Weekendowy X-TRAIL 2014

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

Obrazek


Jako, że weekend testów dobiega końca pozwolę sobie trochę ocenić Nissana.
Autem zrobiłem 400 km, jeździłem - autostradą, wojewódzką, lokalnymi, polnymi, szutrami... nie byłbym sobą, gdybym nie dał mu w pędzel przy 4x4 na drogach polnych.

Obrazek

A więc tak:

Spalanie - auto do paliwożernych nie należy. Jadąc w nocy ok. 100 km/h na pustej drodze z kilkoma wyprzedzeniami "z biegu" auto bez żadnego problemu zeszło do 4,9 l/100 km, przy jeździe ostrej z butem w podłodze nie przekroczyło 8 l/100 km (2WD), natomiast w terenie przy 4x4 zjadło 12 l/100 km, ale też z butem w ziemi ;)

Osiągi - mistrz prostej to nie jest, aczkolwiek zawalidrogą również nie jest, przyspieszenie na poziomie ok. 10,5 sek. do 100 km/h nie powoduje dreszczy, ale robi to całkiem żwawo, co ciekawe jak na klekota kręci się długo bo praktycznie da się zakęcić do 5500 obr/min. Skrzynia bardzo elastyczna, bez problemu ciągnie z każdego biegu.

Hamulce - też jedna z zalet tego auta, mimo jego masy - 1500 kg. Bardzo sprawnie i przewidywalnie zachowuje się podczas hamowania.

Gabaryty - porównując względem SII - mniej miejsca z tyłu, mniejszy bagażnik, auto w środku szersze o 10 cm! Więc dla dwóch takich jak ja wygodniej...
Auto wysokie - wsiada się i wysiada bardzo wygodnie.

Zawieszenie - jeżeli chodzi o komfort to niebo a ziemia względem SII... po dziurawej polnej drodze lecąc 120 km/h on po prostu płynie... jeżeli chodzi o ten punkt - zakichałem się w nim. ;) Mimo jego wysokości całkiem sprawnie trzyma się w zakrętach i też nie buja jak np. w Tiguanie czy RAV4.

Z gadżetów najbardziej zawrócił mi asystent długich świateł, działa bosko i bardzo sprawnie! Nie spodziewałem się tego. Otwierany szklany dach - fajny bajer, asystent parkowania - nie miałem sił na naukę tego, wolałem poszaleć na gorszych drogach. Jak pisałem - plastiki moim zdaniem lepszej jakości niż w SII.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Odnoszę też wrażenie, że ksenony są też lepsiejsiejsze.


Auto na wielki, ogromniasty plus! Dziś go oddaję i trochę mi go szkoda ;)

Obrazek
Obrazek
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: zubrzyk »

wiele $ taka wersja?
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

Konkretnie ten co stoi po rabatach... 143 kzł. :roll:
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: zubrzyk »

grubo...
Obrazek
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

No grubo, ale tam już tylko automat można dołożyć...
nie będę wspominał, że sam rozpoznaje znaki pionowe i poziome, ma sensowne TPMS, bo normalnie pokazuje ile powinno ciśnienia być i ile jest, dwa duże sensowne ekrany kolorowe, kamera 360 stopni dookoła auta, blablabla... ;)
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Mej »

Jak dla mnie to straszne gówno ten cały (nowy) Nissan X-Trail.

Stylistyka z dupy, czyli kiepsko zerżnięty styl Hyundaia po lifcie z przodu i mało dopracowany tył z Mitsu ASX'a.
Czy się to komuś podoba nie moja broszka ale ja nie chciałbym jeździć czymś co udaje coś innego niż jest faktycznie.

W zawrotne możliwości sprawnego poruszania się dieselem 1,6 w budzie ważącej 1,5 tony sorry, nie wierzę ... .

Technika skundlona z Renówką tylko pogarsza i tak już kiepski obraz całości.

Na koniec, według cennika za wersję Tecna (poziom wyposażenia podobny do Platinium w Skodzie) ale jednak tylko z manualną skrzynią, należy W PROMOCJI zabulić 1501000 zł.- . No sorry ale za nieco wyrośniętego choć brzydkiego jak noc kompakta tyle kasy to ja akurat bym na pewno nie zapłacił.

