Weekendowy X-TRAIL 2014

Nowości, fakty, ciekawostki. Dyskusje na temat artykułów i informacji prasowych publikowanych w sieci. Nie tylko o Superb'ie
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Mnie na szerokosci tak nie zalezy, choc kawal ze mnie baby to w superbie nie marudze. Natomiast dobrze piszecie - ciezko jest po superbie zrezygnowac z tej dlugosci i wygody i bagaznika. Nie wrzucalbym Szymek Insignii czy Accorda do jednego wora bo to klaustrofobiczne auta, nie tylko przy Superbie.

Mondeo moze byc fajnym autkiem ale dla mnie wazna jest tez utrata wartosci i tu Ford w Polsce slabo stoi przy Skodzie. Fordy leca na leb na szyje.

Szymek jak dostane konkretne ceny to dam Ci znać co mi chodzi po glowie, choc pewnie Ciebie to nie zainteresuje.

Aha - dobra wiadomosc - Mazda CX-5 bedzie miala Lift w 2015 - moze poprawia ten slaby srodek a wtedy moze okazać sie kompletnym Suvikiem.

Co do Xtraila - ma tez dostac silnior...1.6 tyrbo benzyne...co oni z tym 1.6????
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: marcin wroclaw »

S max tez fajne auto... o ile nie dadza grilla a la aston
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Accord faktycznie klaustrofobiczny, ale przynajmniej jakoś skręca :twisted:
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Awatar użytkownika
marcin wroclaw
Posty: 1975
Rejestracja: 3 sty 2014, o 16:24
Samochód: Superb II
Silnik: 1.8TSI CDAA (160KM)
Lokalizacja: Wrocław

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: marcin wroclaw »

W porowmaniu z s2, accord to byl samochod wyscigowy (w sensie prowadzenia). Osiagi 2.0 benzyny minimalnie slabsze od 1.8tsi, ale sposob wchodzenia na wysokie obroty nie do podrobienia, a do tego jak to auto pieknie wyglada... zajebisty to samochod, pomijajac mozliwosci przewozu pasazerow i bagazu.
Marcin
Obrazek
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Do kupna Accorda 2.4 przymierzałem się kilka razy i za każdym razem wystarczyło mi żebym ustawił pod siebie fotel kierowcy a potem usiadł na tylnej kanapie :lol:

Gdyby nie to już dawno bym nim jeździł. Nawet bagażnik bym jakoś zdzierżył.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Mam to samo. Mialem nawet fajna wycenę na Type-S...ale co z tego, skoro auto z tylu miejsca ma mniej niż Golf a bardziej nieregularnego bagaznika nie widzialem? :(
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, o 11:41 przez Jędrula, łącznie zmieniany 1 raz.
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

Jędrula pisze:Mondeo moze byc fajnym autkiem ale dla mnie wazna jest tez utrata wartosci i tu Ford w Polsce slabo stoi przy Skodzie. Fordy leca na leb na szyje.
Czy ja wiem, z tą utratą wartości to jest wszystko liczone na patyku. Na łeb na szyję to lecą francuzy ;)
Mi np. zaproponowali taką samą cenę jaką dałem rok temu i po dołożeniu 50 kkm... więc jak dla mnie oferta całkowicie do przyjęcia ;)
Jędrula pisze:Mnie na szerokosci tak nie zalezy, choc kawal ze mnie baby to w superbie nie marudze. Natomiast dobrze piszecie - ciezko jest po superbie zrezygnowac z tej dlugosci i wygody i bagaznika. Nie wrzucalbym Szymek Insignii czy Accorda do jednego wora bo to klaustrofobiczne auta, nie tylko przy Superbie.
Nie zależy do czasu aż przejedziesz się czymś wygodniejszym. Niestety w X-trailu na pozycji kierowcy siedzi się wygodniej niż w SII.
W mondeo również. Szkoda, bo was lubię, ale w Superba już nie wejdę. :roll:
Przyczepkę też mam, więc wielkie gabaryty wożę na niej. ;)
A bagażnik Mondeo nie jest mały, W Insigni wszystko jest mniejsze kosztem niestety opływowej sylwetki, ale to nadal z Accordem ta sama półka. :roll: ;) :D
Jędrula pisze:Aha - dobra wiadomosc - Mazda CX-5 bedzie miala Lift w 2015 - moze poprawia ten slaby srodek a wtedy moze okazać sie kompletnym Suvikiem.
Sąsiedzi mają, przyglądałem się temu, ale bez zachwytu, ceny też nie są niskie, silnikiem nadrabia względem X-traila. ;)
Jędrula pisze: Co do Xtraila - ma tez dostac silnior...1.6 tyrbo benzyne...co oni z tym 1.6????
Ekologia? Sprawdziłem to co gadał mi sprzedawca i faktycznie nieoficjalnie mówi się, że Honda obecnym Accordem kończy ten segment "limuzyn" i nowego w Europie nie będzie właśnie ze wględu na ekolipę.

