Video rejestrator jazdy

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: kamracik »

Genialnie, dzięki wielkie :)
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: Gonzo »

Temat mi chodzi po głowie, powiedzcie, czy to wykonalne w takiej formie i jakich kosztów/ problemów technicznych się spodziewać (i ew. jaki sprzęt wybrać):
-chcę wrzucić kamerę z opcją filmowania przód/tył, ale bez klejenia do szyby z przodu - jak wygląda opcja montażu na lusterku, tzn. czy nie za bardzo je to obciąża (chodzi o to, żeby się nie gibało w trakcie jazdy)?
-chciałbym, żeby po wyłączeniu zapłonu na 100% system nie brał prądu - auto dużo stoi i nie chcę rozwalić akumulatora (dałoby się zrobić np. włącznik/wyłącznik w którejś z zaślepek koło gałki zmiany biegów?)
-jak porowadzić kable, żeby jak najmniej zawadzały/nie kolidowały z poduszkami itp.?
Będę wdzięczny za pomoc:)
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: elmi_k »

Nie wiem jak z mocowaniem na lusterku. Da się podłączyć pod lampkę wewnętrzna i na 100% będzie się wyłączała po zamknięciu auta bądź po ok. 15 min jeżeli nie zamkniesz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: kamracik »

Podłączenie kamerki do zasilania to tak jak pisałem, najlepiej w podsufitce, można tam nawet całe gniazdo 12V wepchnąć, ale dwa minusy, trzeba lutować, więc nie wiem w sumie jak z gwarancją, a drugi to to, że te kable nie są za grube. Do kamerki co prawda powinny śmiało wystarczyć skoro i 10W halogenu ciągną, ale co jeśli będzie lampka i kamerka? Kamerka teoretycznie zasilacz ma max 2A, ale to dużo na zapas (przynajmniej moja).

Prąd tam zanika po zamknięciu auta.

Natomiast co do mocowania, to raczej bym Ci radził przylepiec za lusterkiem pod samą linią dachu - nie widać jej tam, moja trzyma się od stycznia i nie zamierza spadać, a co rusz ją zakładam/zdejmuję. W przeciwnym wypadku jak komuś strzeli jednak do łba, aby ją sobie pożyczyć to nie rozwali Ci lusterka przy okazji.

W Wolnym czasie wrzucę fotki jak się tam dostać, bo to co tutaj było umieszczone nie oddaje rzeczywistości.

Jeśli chodzi o prowadzenie kabli to najlepiej zawsze w progach je upychać, jeśli chodzi przód tył.

Koszty to ~150PLN za G1WH x2 ewentualnie ~200PLN jeśli kupujesz w Polsce, do tego kabel i ewentualnie co tam sobie wymyślisz.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: Gonzo »

Cholera, nienawidzę kleić niczego do szyby :twisted: . No ale chyba nie uniknę tego. A jak jest z poprowadzeniem kabla do bezpieczników po prawej od kierownicy i wzięciem zasilania stamtąd? Tylko chciałbym zobić jakieś skuteczne przerwanie obwodu, żeby mi prądu nie kradło...
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, o 13:10 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: kamracik »

Nie lubię tych złączek, mam parę sztuk, ale zdarzyło mi się, że uszkadzały kable. Najchętniej to bym kupił oryginalne złączki i dosztukował tam kabel, ale dostanie takich to raczej pobożna prośba.

Jeśli chodzi o zejście do skrzynki to bez problemu, do tego nawet nie musiałbyś nic rozbierać, wciskasz kabel w podsufitkę od strony szyby i to samo przy słupku, nie wiem tylko jak z przeciśnięciem się tam na dół, ale nie powinno z tym być problemu. Tam natomiast możesz dać bypass do bezpieczników i mieć 12V po zapłonie.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: Gonzo »

Super, dzięki ! 8-)
Tylko doprecyzujmy - prąd po zapłonie to prąd po włączeniu silnika czy przekręceniu kluczyka ?;) A jak Wam się widzi opcja ręcznego włączania obwodu z przycisku jak opisałem wyżej? Jest to wykonalne?

Edit: Czy jest coś sensownego, co byłoby bardziej minimalistyczne niż G1WH?
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: pab567 »

RoadRunner 540
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: pab567 »

Mam w Fabii i naprawdę bardzo polecam.
Awatar użytkownika
elmi_k
Posty: 2548
Rejestracja: 9 sty 2014, o 20:06
Samochód: Toyota Hilux
Silnik: 3.0 D-4D (171KM)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: elmi_k »

Ostatnio zmieniony 27 lip 2016, o 13:10 przez elmi_k, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: kamracik »

Osobiście mam Mio 538, jest bardziej kompaktowa, ale jakością w nocy niestety trochę odstaje od G1WH.

Najlepiej porównaj sobie na Youtubie obraz, ale w nocy, bo w dzień to prawie każda daje radę, i dodatkowo patrz, w którym momencie widać rejestrację, aby nie było, że samochód przejeżdża obok i nie można odczytać blach.

Jeśli chodzi o włączanie obwodu przyciskami to też byłoby wykonywalne, ale potrzebowałbyś układ z przekaźnikiem stanowym. No i więcej kabli do ciągnięcia. Tylko nie widzę sensu, bo kamerkę i tak pewnie będziesz chciał cały czas włączać.

Pomijając oczywiście prawo Murphiego, że wypadek będziesz mieć w momencie kiedy ten jeden raz nie włączysz kamerki :mrgreen:
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5816
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: pab567 »

Zalety Road Runner 540:
1. Obrotowa głowica z obiektywem.
2. Możliwość montażu w poziomie lub w pionie.
3. Nagrywa w Full HD przy 30 klatkach na sekundę.
Awatar użytkownika
kamracik
Zasłużony
Posty: 7444
Rejestracja: 10 paź 2014, o 10:52
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: kamracik »

Myślę, że specyfikacjami nie ma co się przerzucać, bo teraz to praktycznie wszystko marketingowa papka, najlepiej sobie porównać sam obraz. To Mio ma o tyle zaletę, że jest z GPS'em i na zdejmowanej główce - nie trzeba odlepiać jej. Aczkolwiek to też zależy, kto co potrzebuje, bo docelowo będzie na stałe za lusterkiem, teraz kabel za bardzo się w oczy rzuca, aby zostawiał ją na stałe.

Jedno co mogę powiedzieć o Mio 538, że w sklepie za tą cenę bym jej nie kupił :mrgreen: Można za połowę ceny znaleźć G1WH lub podobne z GPS jeśli ktoś potrzebuje. Na DOD'a w ogóle nie patrzeć, bo to z G1WH prawie to samo, ewentualnie jeśli ktoś chce DOKŁADNIE to samo to występuje ona pod inną marką (tylko na rynek wschodni), ale nie mogę sobie przypomnieć pod jaką - również za połowę ceny.
Awatar użytkownika
siemi1
Posty: 2358
Rejestracja: 25 mar 2013, o 14:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Aktualnie: 2.0 TDi 200KM
Lokalizacja: Wawa_Bemowo

Re: Video rejestrator jazdy

Post autor: siemi1 »

Mi sie podbia mini 0805 mala dostepna na aliexpress zastanawiam sie. Iagle!nad kupnem...
Domówka:
OII FL, Elegance 2.0TDI Kombi, oszust RS Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
Służbówka:
S3 FL, Scout 2.0TDI Kombi 200KM DSG7 4x4, Steel Grey/pakiet Black
ODPOWIEDZ