Nie chce mi się sprawdzać szczegółów ale za taką kasę zapewne byłby już max wypasiony Tiguan, z serwisem dostępnym na każdym rogu, a jak sądzę, również z odczuwalnie niższymi kosztami eksploatacji.

Generalnie ten "piękny wóz" kojarzy mi się z genialnym wyborem dla słoików (głównie płci żeńskiej), doskonały do postawienia po Ikeą i Tesco w czasie zakupów.

No i po co im w ogóle taki X-Trail skoro mają już identycznie przecukrowanego Kaszkaja :shock: :?:
Coś jak Golf i Golf plus ?!
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, o 08:13 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: sjak »

Mej pisze:należy W PROMOCJI zabulić 1501000 zł.
O qwa ;) :lol: :lol: :lol:


A ta serio - mam podobne odczucia. Jeden z moich klientów odebrał dokładnie w tym samym czasie co ja Forka, porównywaliśmy i ... on był chętny do zamiany, ja nie bardzo :)

Za to całkiem fajnie mi się jeździło CX5 ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Mej pisze: Technika skundlona z Renówką tylko pogarsza i tak już kiepski obraz całości.

(..)

Nie chce mi się sprawdzać szczegółów ale za taką kasę zapewne byłby już max wypasiony Tiguan, z serwisem dostępnym na każdym rogu, a jak sądzę, również z odczuwalnie niższymi kosztami eksploatacji.
Tylko zapominasz, że w chwili obecnej VAG produkuje jedne z najbardziej zawodnych aut na rynku.

Żeby daleko nie szukać:
http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/251

http://www.reliabilityindex.com/reliability/search/396

Tiguan ani nie jest tańszy w naprawach, ani tym bardziej mniej niezawodny.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Mej
Posty: 780
Rejestracja: 8 gru 2013, o 12:10
Samochód: Superb II combi 4x4
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Imię: Piotr

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Mej »

Misiek Fisiek, wybacz jeśli istnieje taka możliwość ale tak się składa, że jestem praktykiem i jakoś żadne tabelki, skądkolwiek by nie były zaczerpnięte, nigdy nie odzwierciedlały rzeczywistości ... . Także dla mnie Twoje linki to kompletnie żaden argument.

Co do jakości VW ... nie mam zamiaru ich bronić. Temat jest tak rozległy, że możemy się wzajemnie przekonywać w nieskończoność nawet nie zbliżając się do merytorycznego rozstrzygnięcia, więc sorry po raz drugi ale nie podejmuję polemiki.

Mogę pogadać o aspektach stricte technicznych, bo co do reszty mam własne bardzo ugruntowane latami stanowisko (po części wyrażane powyżej) ale przecież nie muszę go forsować przez internet.

Miłego tygodnia :) .
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, o 08:32 przez Mej, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam.
szczypior

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szczypior »

tylko patrol to prawdziwy nissan ...to cos wyzej to dla gejow... ;-)
zubrzyk
Posty: 427
Rejestracja: 21 lip 2012, o 05:01
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Paweł
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: zubrzyk »

cebula, głos rozsądku na forum :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Mej pisze:Misiek Fisiek, wybacz jeśli istnieje taka możliwość ale tak się składa, że jestem praktykiem i jakoś żadne tabelki, skądkolwiek by nie były zaczerpnięte, nigdy nie odzwierciedlały rzeczywistości ... . Także dla mnie Twoje linki to kompletnie żaden argument.
Praktykiem to byś był gdybyś miał pod sobą flotę (co najmniej) 50 Qashqaiów i 50 Tiguanów, ewentualnie pracował w serwisie zajmującym się Vw i Nissanem i serwisującym je w takich samych ilościach. Fakt, że naprawiasz VAGi nie daje Ci żadnego poglądu na niezawodność Nissana.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Enriquez »

Cebula +1
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13601
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Enriquez »

Misiek fisiek - Tobie tym bardziej nie daje.
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
whity

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: whity »

Mej pisze:należy W PROMOCJI zabulić 1501000 zł.
ja pierdziele, za taka kasę to mam 10 wypasionych superbie, albo 7 outdoor-ów :lol: :lol: :lol: hahahaha
ODPOWIEDZ