Hyundai Genesis

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Hyundai Genesis

Post autor: Przemo_c »

http://m.onet.pl/moto/testy-nowe,4vm1t

Miałem dzis przyjemność testować wymieniony wyżej samochod i musze Wam powiedziec, ze Koreańczycy odrobili zadanie domowe i ta limuzyna im sie udała. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne (wykończenie+użyte materiały+komfort jazdy)

RESPECT ;)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Genesis

Post autor: RemekS »

Samochodzik bardzo ładny. Szkoda tylko, że za sam fakt zamontowania silnika o pokemnosci ponad 2.0l, trzeba dopłacić ponad 40 tysięcy:(
Awatar użytkownika
grzesiu26
Posty: 2705
Rejestracja: 30 sty 2011, o 19:15
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Genesis

Post autor: grzesiu26 »

Wg mnie to auto nie jest warte takich pieniędzy.
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Genesis

Post autor: emay »

Przemo_c pisze:http://m.onet.pl/moto/testy-nowe,4vm1t

Miałem dzis przyjemność testować wymieniony wyżej samochod i musze Wam powiedziec, ze Koreańczycy odrobili zadanie domowe i ta limuzyna im sie udała. Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne (wykończenie+użyte materiały+komfort jazdy)

RESPECT ;)
Z jakim silnikiem i napędem ?
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Genesis

Post autor: RemekS »

W filmiku mowili, że 4x4 i 3.8l chyba 315KM.
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Genesis

Post autor: Przemo_c »

W RP dostępne tylko jak Remek pisze

Według mnie, trochę jak sytuacja z SuperB; samochód ładny, dobrze wyposażony (nawet powiedziałbym, że w stosunku do konkurencji bardzo dobrze), no ale to Hyundai

Jeśli chcielibyśmy stworzyć podobnie wyposażonego Lexusa/ Infiniti/ MB/ Audi bądź BMW kwota poszybowałaby wysoko ponad 300.000 PLN. Z tego co mi przekazali przedstawiciele Hyundai'a, samochód nie będzie promowany w RP i pozostanie tu niszowy. Co innego na głównych rynkach, czyli Korea i US. Tam w dodatku będzie dostępne 5L pod maską :D
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Awatar użytkownika
emay
Posty: 1049
Rejestracja: 23 cze 2012, o 18:16
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 458KM/570Nm
Imię: Emil
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Genesis

Post autor: emay »

Dzwoniłem do salonu. Najszybciej na jesień będą mieli egzemplarz do jazd próbnych.
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Genesis

Post autor: Przemo_c »

Heh,

bezpośrednio Hyundai:
Konrad Rudziński
Fleet team | Key Account Manager
Hyundai Motor Poland Sp. z o.o.
T + 48 22 481 63 08 M + 48 781 400 039 E konrad.rudzinski@hyundai.pl

Lub Euroservice:
Tomasz Możdżyński
Dział Sprzedaży – Doradca Handlowy
Euroservice s.j. Marek Janowski – Józef Czech
T + 48 22 455 10 77 M +48 668 189 674
E t.mozdzynski@euroservice-hyundai.pl

Memory; 5; Siara... I wszystko jasne ;)
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Hyundai Genesis

Post autor: Big »

Przemo_c, do Skody bym Hundaia nie porównywał. Skoda powstała w 1895 r. i już w okresie międzywojennym oferowała luksusowe limuzyny - Skodę Superb ;) - a Hundai powstał w latach 70-tych XX w, więc nie ma co tu porównywać.
Co do Genesisa - oglądałem go na targach w Poznaniu i owszem robi wrażenie, ale cena 300 tys zł za to auto to gruuuuuuuba przesada. To auto powinno kosztować góra 180-190 tys zł.
Za 300 tys zł można przebierać w BMW, Mercedesach czy Audi, lub Jaguarach, więc Hundai z taka cenę pasuje w tym towarzystwie jak kwiatek do kożucha.
W ogóle to mam wrażenie, że ktoś w Hundaiu od jakiś 2-3 lat ma megalomanie. Najpierw wtopili z cenę I40 i przez pierwsze 1,5 roku, puki jej nie obniżyli auto totalnie sie nie sprzedawało. Teraz, zamiast uczyć się na błędach, walą zaporową cenę na Genesisa, który jest ładny i ciekawy, ale nie ma zupełnie porównania do luksusowych aut marek premium i znów dostaną po tyłku. Nie wiem czy ktoś w Hundaiu jest megalomanem, czy też może masochistą 8-)
Ostatnio zmieniony 17 lip 2014, o 16:02 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Hyundai Genesis

Post autor: Misiek Fisiek »