To mi na pw napisz Jędrula co tam szukasz, bo jak Mondeo pójdzie to w październiku musi coś być. :roll:


Misiek, ja też intensywnie w sumie nadal się rozglądam za tym 2,4, ale chcę coś w automacie dla leniwców i akurat w tym względzie ten Accord to muł. ;)
Ale taki biały w kombiaczu z ładnymi felusiami robi robotę. :D
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Szymek - co do szerokosci - mialem kiedys serie 7 E-32, jezdzilem jak trzeba dostawczakami - wiem co to szerokość i sieganie daleko po kolano pasazerki :P
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Accord zwykly wyscigowy? Eee - bardziej wyglada niz jezdzi. Mialem dwa lata VII generacje 2.0 - de facto ten sam silnior. Emocji brak. Dlatego Accord dobry to ten 2.4, ale jak nie trzeba wozic ludzi...z drugiej strony jakbym nie musial wozic ludzi i chcial cos z emocjami z Hondy - wszedlbym w Civica typere
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: sjak »

szms pisze:do czasu aż przejedziesz się czymś wygodniejszym. Niestety w X-trailu na pozycji kierowcy siedzi się wygodniej niż w SII.
W mondeo również. Szkoda, bo was lubię, ale w Superba już nie wejdę. :roll:
Czyli samochód inny, ale forum to samo - jak u mnie :). Niedługo stworzy się mniejszościowa grupa posiadaczy Superbów na tym forum ;)
Jędrula pisze:i chcial cos z emocjami z Hondy - wszedlbym w Civica typere
Wiesz, kilkoma samochodami w życiu jeździłem i Hondy, choćby najmocniejsze, z emocjami nie mają zbyt dużo wspólnego. Choć oczywiście to doskonałe auta :)
Jędrula

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Jędrula »

Typera nie daje emocji? Nie przesadzaj bo napisze, ze nowy Forek XT zostal wykastrowany z charakteru ;)
Awatar użytkownika
sjak
Posty: 2521
Rejestracja: 20 sie 2011, o 14:17
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 240 KM, 350 Nm
Imię: Sławek
Lokalizacja: Ryki lubelskie
Kontakt:

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: sjak »

Bo w dużej części został. Ale wsiądź do STI, EVO, Alfy GTA, Clio RS, a następnie do Type R to zrozumiesz o co chodzi. Beton w amorach i mocny silnik to jeszcze nie wszystko :)

Może trochę przesadziłem, że żadna Honda - ale jedynie S2000 :)
Ostatnio zmieniony 27 wrz 2014, o 13:24 przez sjak, łącznie zmieniany 1 raz.
Duracell
Posty: 124
Rejestracja: 14 wrz 2012, o 14:53
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Lokalizacja: Śląsk

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Duracell »

szms pisze:[...]
Ekologia? Sprawdziłem to co gadał mi sprzedawca i faktycznie nieoficjalnie mówi się, że Honda obecnym Accordem kończy ten segment "limuzyn" i nowego w Europie nie będzie właśnie ze wględu na ekolipę.
[...]
Z salonu Hondy można uzyskać informację, że do 2017 roku ma być sprzedawana obecna generacja. Jednak jakiś czas temu wpadłem na informację, że honda nie zamierza zaprezentować kolejnej generacji Accorda, bo obawiają się czy poniesione koszty w ogóle się zwrócą. Czy ja się nie mylę, czy musieliby projektować trzeciego Accorda? (Jest wersja na Stany i ta która ma atakować bodajże rynek chiński), kolejna sprawa to bardzo prężnie działająca w ostatnim czasie Acura.

Ekologia moim zdaniem nie jest aż taką przeszkodą jak rentowność inwestowania w europejskiego Accorda, który dla Hondy ma w ostatnim czasie raczej marginalne znaczenie (a jak zamierzają go sprzedawać w niezmienionej formie do 2017 roku to słupki sprzedaży będą coraz szybciej pikować, a Mazda 6 może im odebrać spory kawałek tortu :roll: )
szms
Zasłużony
Posty: 15316
Rejestracja: 13 maja 2012, o 10:59
Samochód: Inny
Silnik: Inny

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: szms »

Jędrula pisze:Szymek - co do szerokosci - mialem kiedys serie 7 E-32, jezdzilem jak trzeba dostawczakami - wiem co to szerokość i sieganie daleko po kolano pasazerki :P
No to Ci powiem, że jak wyczutego mam Superba, tak X-trailem na lusterka bałem się wyprzedzać, czuć kolosalnie tę różnicę, jak się na żyletki jeździ... :D


Accord będzie sprzedawany dopóki będzie schodził, z odpowiedzi jaką uzyskałem takie wnioski płyną.
Ekologia to ogromny problem dla kogoś, kto więcej sprzedaje po rynkach normalnych a nie ekopiźniętych. Między innymi dlatego Mondeo miało 1,5 roczne spóźnienie prezentacji właśnie tego modelu, który wchodzi.

A Honda nie chce robić kosiarek z Accorda i inwestować pieniędzy w eko, skoro ich rynek w Europie to kapka w morzu Ameryki Północnej...
Nasz europejski rynek jest malutki, ale najbardziej wymagający i coraz więcej globalnych marek ma powoli nas dosyć. Niedługo zostanie PSA, Fiat, Opel i VAG jak tak dalej będą brnąć w eko. ;)

Ale to i pewnie daleka przyszłość, bo jeszcze trochę ropy do wydobycia podobno jest ;)
Awatar użytkownika
Misiek Fisiek
Posty: 9426
Rejestracja: 9 maja 2011, o 09:06
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 1000.500.100.900
Lokalizacja: Warwsiowa

Re: Weekendowy X-TRAIL 2014

Post autor: Misiek Fisiek »

Najwieksza zaleta hondy sa te silniki. Niby moc dupy nie urywa, ale fajnie się to wkręca, do wyprzedzania spokojnie te 2.4 wystarcza a niezawodność i trwałość ma poza konkurencją.
Obrazek

♫♪♫♪...私のホンダはラクダよりも速い...♪♫♪
ODPOWIEDZ