Gdzie to leje??????

whity

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: whity »

Teraz Noso, juz nie ma opcji z jasna podłoga....myśle ze nawet i dobrze ;)
Awatar użytkownika
pitt
Posty: 158
Rejestracja: 1 maja 2013, o 23:04
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: krk

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: pitt »

Ja wiem...w sumie powinna być pełna konfiguracja samochodu...nawet jeśli chodzi o kolor podłogi.
...czasem trzeba zwariować...żeby nie zwariować...

Obrazek
Awatar użytkownika
noso
Posty: 1516
Rejestracja: 1 sty 2013, o 19:09
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: Gdynia

Re: Odp: Gdzie to leje??????

Post autor: noso »

whity pisze:Teraz Noso, juz nie ma opcji z jasna podłoga....myśle ze nawet i dobrze ;)
może i ta zamówienie robiłem styczeń 2013
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: JanuszSz »

Ktoś może wie,czy środkowym słupkiem jest odprowadzona woda z okna panoramicznego?
Po deszczach mam mokro pod gumowym dywanikiem pasażera za kierowcą.
Obrazek
whity

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: whity »

JanuszSz pisze: pod gumowym dywanikiem pasażera za kierowcą.
gdzie? chyba to juy 8 razy przecyztalem :lol:

z tylu po lewej ?:)
Awatar użytkownika
pitt
Posty: 158
Rejestracja: 1 maja 2013, o 23:04
Samochód: Superb III combi
Silnik: 2.0TDI (190KM)
Imię: Piotr
Lokalizacja: krk

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: pitt »

JanuszSz pisze:Ktoś może wie,czy środkowym słupkiem jest odprowadzona woda z okna panoramicznego?
Po deszczach mam mokro pod gumowym dywanikiem pasażera za kierowcą.

nie ma tam żadnego odprowadzania wody z panoramy... jest tylko po przeciwnej stronie pasażera siedzącego na prawym zewnętrznym siedzisku z tyłu, oraz siedzącego na wprost tegoż pasażera z tyłu :D (czyt. kanały spustowe tylko w przednich słupkach)
...czasem trzeba zwariować...żeby nie zwariować...

Obrazek
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: JanuszSz »

whity pisze:gdzie? chyba to juy 8 razy przecyztalem z tylu po lewej ?:)
Przeczytałem Twoje pytanie i nie wiem,co miałeś na myśli.Staraj się pisać po polsku.
Chodziło mi o pasażera siedzącego za kierowcą.
Obrazek
whity

Gdzie to leje??????

Post autor: whity »

To pisz jaśnie... Z tylu ! Cały czas sie staram ;)
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: rufffus »

Odkopuję, bo mnie właśnie przydarzyło się dokładnie to samo tylko od strony pasażera (w zasadzie to musiało się przydarzyć jeszcze poprzedniemu właścicielowi i to już jakiś czas temu). Niestety musiałem wybebeszyć cały wężyk spustowy od dachu aż do podłogi (demontaż słonecznika, rączki, obicia słupka przedniej szyby, odgięcie podsufitki, demontaż schowka i plastikowego progu). Okazało się, że w wężyku była kulka, chyba nasiono z lipy, idealnie o średnicy wężyka... Całość już wyczyszczona i zmontowana. Dziś padało, sprawdziłem i nic już mi się nie wlewa. Niestety przy okazji udało mi się usyfić podsufitkę brudnymi łapskami ale i na to jest rada - czysta szmatka nasączona izopropanolem. Myślałem, że już po ptokach i plamy nie zejdą ale jest idealnie, śladu nie ma.

Teraz walczę z bagnem w wykładzinie i filcach. Kupiłem w supermarkecie na szybko bawełnianą poszewkę jaśka z ekspresem (2,99PLN) i worek kociego żwiru silikonowego (14,99PLN) - pochłaniacz wilgoci gotowy, dziś zrobię jeszcze jeden taki żeby mieć na zmianę. Do tego jeżdżę cały czas na klimie włączonej na full co by szybciej odprowadzać wilgoć.

Tutaj wyjaśnił mi się też temat z innego mojego wątku a mianowicie dlaczego świruje mi ogrzewanie tylnej kanapy (raz się włącza raz nie) - sterownik grzania dla tyłu jest pod podłogą po zalanej stronie pasażera. Jak przestanie padać to go wydłubię i reanimuję/wymienię.

Na koniec pytanie: czy jesteście pewni, że wężyki spustowe szklanego dachu są tylko dwa? Tylko te w słupkach przy przedniej szybie? Jak już się biorę za czyszczenie to chciałbym zrobić wszystkie.
Tyś widział "kurę"...
Awatar użytkownika
rufffus
Posty: 47
Rejestracja: 26 sty 2015, o 07:57
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Lokalizacja: Łódź

Re: Gdzie to leje??????

Post autor: rufffus »

No i dupa, dalej leje, dzisiaj znalazłem małą kałużę na podłodze przy drzwiach (na blasze bo filce i wykładzina są wywinięte i schną)... Na 100% z dachu bo całe obicie słupka przedniej szyby jest mokre od środka i to aż od samej góry. Zostaje ASO, zdjęcie całej podsufitki i znalezienie przyczyny. W warunkach domowych nie będę się z tym bił bo tylko szkód narobię.

Sterownik ogrzewania tylnej kanapy szlag trafił, rozebrałem go, w środku gnój - nie do uratowania.
Tyś widział "kurę"...
ODPOWIEDZ