A superb powinien kosztować 60000 jak to Szymek pewnemu mechanikowi wykładał.
Jeżeli genesis w takiej wersji kosztuje 300000 to najwyraźniej jest ku temu jakaś przyczyna. Prawdopodobnie jakość wykonania, standard wyposażenia i wielki piec.
Idźcie do salonu bmw i poproście siódemkę mówiąc sprzedawcy, że powinna kosztować 300 000 zamiast np. 450 000. Zobaczycie czy obniżą cenę ;)
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Big
Posty: 1592
Rejestracja: 7 kwie 2012, o 17:20
Samochód: Superb III 4x4 Facelift
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Lokalizacja: Lublin

Re: Hyundai Genesis

Post autor: Big »

Superb, kolego, nawet w najbogatszej możliwej wersji z najmocniejszym silnikiem nie kosztuje tyle, co jego konkurenci z marek premium ;)
Hundai Genesis, niestety ale tak ;)
I nikt nie mówi o obniżaniu cen w BMW, Audi czy Mercedesie, tylko o nieprzystosowanej do tego co oferuje cenie Hundaia. Prosić o obniżanie cen w Hundaiu nie trzeba, zrobią to sami po ok. roku, jak w przypadki I40, gdy zobaczą że auto totalnie się nie sprzedaje. Klasa wyższa średnia rządzi się swoimi prawami. Tu nie ma miejsca na eksperymenty i nonszalancję. Tu liczy się prestiż i znaczek, Hundai go nie ma więc w Europie, poleganie szybko. Za to w USA pewnie będzie się sprzedawał.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2014, o 16:08 przez Big, łącznie zmieniany 1 raz.
whity

Re: Hyundai Genesis

Post autor: whity »

Zubcio, jak weźmiesz 2 na raz, to ci tyle na jednym obniza;)
LMB
Posty: 1365
Rejestracja: 27 cze 2013, o 16:13
Samochód: Superb III combi 4x4 Facelift
Rocznik: 2023
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Imię: Lukasz
Lokalizacja: Anglia, NW

Re: Hyundai Genesis

Post autor: LMB »

Big pisze:Przemo_c, do Skody bym Hundaia nie porównywał. Skoda powstała w 1895 r. i już w okresie międzywojennym oferowała luksusowe limuzyny - Skodę Superb ;) - a Hundai powstał w latach 70-tych XX w, więc nie ma co tu porównywać.
Co do Genesisa - oglądałem go na targach w Poznaniu i owszem robi wrażenie, ale cena 300 tys zł za to auto to gruuuuuuuba przesada. To auto powinno kosztować góra 180-190 tys zł.
Za 300 tys zł można przebierać w BMW, Mercedesach czy Audi, lub Jaguarach, więc Hundai z taka cenę pasuje w tym towarzystwie jak kwiatek do kożucha.
W ogóle to mam wrażenie, że ktoś w Hundaiu od jakiś 2-3 lat ma megalomanie. Najpierw wtopili z cenę I40 i przez pierwsze 1,5 roku, puki jej nie obniżyli auto totalnie sie nie sprzedawało. Teraz, zamiast uczyć się na błędach, walą zaporową cenę na Genesisa, który jest ładny i ciekawy, ale nie ma zupełnie porównania do luksusowych aut marek premium i znów dostaną po tyłku. Nie wiem czy ktoś w Hundaiu jest megalomanem, czy też może masochistą 8-)
Ale przeca pisza wyraznie, ze polskim rynkiem sie srednio na jeza przejmuja ;). To jest jako ciekawostka. A co do ceny - zobacz ceny w USA. Mocno sie zdziwisz o ile mniej chce od tych 300k pln.
"In 1969 I gave up women and alcohol - it was the worst 20 minutes of my life."

Powered by George Best
Awatar użytkownika
RemekS
Posty: 554
Rejestracja: 15 wrz 2013, o 14:48
Samochód: Superb II DSG 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odp: Hyundai Genesis

Post autor: RemekS »

Ale w USA masz inne podatki ;)
Awatar użytkownika
Przemo_c
Posty: 226
Rejestracja: 1 gru 2013, o 23:15
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Wawa

Re: Hyundai Genesis

Post autor: Przemo_c »

Big pisze: Za 300 tys zł można przebierać w BMW, Mercedesach czy Audi, lub Jaguarach, więc Hundai z taka cenę pasuje w tym towarzystwie jak kwiatek do kożucha.
A i owszem, mozna przebierać. Tylko pojawia sie jedno 'ale' nie ma samochodu tych Marek wymienionych powyżej, z podobnym poziomem wyposażenia i wymiarów. I nie mowię tutaj o A8, czy S, ale o A6 badz E.

A co do porównania do Superb. Nigdy nie plasowalbym naszych Skod w klasie Premium, ale chodzi o porównanie marek w tej samej klasie, a patrzenie na Skodę (w RP) przez pryzmat tańszych i mniejszych modeli.
...nie ma ludzi normalnych, są tylko tacy, co się jeszcze nie badali...
ODPOWIEDZ