brzmi to, jakby co 2gi z nas miał z tym problem...
whity

Re: drgania kierownicy

Post autor: whity »

Autor może i wykluczył, lecz okazało się błędem złe wyważone koła.... Wpisz wyszukajke "onair"... Więcej mi się za ciebie nie chce szukać...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13607
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: drgania kierownicy

Post autor: Enriquez »

ostatnio mi ktoś mówił - powodem podobnej historii w Fordzie była woda - tak woda w oponach
wyważało się elegancko a jak doszły prędkości to drgania się pojawiały - a wymienili pół samochodu
cuda panie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Semai
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2014, o 23:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: drgania kierownicy

Post autor: Semai »

whity pisze:...Więcej mi się za ciebie nie chce szukać...
OK,
przeczytałem, dziękuję za pomoc. Na swoją obronę dodam, że przed napisaniem posta usiłowałem szukać, niemniej na to akurat nie wpadłem. ;)
whity

Re: drgania kierownicy

Post autor: whity »

;)
rezon
Posty: 3475
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 220KM 440Nm
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: drgania kierownicy

Post autor: rezon »

Dużo zakładów wyważa koła byle jak i przy 17/18" ł łatwo o drgania kierownicy. W poprzednich zakładach oponiarskich często jeździlem pi 2-3 razy zanim komuś udało się wyważyć i nie było to w Superbie tylko poorzednich autkach
Był S2 1,8TSI 4x4 2012 Obrazek
ODPOWIEDZ