[SII] problem z klimatyzacją

donkowal
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2011, o 19:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: NL ZH

[SII] problem z klimatyzacją

Post autor: donkowal »

Witam,

tydzień temu podczas trasy z Olsztyna do Gdańska trafiłem na korek pod Elblągiem. Klimatyzacja podczas tego postoju, przez chwilę zaczęła działać głośniej, więc ją na chwilę wyłączyłem. Po ponownym uruchomieniu klimatyzacji już nie mogłem cieszyć się chłodnym powietrzem w aucie ( dalsza część trasy musiała już odbyć się przy plus 33 stopniach ( tropiki ). Myślałem że to może bezpiecznik obejrzałem już wszystkie możliwe, ale są ok, gdy uruchamiam klimatyzację leci tylko ciepłe powietrze. Czynnik, wydaję mi się, że nie mógł się skończyć ( raczej było by to już wcześniej odczuwalne ). Może ma ktoś jakiś pomysł co to może być. Byłem już w serwisie w Koszalinie ( z tamtych okolic pochodzi narzeczona ), ale nie mają czasu dopiero przyszły tydzień jest miejsce, a ja muszę już być poza granicami naszego kraju.

P.S. Po raz kolejny (trzeci-ze względu na narzeczoną) byłem w serwisie w Koszalinie ( uprzedzam że to moja osobista opinie nie wiem jak inni ich klienci ). Serwis ten to jakaś lekka kpina podejście do klienta jak w PRLu ( w głębokiej d...e ): olej wymieniali-pierwsza dolewka po niecałym 1000 km; szybę wymieniali przednią tak ubrudzili słupki, że musieli jeszcze i je wymieniać, na czas wymiany szyby chcieli mi dać auto zastępcze w postaci busika dostawczego, dopiero po nacisku znalazło się A6; podczas wymiany szyby dzwoni do mnie chłopek od nich że mam tak połamane oprawki od rejestracji że zaraz zgubie i trzeba wymienić ( aby tylko były z Koszalina) śmiech na sali :shock: . Mam porównanie z Olsztynem tam to jest moim zdaniem pełna klasa i podejście do człowieka aż chce mi się tam przyjeżdzać.
Awatar użytkownika
koniu1973
Posty: 1414
Rejestracja: 16 lis 2013, o 10:00
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Imię: Marek
Lokalizacja: Dęblin

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: koniu1973 »

Z tą klimą, (jak zależy Tobie na czasie) odwiedź "zwykły" zakład zajmujący się klimatyzacjami i najszybciej znajdą odpowiedź na Twoją bolączkę.
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: Sebastian_M26 »

Dźwięk przelewania, bulgotania świadczy o kończącym się gazie, poniżej pewnego ciśnienia układ zostanie odłączony. Kiedy był ostatni "serwis" klimy, czy wogóle kiedykolwiek był?
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II Kombi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: noso »

Sebastian_M26 pisze:Dźwięk przelewania, bulgotania świadczy o kończącym się gazie, poniżej pewnego ciśnienia układ zostanie odłączony. Kiedy był ostatni "serwis" klimy, czy wogóle kiedykolwiek był?
Chyba nie do końca ja mam tak od nowości ponoć TTTM
whity

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: whity »

Sebastian, tez to mam od samego początku
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: Sebastian_M26 »

Ledwo słyszalny szum jest normalny
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
donkowal
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2011, o 19:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: NL ZH

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: donkowal »

Jutro podjade do jakiegos zakladu klimy, mam nadzieje ze to jakas drobna awaria, dam znac co stwierdzili. Bulgotania wedlug mnie nie slychac, autko wlasnie skonczylo 2,5 roku dziwi mnie tylko ten dzwiek przed wylaczeniem klimy w tym korku. Zobaczymy co powiedza. Dzieki za pomoc pozdrawiam.
Pskibn
Posty: 17
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 20:18
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Poznań

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: Pskibn »

