Burczenie w kabinie

ziomkes20
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Burczenie w kabinie

Post autor: ziomkes20 »

Witam posiadam Skode SuperB S1 1,9 TDI AVF + automat i mam następujące problemy. Po włączeniu na D strasznie burczy mi w aucie podczas jazdy na tylnym siedzeniu nie da się wytrzymać na dłuższej trasie. Olej cała diagnostyka zrobiona wszystko ok. Wymieniłem sanki pod silnikiem wszystkie poduszki skrzyni, silnika zero zmiany. Wyczytałem, że może to być wytarty wałek, lecz po podniesieniu dekla wałek okazał się być idealny. Podłączyłem Vag-a by ocenić wtryski okazało się że wszystko ok. Już nie wiem co dalej wymienić aby nastała upragniona cisza. Niebawem będę robił logi to wrzucę aby je ocenić. A jak na razie ktoś miał podobne problemy i mógł by wskazać drogę czym usunąć to burczenie. (Dodam, że rozważam również problem np. zużytych przegubów wewnętrznych.)
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, o 10:41 przez ziomkes20, łącznie zmieniany 1 raz.
ziomkes20
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: ziomkes20 »

Opony nówki sprawdzanie 2 razy u różnych wulkanizatorów, pomijając wulkanizatora u którego zakładałem . Jeszcze sprawdzałem układ wydechowy i też jest wsztsko ok, łącznik elastyczny cały.
spanky

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: spanky »

burczenie dochodzi z przodu [komora silnika] , czysrodek a moze tył samochodu ?
ziomkes20
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: ziomkes20 »

Bardziej stawiał bym na przód auta
spanky

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: spanky »

czy burczenie wzrasta ze wzrostem predkosci, oborotów, czy moze zalezne jest od biegu ?
ziomkes20
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: ziomkes20 »

Możliwe, że wzrasta ale już uwagi takiej na to nie zwracałem bo tak mnie już to denerwuje. Natomiast dziś znajomy mi podpowiedział, że winą może być łącznik elastyczny (tłumik drań) po prostu ma swój przebieg i może takie drgania na budę przenosić a w cale nie musi być przepalony może spróbuje go wymienić i wstawić jeszcze w jakimś miejscu dodatkowy. Z forum Passata wynika że dużo osób boryka się z tym problemem w 130 konnych silnikach.
spanky

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: spanky »

ziomkes20 pisze:Możliwe, że wzrasta ale już uwagi takiej na to nie zwracałem bo tak mnie już to denerwuje. Natomiast dziś znajomy mi podpowiedział, że winą może być łącznik elastyczny (tłumik drań) po prostu ma swój przebieg i może takie drgania na budę przenosić a w cale nie musi być przepalony może spróbuje go wymienić i wstawić jeszcze w jakimś miejscu dodatkowy. Z forum Passata wynika że dużo osób boryka się z tym problemem w 130 konnych silnikach.
plecionka miedzy turbosprezarka a katalizatorem ... ta czesc wydechu sie wyrabia ze wzgledu na wiek,przebieg temperature itd .... jest to dobry trop

p.s nie ma potrzeby wstawiac dodatkowego w innym miejscu ...
krebacz
Posty: 15
Rejestracja: 13 kwie 2014, o 19:55
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Krzysiek

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: krebacz »

Może z żoną jedziesz... I burczy :)
ziomkes20
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: ziomkes20 »

Kupiłem plecionkę poleciałem wstawić a mechanik że nie ma po co wymieniać chyba że strasznie chce to może km zrobić ale po co pchać się w koszty. Przynajmiej mechanik uczciwy i na koszty nie naciąga niepotrzebnie
whity

Burczenie w kabinie

Post autor: whity »

Może nie potrafi wymienić;) i to jego cała uczciwość ;)
ziomkes20
Posty: 72
Rejestracja: 25 kwie 2014, o 08:35
Samochód: Superb I
Silnik: 1.9TDI AVF (130KM, tiptronic)

Re: Burczenie w kabinie

Post autor: ziomkes20 »

No właśnie tak nie jest bo mógł mi to zrobić skasować bez problemu ale mówił po co i ostatnie zdanie ja miałem ale powiedziałem że nie robimy
ODPOWIEDZ