park assist finished - problem

Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

park assist finished - problem

Post autor: SAKHUL »

Witam

wprawdzie nie korzystam z funkcji asystenta parkowania, ale 1) lubie jak wszystko dziala, 2) kiedys gdy bede auto sprzedawal wole powiedziec, ze wszystko dziala

problem jest taki, ze pewnego dnia sprawdzajac to i owo nacisnalem guzik od asystenta parkowania a na maxidot wyskoczyl komunikat "park assist finished". Nie wiem kompletnie gdzie lezy problem. Warunki konieczne do dzialania park asist co do predkosci byly zachowane. Akumulator nowy.

Ktos mial tego rodzaju problem? Jakies suestie?
Wczoraj auto z innej przyczyny dalem do ASO i przy okazji poprosilem, zeby to zrobili ale wczoraj uslyszalem ze nie maja pojecia i walcza dalej.

Dzieki z gory

Luk
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: park assist finished - problem

Post autor: max »

Wg mnie tego typu problem leży raczej po stronie softu. Nie wykluczam tez uszkodzenia czujnika...

Wysłane z mojego Nexus 7 przy użyciu Tapatalka
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
jarkow
Posty: 469
Rejestracja: 3 maja 2013, o 20:51
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Imię: Jarek
Lokalizacja: Ostrowiec Św

Re: park assist finished - problem

Post autor: jarkow »

Warunki co do prędkości to za mało żeby park asist zaczął działać. Zakładam że czujniki parkowania masz ok, tzn. gdy cofasz to wszystko działa? Jeśli tak, to żeby sprawdzić park asist musisz przejeżdżać obok zaparkowanych samochodów, jeżeli odległość od "przeszkody" z boku jest mniejsza niż 0,5m lub większa niż 1,5m też pokaże się komunikat "park asist finished". U mnie park asist działa, ale czasem mam właśnie taki komunikat po wciśnięciu przycisku.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: park assist finished - problem

Post autor: Misiek Fisiek »

Wstaw czarny guzik, którego nie da się naciskać a kupującemu powiedz, że asystenta nigdy nie było ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
trix
Posty: 151
Rejestracja: 21 mar 2014, o 15:13
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Marcin
Lokalizacja: Steinkjer Norge

Re: park assist finished - problem

Post autor: trix »

miałem ten sam komunikat i też pomyślałem że coś jest źle ;)
na pustym parkingu nie zadziała asystent, sprawdź na drodze gdzie będzie mógł wykryć przeszkody wtedy powinien się uruchomić
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: park assist finished - problem

Post autor: SAKHUL »

Wszystkie wskazane sugestie i propozycje (z wyjatkiem Miska Fiska 8) ...oj Zuber - co sie stalo?) probowalem juz bez skutku.

Niemniej dzis odebralem auto i PA dziala. Zflaszowali mi cale oprogramowanie do komputera, bo tez mialem nastepujacy klopot od zimy z webasto: otoz wlaczajac na pilota potrafila zapalic mi sie jedynie kontrolka webasto ale nie bylo zadnych nawiewow. Akumulator wymienilem na nowy i bylo bez zmian - teraz ma byc ok - zobaczymy.

Ale podziele sie rowniez z mysle wazna kwestia - chocby dla niektorych. Oddalem auto do naprawy przede wszystki z powodu niedzialajacej pokrywy bagaznika - chodzi o to, ze otwierac moglem jedynie z pilota, nie dzialaly przyciski przy klapie bagaznika - nie moglem zatem otworzyc calkiem bagaznika. Okazalo sie, ze mialem przerwana mechanicznie wiazke kabli do bagaznika. Jest to wynik wielokrotnego otwierania jedynie polowki bagaznika i wyrobienia sie oslonek jak i samych kabli.
Chetnym moge wyslac na mail zdjecia jakie dostalem z ASO zeby zapoznac sie z moim problemem bardziej naocznie - chyba, ze ktos mi powie jak wrzucic zdjecia na to forum :(
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: park assist finished - problem

Post autor: Misiek Fisiek »

Problem z bagażnikiem jest powszechnie znany.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: park assist finished - problem

Post autor: szms »

SAKHUL pisze: Chetnym moge wyslac na mail zdjecia jakie dostalem z ASO zeby zapoznac sie z moim problemem bardziej naocznie - chyba, ze ktos mi powie jak wrzucic zdjecia na to forum :(
wrzuć na fotosik.pl - konto w kilka minut - fajnie i łatwo się wrzuca ;)
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: park assist finished - problem

Post autor: Enriquez »

problem z klapą niestety powróci - nie ma jak inaczej położyć naprawionych kabli niestety
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
chudy
Posty: 1002
Rejestracja: 12 mar 2010, o 22:26
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: napisz skąd jesteś
Kontakt:

Re: park assist finished - problem

Post autor: chudy »

A wie ktoś może, czy ten problem dotyczy też BMW 5GT/
Ciekawe jak tam rozwiązali /lub nie/ ten problem.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13609
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: park assist finished - problem

Post autor: Enriquez »

ano zapewne zawinęli kable w koło osi obrotu, w skodzie na osi obrotu kable są skręcane i nie idzie wywinąć kółka, bo nie ma miejsca
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
max
Posty: 358
Rejestracja: 9 paź 2013, o 17:43
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Podaj lokalizację

Re: park assist finished - problem

Post autor: max »

Wiec jest-bylo jak obstawialem... soft.
@SAKHUL piwko stawiasz... ;)

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
=====================================================
jeżeli kogoś obraziłem lub mój post kogoś boli niech go moderator z wątku wypie...i
__________________________________________
SIIFL 2,0TDI DSG6 4x4
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: park assist finished - problem

Post autor: gachul »

Z tym webasto tez miałem to samo... była właśnie jakas poprawka do oprogramowania. Teraz jest ok
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
SAKHUL
Posty: 52
Rejestracja: 25 lip 2013, o 21:57
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)

Re: park assist finished - problem

Post autor: SAKHUL »

No i nastały chłodne dni to zacząłem test webasto. Niestety problem istnieje w dalszym ciągu. Włączam rano webasto a tu pali się tylko dioda nad przyciskiem w aucie od webasto. Gdy jednak odpale auto i przyjadę 100 metrów i zgasze silnik, wyciagne kluczyk to z pilota już normalnie webasto odpala dmuchawy, wskaźnik temperatury w klimie i wybrane wcześniej opcje nawiewu. Niestety fakt że po paru godzinach stania auta na parkingu webasto nie uruchamia klimy a jedynie włącza się dioda znacznie obniża praktyczne zastosowanie choćby odmrozenie przedniej szyby co na początku poprzedniej zimy działało. Czy ktoś ma jakiś pomysł? Przypominam że latem na nowo wgrano oprogramowanie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: park assist finished - problem

Post autor: gachul »

m9i pomogło nowe oprogramowanie i wymiana aku. jak masz na gwrancji to weź im zostaw na noc i niech rano kombinuja
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
ODPOWIEDZ