Oświetlenie wnętrza superb I 2002

rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: rafkus »

ja wreszcie naprawilem swoje oswietlenie po roku czasu.Okazalo sie ze to bylo upalona czesc w module komfortu.Czekam na zdjecie tej czesci od mechanika,takze bede mogl udostepnic na pw.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: rafkus »

wymiana zamka,zlaczki od modulu-nic nie pomagalo
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

ok, ja mam wersje classic, moj kuzyn ma elegance, czy mozna przezucic moduły i sprawdzic czy to jest powodem? bedzie pasowac i sie nic nie zepsuje?
mam pod domem oba samochody.
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

mariusz408 pisze:przy tylnych lewych drzwiach, wiązka przy progu złącze zaciskane około 6-8 kabli czerwone chyba z niebieskim paskiem odpowiedzialne za oświetlenie wnętrza
nie znalazłem żadnej złączki przy tylkych lewych drzwiach. szukałem pod pokryciem progu, tak jak z przodu. bezpiecznik jest ok, jak go wyciągam to gaśnie mi światło z tyłu,
Natomiast sprawdzałem miernikiem napiecie na kostce od przedniego oświetlenia (lapka główna na środku przy lusterku) i tam jest napiecie tylko na przewodzie od podświetlenia przycisków lampki oraz czerwony diód.
ma ktoś pojęcie którędy się rozchodzą przewody od lampek z przodu i dokąd idą.
Zaczyna mnie to przerastać... :?

pozdr
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: rafkus »

u mnie przepalona byla sciezka na plytce w module komfortu.Moge wyslac zdjecie na pw.
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

przepalone ścieżki chyba widac,u mnie jest ok. ale jak mozesz to zapodaj mi to zdjęcie. moze wiektos czy mozna wsadzic na probe moduł od eleganca, ja mam classica.

a fotke z tymi ścieżkami w module to wstaw do postu, to inni tez bedą mieli w razie potrzeby pomoc.
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: rafkus »

nie ma sprawy tylko pytanko-jak sie wrzuca foty na forum bo nigdy tego nie robilem
http://img847.imageshack.us/img847/6418/photohll.jpg
Ostatnio zmieniony 8 sty 2012, o 20:01 przez rafkus, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

ja nie wiem, ale moze ktoś inny wie...
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: Matt »

wrzuć to na jakiś serwer zdjęć np. http://imageshack.us/" onclick="window.open(this.href);return false; i dodaj linka do zdjęcia. A tak już bardziej zaawansowanie to już na dodanym tam na serwer zdjęciu klikasz prawym "otwórz w nowym oknie" albo "kopiuj adres grafiki" i dodajesz na forum. W zaawansowanej edycji masz Img wklejasz między to link i masz ładne zdjęcie
rafkus
Posty: 103
Rejestracja: 28 lip 2010, o 21:28
Samochód: Superb I
Silnik: 2.0TDI BSS (140KM)
Imię: Rafal
Lokalizacja: Anglia

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: rafkus »

a jezeli chodzi o modul komfortu to sprawdz numer czesci przez ETKA w obu modelach.
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

naprawiłem sobie całe górne światło z przodu - poprowadziłem przewód od bezpiecznika do górnej lampki dzieki czemu pojawił sie prąd też nad lusterkami w zasłonkach przeciwsłonecznych. Wszystko sie swieci jak w oryginale.
Może ma ktoś wiedzę, skąd można pociągnąć przewód żeby dzialalo mi podswietlenie przestrzeni nóg oraz światło w schowku u pasażera?
mariusz408
Posty: 11
Rejestracja: 5 sty 2012, o 16:18
Samochód: Superb I
Silnik: 2.5TDI V6 AYM (155KM)
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Polska Łódź

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: mariusz408 »

schemat elektryczny do 2.5tdi
Oświetlenie schowka podręcznego, oświetlenie przestrzeni na nogi
http://img594.imageshack.us/img594/3180 ... podrcz.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Sterownik centralny elektryki układu komfortowego, lampka do czytania tylna, podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych
http://img683.imageshack.us/img683/2141 ... yelekt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Sterownik centralny elektryki układu komfortowego, oświetlenie wnętrza przednie
http://img820.imageshack.us/img820/2141 ... yelekt.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
pgasper
Posty: 85
Rejestracja: 1 sty 2012, o 16:33
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVB (100KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Londyn, Warszawa

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: pgasper »

prześlicznie dziękuję!
w nastepny weekend sie ty zajme.
jeszcze raz serdecznie dziękuję koledze "mariusz408" :D
jerzyk31
Posty: 2
Rejestracja: 29 lis 2011, o 15:46
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Imię: jerzy
Lokalizacja: kraków

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: jerzyk31 »

witam,kiedyś widziałem jak elektryk naprawiał oświetlenie wnętrza w s1 a mianowicie trzeba wymontować fotel kierowcy podnieś wykładzinę i na wiązce pod fotelem zlokalizować łączenie kilku kabli[lubi zaśniedzieć] następnie pod nogami tylnego pasażera zrobić to samo[kolor kabli jasno zielony lub biały z tyłu a czerwony z przodu o ile dobrze pamiętam]kable są połączone i wsadzone w takie gumowe korki czy rurki niby zabezpieczające gdy je zdjął z kabli pokazała się jedna zieleń i zgnilizna ,po wyczyszczeniu i połączeniu kabli oświetlenie wnętrza działa prawidłowo.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ssspeedo
Posty: 87
Rejestracja: 11 lut 2011, o 19:03
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AWX (130KM, 5b)
Aktualnie: 160
Imię: Marcin
Lokalizacja: Pomorze Słupsk

Re: Oświetlenie wnętrza superb I 2002

Post autor: ssspeedo »

Witam , mam pytanko czy jest jeszcze jakieś inne połączenie przednich prawych drzwi (od pasażera ) z modułem komfortu ,
ponieważ z rok temu nie miałem podświetlenia ale gdy naprawiłem te nieszczęsne złączki przy module komfortu wszystko pięknie zaczeło działać. Od paru tygodni zauważyłem że podczas otwierania prawych drzwi górna lampka sama co jakiś czas przygasa, mruga razem z podświetlenie na nogi i tak samo na centralnym wyświetlaczu. Pomyślałem sobie że mikrostyk w zamku , więc wziąłem się do roboty, zdemontowałem i rozebrałem zamek i nie znalazłem żadnego "zimnego lutu" a sam włącznik działał bez zarzutu jak go podłączyłem do zasilania ,ale i tak poprawiłem na nowo wszystkie luty .Zmontowałem zamek i podłączyłem do instalacji samochodu i wtedy wszystko działało jak należy (nic nie mruga nie przygasa). Ale następnego dnia rano jak wsiadałem do auta ku mojemu ździwieniu górna lampka się nie zaświeciła na maxi docie nie ma informacji że są otwarte drzwi ale co najlepsze zapala się tylko podświetlenie na nogi ale nie mruga tak jak to miało miejsce wcześniej(reszta drzwi działa bez problemu). Co to mogło się stać po jednej nocy stania w garażu gdzie po zakończeniu naprawy zamka wszystko działalo poprawnie.Ma ktoś jakieś pomysły .
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