Przód z fl na MY2011

Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Przód z fl na MY2011

Post autor: bartek_grchw »

Witam! Mam niestety caly przod do roboty i chodzi mi po glowie taki pomysl, zeby wrzucic przod z nowego superba. Nie widzialem tutaj takiej dyskusji a moze komus sie przyda na przyszlosc. Narazie widze problem ze swiatlami dziennymi bo w nowym sa na ledzie, w dodatku przy xenonach a nie w przeciwmgielnych... W tym tygodniu musze podjac decyzje dlatego prosze Was o opinie.
Awatar użytkownika
gachul
Posty: 3888
Rejestracja: 16 paź 2010, o 11:35
Samochód: Superb III 4x4
Silnik: 2.0TSI (280KM)
Aktualnie: CS rullez :P
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Limanowa/Łódź
Kontakt:

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: gachul »

jeździ już takie auto w Bydgoszczy chyba... na forum też przerabialiśmy temat dyskusyjnie. Tak z grubsz z tego co pamiętam to potrzebujesz cały kpl zderzak, lampy, błotniki, maske , i chyba belke wzmacniająca... Enriqez ostatnio zgłaszał temat że jakiś kolega w Głownie jest na etapie takiego przeszczepu
...prawdziwy mężczyzna nie je miodu...prawdziwy mężczyzna żuje pszczoły...
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: Enriquez »

w Skierniewicach, będę go miał u siebie na przeróbce elektryki, ponoć w przyszłym tygodniu, na razie się klepie i zbiera się graty
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
Gonzo
Posty: 336
Rejestracja: 3 lut 2013, o 20:24
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: Gonzo »

BTW: czy słyszeliście o odwrotnym ruchu? :) tzn. przód i tylna klapa z modelu kombi sprzed fl do modelu po? Tak z ciekawości.
Głosuj na mnie wtedy dostaniesz
prawie za darmo każde śniadanie
Człowiek na odpowiednim miejscu
powiedzie ciebie ku szczęściu
Kult "Kesitszen kepet onmagarol"
Awatar użytkownika
Michu
Posty: 387
Rejestracja: 29 wrz 2014, o 21:14
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI (170KM) CFGB
Lokalizacja: WLKP/NRW

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: Michu »

Nie, ale na pewno istnieja pastuchy B7 i B6, z przodem od B5.
Awatar użytkownika
JanuszSz
Posty: 1024
Rejestracja: 21 sty 2014, o 22:17
Samochód: Inny
Silnik: 2.0TDI (150KM)
Aktualnie: 150
Lokalizacja: Lublin

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: JanuszSz »

Czy tylne klapy kombi przed i po FL różnią się czymś innym oprócz znaczka?
Nigdy na tył nie zwracałem uwagi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Matt
Posty: 1763
Rejestracja: 19 sie 2011, o 23:28
Samochód: Inny
Silnik: Inny
Aktualnie: 323/463

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: Matt »

Różni się, jest bardziej wklęsła na wysokości tablicy rejestracyjnej i ma te charakterystyczne trójkąty jak w OIII
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: bartek_grchw »

Dzięki za szybką odpowiedź! Co do gratów to na pewno zderzak, maska, lampy i błotniki... Belka wydaje mi się, że jest ta sama, w końcu to tylko kawałek prostego żelastwa, co najwyżej pas może być inny ale też nie sądze. Najbardziej obawiam się właśnie elektryki, Marcin możesz przybliżyć temat? Wiem, że jeszcze bez samochodu, którego będziesz przerabiał, to ciężko dokładnie powiedzieć co i jak ale może już zgłębiłeś temat.
jan6a
Posty: 293
Rejestracja: 30 paź 2012, o 08:23
Samochód: Superb II
Silnik: 2.0TSI (200KM)
Imię: Jan
Lokalizacja: Katowice

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: jan6a »

nowy błotnik inaczej łączy się ze zderzakiem- pewnie będą inne nadkola plastikowe
Awatar użytkownika
Enriquez
Administrator
Posty: 13602
Rejestracja: 2 cze 2012, o 09:20
Samochód: Inny
Rocznik: 2022
Silnik: Inny
Imię: Marcin
Lokalizacja: Łódź - Wieś ELW

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: Enriquez »

elektrycznie jedyne co trzeba będzie zrobić, to usunąć wtyczki świateł dziennych i doprowadzenie sygnału do wtyczek reflektorów
do tego dochodzi zakodowanie przodu i tyłu, o ile zmieniasz również lampy z tyłu i to by było tyle w temacie
Pozdrawiam
Marcin
---
Nie udzielam porad technicznych na PW. Nie podejmuję się wykonywania żadnych modyfikacji w cudzych samochodach. Proszę mnie o to nie pytać.
Awatar użytkownika
bartek_grchw
Posty: 100
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26
Samochód: Superb II combi
Silnik: 2.0TDI CFFB (140KM)
Imię: Bartek
Lokalizacja: Warszawa(WF)

Re: Przód z fl na MY2011

Post autor: bartek_grchw »

Nadkola pewnie też. Właśnie mam taki zamiar, odrazu kupić ledy na tył i zmienić tam znaczek, jak i na felgach. Kierownica z poduchą już kupiona od nowego czteroramienna bez mf, zastanawiałem się nad mf ale jednak stwierdziłem, że lepiej kieruje mi się bez przycisków ;) jeszcze tylko brakuje mi podstopnicy, columbusa zamiast bolero i dobrego tapicera, żeby obszyć fotele i kanapę skórą, tylko prawdziwą a nie tą sztuczną ze skody... No i przednia szyba, zawsze chciałem mieć podgrzewaną a i tak muszę wymienić, tylko znowu trzeba będzie w elektryce pogrzebać...ale to tak na marginesie, temat dotyczy przekładki przodu ;) z tego co czytałem to ledy na tył to mi pójdą na moim starym bordnetzie, tak? Oczywiście po zaprogramowaniu. Ciekawe czy mój mechanik poradzi sobie z tymi dziennymi ale myślę, że da radę. Szkoda, że na allegro nie ma mojego koloru, mocca brąz, więc i tak cały nowy przód pójdzie najpierw do malowania...
ODPOWIEDZ