Ja miałem podobny przypadek trzy tygodnie temu w jednej z moich superb. Niestety serwis stwierdził rozsypanie sprężarki i wszystko do wymiany. Policzyli tylko za części 5 tyś, gdyż stwierdzili, że coś musiało być nie tak od samego początku. Auto ma 3 i pół roku i przejechane 39 tyś. Stwierdziłem, że to stanowczo za drogo, zresztą pomyślałem, że chcą mnie naciągnąć. Niestety okazało się, że to prawda. Dwa inne mniejsze serwisy zajmujące się klimatyzacjami potwierdziły wyrok, jednak kwota oscylowała około 3 tyś z robocizną. Auto obecnie stoi sobie w garażu i czeka aż uzbieram na naprawę.
Objawy były dość dziwne. Na postoju zaczęła głośno pracować, w pierwszej chwili myślałem, że to dwumas. Powietrze było chłodne. Zrobiłem sobie krótki postój i niestety już nie mogłem cieszyć się odpowiednim komfortem klimatycznym, a do domu miałem jeszcze około 600 km.
Mam nadzieję, że u Ciebie będzie coś innego. Nie życzę tego nawet wrogowi. Nie daj się naciągnąć.
Dodam, że klima była uzupełniana na początku czerwca.
wilkuw
Posty: 164
Rejestracja: 5 wrz 2013, o 14:04
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CBBB (170KM)
Lokalizacja: 59-300 Lubin

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: wilkuw »

ciezko odpowiedziec nie widzac auta..rownei dobrze uklad mogl sie rozszczelnci i slyszales syczenie :) a moze uslyszales 2gi bieg wentylatora i zdawalo ci sie ze jest glosniej ?
prawda natomiast jest to ze te sprezarki lubia padac.. znalesc nowa sprawna 700-1500, zapalcic za montaz serwis (300-500) i latac.
r5 20vt
donkowal
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2011, o 19:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: NL ZH

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: donkowal »

Witam ponownie,

byłem dzisiaj w zakładzie zajmującym się klimatyzacją: dziura w chłodnicy klimatyzacji, czynnik się ulotnił ( wstępna diagnoza ) prawdopodobnie powstało za duże ciśnienie w układzie lub uderzenie kamienia ( w to wątpię ) tak mechanik stwierdził. Chłodnica do wymiany, mam nadzieję że tylko to, jestem ciekaw całkowitego kosztu.
whity

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: whity »

Uderzenie kamienia, w całe nie jest mało prawdopodobne....przeważnie zawsze robi się dziurką od kamienia
donkowal
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2011, o 19:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: NL ZH

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: donkowal »

własnie z tym kamieniem to mnie zastanawia, ponieważ dziurka jest w takim rogu chłodnicy, że tor lotu tego kamienia musiał być bardzo nietypowy, teraz będę musiał udać się do salonu w Holandii w celach naprawczych. Ciekawe jakie ceny będą......
whity

[SII] problem z klimatyzacją

Post autor: whity »

Kropelką zalej :lol: :lol:
donkowal
Posty: 11
Rejestracja: 23 lis 2011, o 19:59
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Lokalizacja: NL ZH

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: donkowal »

a jeszcze jedno pytanie jak się ma brak czynnika a możliwość uszkodzenia sprężarki z powodu braku smarowania, jak długą trasę można tak przejechać ?
Sebastian_M26
Posty: 1707
Rejestracja: 26 lut 2010, o 18:58
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI BZB (160KM)
Aktualnie: seria 188KM/270Nm
Lokalizacja: Katowice

Re: [SII] problem z klimatyzacją

Post autor: Sebastian_M26 »

Układ nie pracuje, martwił bym się bardziej syfem jaki mógłby się dostać przez dziurę. Konieczne płukanie, a później gaz i olej.
PANIE WŁADZO, MA PAN RACJĘ, NIESTETY ZDARZYŁO MI SIĘ PRZEKROCZYĆ PRĘDKOŚĆ, ZDAJĘ SOBIE SPRAWĘ Z TEGO, ŻE BYŁO TO BARDZO NIEODPOWIEDZIALNE, ŻE NARAZIŁEM INNYCH UCZESTNIKÓW RUCHU NA NIEBEZPIECZEŃSTWO ALE ... JECHAŁEM SZYBKO, GDYŻ LUBIĘ ZAPIERDALAĆ...
ODPOWIEDZ