TMC w Polsce na Columbusie - czy to możliwe?

Nagłośnienie, nawigacje, radia CB, telefony.
Awatar użytkownika
pab567
Ekspert
Posty: 5812
Rejestracja: 12 lis 2012, o 14:54
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 421 KM / 524 Nm
Imię: Paweł
Lokalizacja: Warszafka (Ochota)

Re: TMC w Polsce na Columbusie - czy to możliwe?

Post autor: pab567 »

Ja się nie napalam - aczkolwiek moje doświadczenia z przejazdów po Niemczech i Austrii są jak najbardziej pozytywne. Jak dla mnie najszybszym czasem reakcji - z powodów wiadomych - charakteryzuje się nawigacja Google'a, no i na dodatek działa wszędzie - trzeba sobie tylko przed wyjazdem wrzucić mapę danego obszaru do off-lline'u żeby nie wywalić za dużo kasy na transmisję danych (szczególnie za granicą). Może nie jest szczytem finezji ale jak dla mnie nadrabia właśnie aktualnością danych.

W Polsce nawigacja w Yanosiku też daje radę.
re2rn
Posty: 145
Rejestracja: 8 kwie 2014, o 09:47
Samochód: Superb II combi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Aktualnie: Seria: 183KM/271Nm
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: TMC w Polsce na Columbusie - czy to możliwe?

Post autor: re2rn »

pab567 pisze:Ja się nie napalam - aczkolwiek moje doświadczenia z przejazdów po Niemczech i Austrii są jak najbardziej pozytywne. Jak dla mnie najszybszym czasem reakcji - z powodów wiadomych - charakteryzuje się nawigacja Google'a, no i na dodatek działa wszędzie - trzeba sobie tylko przed wyjazdem wrzucić mapę danego obszaru do off-lline'u żeby nie wywalić za dużo kasy na transmisję danych (szczególnie za granicą). Może nie jest szczytem finezji ale jak dla mnie nadrabia właśnie aktualnością danych.

W Polsce nawigacja w Yanosiku też daje radę.
Na "zachodzie" TMC trzeba uzywac razem z tym, co wisi na matrixach na autostradzie - wtedy ma to jakis sens. Samo z siebie jest takie sobie. Dla mnie duzo fajniejsze rozwiazanie to to: http://www.tomtom.com/en_gb/services/traffic/. Ale za darmo jak TMC nie jest :lol:
... AKA LMB ;)
whity

Re: TMC w Polsce na Columbusie - czy to możliwe?

Post autor: whity »

W kenwoodzie masz smartphone link, i za tą pomocą masz prawdziwe realne wydarzenia drogowe...Tym byłem zachwycony
Awatar użytkownika
saszkin
Posty: 50
Rejestracja: 8 lut 2014, o 08:09
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: Szczecin

Re: TMC w Polsce na Columbusie - czy to możliwe?

Post autor: saszkin »

pab567 pisze:
saszkin pisze:...interesuje mnie Kenwood DNX525DAB...
troche odbiegne od tematu, bardzo fajne radyjko, ale chyba nawet Ty pisales, albo kto inny, ze wszystko inne niz Columbus nie wspolpracuje z MAXI-DOT'em...
ODPOWIEDZ